7 rzeczy, na które mężczyźni sekretnie zwracają uwagę u kobiet

Zaskoczona?
7 rzeczy, na które mężczyźni sekretnie zwracają uwagę u kobiet
Fot. Unsplash.com
06.05.2018

Istnieje powszechne przekonanie, że mężczyźni nie przywiązują uwagi do szczegółów. Nie zwracają uwagi na detale – a te kobiety wychwytują podobno natychmiast. Okazuje się jednak, że są takie „drobnostki” w wyglądzie i zachowaniu przedstawicielek płci pięknej, które mężczyźni zauważają od razu. Co ciekawe – rzadko się do tego przyznają na głos, ale na podstawie tych szczegółów wyrabiają sobie zdanie na temat dziewczyny, która ich interesuje.

„Mam czworo dzieci, każde z innym ojcem. Jestem napiętnowana w swojej miejscowości” (Historia Marioli)

Sprawdź, o jakie drobiazgi chodzi. Będziesz zaskoczona!

Ekspresja twarzy

Utarło się, że mężczyźni u kobiet wychwytują jedynie uśmiech lub łzy. To mit. Oni zauważają znacznie więcej. Potrafią w lot wychwycić grymas znużenia, irytacji lub zainteresowania na kobiecej twarzy. Na tej podstawie podejmują decyzję: umówić się z nią czy nie?

Kolor ubrań, który dziewczyna wybiera najczęściej

Tak, to również ma znaczenie dla facetów, choć żaden z nich się do tego nie przyzna. Mężczyźni czytają w kolorach naszych ubrań jak w otwartej księdze. Najchętniej flirtują z dziewczynami ubranymi na czerwono – ta barwa w sposób oczywisty kojarzy im się z otwartością i pewnością siebie. Czarny strój utożsamiają z kolei z elegancją, a różowy – z lekkomyślnością i brakiem powagi.

kobieta

Fot. Unsplash.com

Śpiewanie pod prysznicem

Kiedy jesteśmy w domu same, odprężamy się i relaksujemy. Często śpiewamy wówczas pod prysznicem, bo czujemy się swobodnie. Nikt nas nie ocenia, nie mamy więc powodu do wstydu.

Jeśli śpiewasz pod prysznicem, wiedząc, że za drzwiami słyszy cię twój facet, dla niego również jest to sygnał. Jaki? Że masz dobry nastrój i czujesz się przy nim swobodnie.

Sposób pisania SMS-ów

Wbrew pozorom mężczyźni analizują wiadomości od kobiet i to… dociekliwie. Istotne są dla nich: pora pisania SMS-ów (pisze do mnie tylko wieczorami = w ciągu dnia pewnie wcale o mnie nie myśli lub: pisze do mnie tylko wtedy, gdy czegoś ode mnie chce = jest interesowna i nie warto się z nią umawiać), używane emotikonki (gdy ich brakuje – kobieta zapewne ma kiepski humor), a także sposób formułowania zdań. Im częściej używasz słów: „Ja myślę, ja czuję, ja uważam”, tym za większą egoistkę weźmie cię facet.

kobieta

Fot. Unsplash.com

Drinki, które preferuje kobieta

Sporo na temat twojego nastroju facet może również powiedzieć na podstawie zamawianego przez ciebie drinka. Zwłaszcza jeśli znacie się już od jakiegoś czasu i zna twoje nawyki. Wówczas wie na przykład, że gin z tonikiem pijasz na imprezach ze znajomymi, a czerwone wino – gdy jesteś zestresowana.

Ubrania, w których dziewczyna robi sobie selfie

Zaskoczona? Choć nie od dziś wiadomo, że profil na Instagramie zazwyczaj jest podkoloryzowany i bardzo często nie odzwierciedla rzeczywistości, wielu mężczyzn ocenia dziewczyny po ubraniach, w których robią sobie selfie. Im odważniejszy strój, tym kobieta wydaje im się „łatwiejsza”. Jeśli natomiast pozuje naturalnie, w zwykłych, codziennych ciuchach, nie przywiązując wagi do pokazywania ciała – tym bardziej interesująca wydaje się mężczyznom.

Co ciekawe, na randkach ta reguła się nie sprawdza. Niedbały look może zostać przez faceta odczytany jako brak zainteresowania. Na spotkaniu oczekują od dziewczyny zadbanego, zmysłowego wyglądu.

Dania, które zamawia w restauracji

Na pierwszej randce dziewczyny zamawiają zazwyczaj sałatkę. Chcą w ten sposób pokazać, że są fit i że nie lubią się obżerać. Może to jednak zostać odczytane przez mężczyznę jako zwykła… ściema i brak pewności siebie. Większe wrażenie zrobi na nich kobieta, która bez skrępowania zamówi w restauracji steka!

Tyle wypada włożyć do koperty na ślub. Znamy obowiązujące stawki

Komentarze (8)

Ocena: 4 / 5
Maria Magdalena (Ocena: 1) 24.06.2018 07:45
KTO dziś się ubiera na czerwono i to na codzien??Skad wy się wzieliscie?? Pora wyslania SMS to kryterium??? Spiewanie pod prysznicem??? Szkoda czasu,naprawde same bzdury
odpowiedz
gość (Ocena: 2) 30.05.2018 11:27
zwracam uwagę jak siada w moim samochodzie, jak bardzo szanuje cudze rzeczy, ludzi , zwierzęta, w sumie na wszystko.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 07.05.2018 01:36
Sałatka na pierwszej randce ? Haha, dobre sobie :D Ja na pierwszej randce wj*bałam całą pizzę i nie miałam zamiaru udawać, że jestem fit. Jeśli wy musicie - współczuję.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.05.2018 20:12
Szczerze wątpię w tę wnikliwą analizę naszych smsów.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.05.2018 09:56
kolo ubrań powinien przede wszystkim podkreślać naszą urodę, ale coś z tą czerwienią musi być ;) chociaż nie każdemu pasuje. ja jestem jasną blondynką, wręcz przezroczystą i pasuje mi ewentualnie bordowy kolor.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo