Fatalne wieści dla facetów: Większość kobiet woli spędzać czas z przyjaciółką niż partnerem

Chłopak, a nawet mąż, nie ma żadnych szans w tym starciu.
Fatalne wieści dla facetów: Większość kobiet woli spędzać czas z przyjaciółką niż partnerem
Fot. Unsplash.com
14.04.2018

Niektórzy twierdzą, że nic nie zagraża przyjaźni tak, jak małżeństwo. Można się o tym przekonać, kiedy twoja najbliższa koleżanka wychodzi za mąż i nagle wasz kontakt traci na intensywności. Nie ma się czemu dziwić - teraz jest żoną mającą na głowie wiele poważnych spraw. W przeciwieństwie do singielki, która nie ma żadnych zobowiązań i może wszystko. Różne priorytety i możliwości stopniowo nas od siebie oddalają.

Zobacz również: To z nią najprawdopodobniej zdradzi Cię Twój facet. Bardzo dobrze ją znasz

Ale nie zawsze musi być aż tak źle… Jak wynika z badania przeprowadzonego na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli - ślub nie musi oznaczać końca pięknej damsko-damskiej przyjaźni. Okazuje się, że większość świeżo upieczonych mężatek nadal lubi spędzać czas z najlepszą koleżanką. A wręcz woli jej towarzystwo od własnego męża. Jego zawsze można zmienić, a przyjaciółka pozostaje na całe życie - dowiadujemy się z najnowszego sondażu.

Respondentki wyznały, co wolą robić z przyjaciółkami i dlaczego czas spędzony z drugą kobietą jest przyjemniejszy od wspólnego wypadku z partnerem. Nawet tym dopiero co poślubionym.

najlepsza przyjaciółka

fot. Unsplash

Badanie zrealizowano na zlecenie brytyjskiej sieci hoteli i spa Champneys. Wzięło w nim udział ponad 1500 zamężnych kobiet, które w większości wyznały (ponad 50 procent), że wolą spędzać czas ze swoją najbliższą przyjaciółką, niż małżonkiem. To z koleżanką najlepiej się bawią i relaksują.

Aż 43 procent ankietowanych pań wyznało, że planują w najbliższych miesiącach „babski wypad”. I nic w tym dziwnego, bo w damskim towarzystwie lepiej nam się wypoczywa. Co trzecia badania woli wyjść na drinka ze swoją koleżanką, niż wybrankiem serca. A co szczególnie zaskakujące - aż 60 proc. kobiet woli, kiedy w pobliżu nie ma żadnego mężczyzny. Uwielbiamy relaksować się we własnym gronie.

Zbadano, z czego to wynika. Uczestniczki sondażu wskazały, dlaczego przyjaciółka zawsze ma przewagę nawet nad najbardziej ukochanym mężczyzną.

Zobacz również: Odbiłam męża najlepszej przyjaciółce

najlepsza przyjaciółka

fot. Unsplash

Dlaczego kobiety wolą spędzać czas z przyjaciółką, niż partnerem?

1. Możemy porozmawiać o wszystkim (57 procent odpowiedzi)

2. Przyjaciółka uważniej mnie słucha (45 proc.)

3. Mogę jej powiedzieć to, o czym nie mówię partnerowi (44 proc.)

4. Cieszą nas te same rzeczy (41 proc.)

5. Razem potrafimy rozpłakać się ze śmiechu (39 proc.)

6. Przy niej mogę być naprawdę sobą (29 proc.)

7. Znam ją dłużej, niż partnera (29 proc.)

8. Ona zawsze potrafi dobrze doradzić (28 proc.)

9. Jest mniej irytująca od faceta (26 proc.)

10. Mamy ze sobą zdecydowanie więcej wspólnego (25 proc.)

11. Ma lepsze poczucie humoru (19 proc.)

12. Razem potrafimy zaszaleć (18 proc.)

Potwierdzasz? Z tą listą powinien zaznajomić się każdy facet. Nie tylko po to, by zrozumieć partnerkę, która woli wyjść wieczorem z przyjaciółką. Dzięki niej pozna nasze prawdziwe oczekiwania i będzie mógł się zmienić. Oczywiście na lepsze.

Zobacz również: Przyjaciółka tak nie robi!

Polecane wideo

Komentarze (11)

Ocena: 4.27 / 5
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 12:01
Kolejne bzdury. Przyjaciółka też NIE JEST na zawsze, tym bardziej w tych czasach, gdzie ludzie są okropni, zawistni, chamscy itp. Ja nie mam przyjaciół, nie ufam ludziom, a partnerowi jak najbardziej, i to z nim wolę spędzać każdą wolną chwilę, niż z ,,przyjaciółką,, od 7 boleści.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 11:03
Ja jestem mężatką, mój mąż jest moim najlepszym kumplem, ale uwielbiam też spędzać czas w towarzystwie TYLKO kobiet. Wkurza mnie, że jak gdzieś wyjdziemy to zawsze muszą się jacyś dowalić, jakby nie mogli zrozumieć, że poszłyśmy gdzieś spędzić czas w swoim babskim towarzystwie. :-)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 08:10
Ja tam wolę spędzać czas z moim facetem. To on zna wszystkie moje sekrety, mogę na niego nakrzyczeć, płaci za mnie, zna wszystkie moje oblicza i rozmawiam z nim też zdecydowanie o wszystkim. Na przyjaciółkach nieraz się już zawiodłam. Może po prostu źle trafiam w damsko towarzystwo.
zobacz odpowiedzi (2)
Facet (Ocena: 1) 14.04.2018 04:49
"Bogu niech będą dzięki". Mężczyzna bez kobiety jest jak pies bez pcheł, da się żyć ale nudno. Kobieta bez mężczyzny jest jak pchła bez psa, i żyć trudno i gryźć nie nie ma kogo.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.04.2018 03:37
Ja właśnie ubolewam, że z moim chłopakiem nie mogłam pogadać o wszystkim bo nie rozumiał, zmieniał temat, nie miał nic do powiedzenia... a jak schodziło na memy z internetu czy heheszki z youtuba to wielce zaangażowany. No sorry, prawie 30 lat i umysł gimbusa - może dlatego kobiety wolą przyjaciółki -- albo bycie samej.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie