Czy w przyszłości będziemy chodzić na randki z seks-robotami?

Te historie wskazują, że wszystko jest możliwe.
Czy w przyszłości będziemy chodzić na randki z seks-robotami?
Fot. iStock
21.04.2018

Coraz częściej mówi się o digiseksualiźmie, czyli orientacji XXI wieku. Polega ona na tym, że satysfakcja seksualna pojawia się w wyniku obcowania z technologią. Jej początki miały miejsce kilka lat temu, kiedy pojawiły się seks-zabawki. Nie chodzi jednak o zwykłe urządzenia, ale takie, które sprawiały wrażenie, że mamy do czynienia z drugą osobą, na przykład dzięki wbudowaniu syntezatora mowy.

Zobacz także: Seks przyszłości: Erotyczne roboty & rozwiązłość (Prostytutki nie będą potrzebne!)

„W nadchodzących latach, technologie seksualne staną się bardziej wyszukane, wciągające i pociągające. Wielu ludzi uzna, że ich doświadczenia z taką technologią staną się integralną częścią ich orientacji seksualnej. Niektórzy uznają, że preferują oni taki kontakt od bezpośrednich kontaktów seksualnych z ludźmi” – portal tech.wp.pl podaje fragment artykułu napisanego przez dr. Neila McArthura z Wielkiej Brytanii.

 

The world's first robot sex doll.

Post udostępniony przez RealDoll (@abyssrealdoll)

Czy można zatem przypuszczać, że za kilka lat będziemy chodzić na randki z robotami i żyć z nimi, jak z żywymi ludźmi? To możliwe, jeżeli weźmiemy pod uwagę doświadczenie Willa Smitha,  którym podzielił się w na YouTubie. Przeżył on spotkanie z seks-robotem Sophią. Na nagraniu widzimy, że sytuacja jest niezręczna, ponieważ rozmowa się nie klei, a Sophia nie daje się pocałować.

Trzeba też wspomnieć o historii pewnego Chińczyka. Zheng Jiajia nie mógł znaleźć kandydatki na żonę, a był już na to najwyższy czas. Poza tym rodzina na niego naciskała. Ponieważ w Chinach liczba mężczyzn przewyższa liczbę kobiet, to był spory problem. Ale Zheng poradził sobie i wykorzystał swoje umiejętności. Stworzył robota, z którym się ożenił. Co prawda władze nie uznały tego ślubu, ale mężczyzna podobno był zadowolony.

Zresztą seksroboty wcale nie są rzadkością na rynku. Pytanie tylko, jak daleko posunie się rozwój technologii. Na przykład firma Realbotix ma w swojej ofercie partnerkę Harmony, czytamy na tech.wp.pl. Dzięki niej udziałem mężczyzny stanie się „najprzyjemniejsze doświadczenie rozmowy i interakcji, jakie możesz mieć z maszyną”.

Czy waszym zdaniem technologia rozwija się w dobrym kierunku, biorąc pod uwagę takie wynalazki?

Źródło: tech.wp.pl


 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo