Dokładnie tyle kilogramów PRZYTYJESZ przez swojego faceta

Tyle waży miłość. Naukowcy wiedzą, ile dokładnie tyjemy w związku.
Dokładnie tyle kilogramów PRZYTYJESZ przez swojego faceta
Fot. Unsplash
25.03.2018

Powszechnie uważa się, że to samotność sprzyja tyciu. Zajadamy niepowodzenia w życiu prywatnym, bo tak najłatwiej poradzić nam sobie z problemami. Chwila przyjemności związana z konsumpcją ulubionego przysmaku ma pomóc zapomnieć. Być może coś w tym jest, ale okazuje się, że szczęście w miłości też może mieć wpływ na naszą wagę. Zakochani rosną w oczach - przekonują naukowcy.

Badacze z australijskiego University od Queensland postanowili sprawdzić, jak związek wpływa na naszą sylwetkę. W tym celu przez ponad dekadę analizowali wyniki badań 15 tysięcy osób - singli i tych szczęśliwie zakochanych. Z ich obserwacji wynika, że ankietowani pozostający w trwałych związkach przytyli średnio 5,8 kg. Statystycznie każdy kolejny rok razem to o 1,8 kg więcej.

- Małżeństwo i nieformalny trwały związek wiążą się z regularnymi rodzinnymi posiłkami. Być może obfitują one w owoce oraz warzywa i rzadziej konsumujemy fast foody, ale porcje i kaloryczność są większe - dowiadujemy się z badania.

Zobacz również: Tak będzie wyglądał Twój mąż. Zdradza to miesiąc urodzenia

tycie w związku

fot. Unsplash

Upada więc mit smutnej singielki, która zajada swoje smutki pizzą i popija je dużą ilością alkoholu oraz napojów gazowanych. Być może jej dieta nie jest tak zdrowa, jak osób żyjących w związkach, ale najwidoczniej konsumpcja jest mniej regularna. Samotni mają też więcej okazji, by spalać zbędne kalorie, bo częściej wychodzą z domu. Zakochani uwielbiają zamawiać niezdrowe jedzenie na wynos i spędzać czas przed telewizorem.

Kiedy jesteś w związku, nie musisz już wyglądać atrakcyjnie i smukło, by zaimponować partnerowi. Z tego powodu czujesz się komfortowo we własnym ciele, a to sprzyja konsumpcji pokarmów bogatych w tłuszcz i cukier - twierdzi autorka badania cytowana przez thesun.co.uk.

Pary częściej zamawiają jedzenie do domu, piją więcej alkoholu i jedzą razem na mieście. To wszystko wpływa na naszą wagę. Ale mamy nie tylko złe wiadomości - osoby w związku statystycznie jedzą też więcej warzyw i owoców oraz mniej piją i palą.

Zobacz również: Wszystko jasne: Jesteś sama, bo używasz TYCH emotikonów

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
vege.bo.pl (Ocena: 5) 27.03.2018 12:30
Czy po ostrzeżeniach o szkodliwości papierosów / alkoholu też na mięsie pojawią się napisy: "Minister zdrowia ostrzega: mięso powoduje 99chorób: raka, zawały i wylewy. To morderstwo zwierząt i zdrowotne samobójstwo". wegetarianizm=więcej energii bez używek narkotyków uzależnień ucieczki od życia zagłuszania sumienia stresu samodzielne myślenie zamiast prania mózgu głupimi modami. Tylko wegetarianizm jest zdrowy i naturalny= bez mięsa= bez 99 chorób! jedz samo mięso= umrzesz z braku witamin, nie jedząc mięsa żyjesz długo i zdrowo = szpitale pełne chorych od mięsa powodu 99 chorób i zdrowsi wegetarianie= to prawda. W Afryce umierają z głodu w USA i Europie z przejedzenia a wegetarianizm bez 99 chorób! mięso powoduje epidemię otyłości raka zawałów (już u 25 latków) wylewów cukrzycy itp też w Polsce wcześniej większość dań była wegetariańska kasze fasole bób groch Jesteś tym co jesz=smalec mięso wyglądasz jak baleron i pasztet otyłość powoduje mięso = brak witamin stąd ciągły głód a wegetarianie są zdrowsi bez kompleksów mają idealną wagę To mięso niszczy środowisko! dlatego prawdziwi ekolodzy to wegetarianie! powoduje susze erozje gleb wycięcie 80 lasów pod pastwiska ścieki większe niż przemysł i anomalie klimatu głód to wina mięsa na 1 kg trzeba 10 kg roślin 80 żywności z głodującej Afryki tuczy zwierzęta na mięso w UE i USA z 1 ha można wykarmić 60 zdrowszych wegetarian, a tylko 2 wiecznie chorych mięsożerców stad głód na świecie i nadmiar zwierząt Co by się stało gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami? Naukowiec z Oxfordu szokuje prognozami. Dieta roślinna to ogromne korzyści nie tylko dla zdrowia, ale i dla świata. O tym, że jedzenie owoców i warzyw jest zdrowsze od jedzenia czerwonego mięsa nikogo nie trzeba przekonywać. Podstawą każdej piramidy żywieniowej są produkty roślinne. Ale to nie jest artykuł o pozytywne skutki zdrowotne przejścia na zbilansowaną dietę wegetariańską dla konkretnego człowieka. Pytanie brzmi inaczej. Jakie byłyby konsekwencje dla całej planety, gdybyśmy wszyscy zostali wegetarianami?
odpowiedz
Andi (Ocena: 5) 25.03.2018 17:33
Co za brednie . Ciekawe ile przytyjesz jak będziesz miała pustą lodówkę
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo