9 cech faceta idealnego

Ma w sobie wszystko, czego szukamy w mężczyźnie.
9 cech faceta idealnego
fot. Unsplash
01.04.2018

Każdego dnia utwierdzamy się w przekonaniu, że ideały nie istnieją. Jedna z nas nie będzie potrafiła oprzeć się wysokiemu brunetowi z sześciopakiem na brzuchu, a druga doceni łysiejącego mężczyznę, który bardziej woli spędzać czas przed telewizorem, niż na siłowni. To niemożliwe, by dogodzić każdej z nas. Ale można się przynajmniej postarać, biorąc pod uwagę te drobne szczegóły wyglądu i zachowania.

Jak informuje serwis brightside.me, naukowcom udało się wskazać 9 cech, które bez względu na indywidualne gusta są doceniane przez niemal wszystkie kobiety. Liczy się jego zawód, wiek, strój, głos, a nawet mina. To perfekcyjny miks, dzięki któremu mężczyzna postrzegany jest jako wymarzony kandydat na męża. Przynajmniej teoretycznie.

A jak jest w praktyce? Sprawdź, na co konkretnie zwraca uwagę większość z nas i przekonaj się, czy na ciebie też to działa.

Zobacz również: Taka kobieta to chodzący IDEAŁ: Waga, kolor włosów, wzrost...

idealny mężczyzna

fot. Unsplash

Zawód

Czyli jaki? Utożsamiany z męskością, dobrymi zarobkami i ciekawą osobowością. Badania przeprowadzone na użytkowniczkach aplikacji randkowej Tinder wykazały, że najbardziej pożądani są przez nas piloci, strażacy, lekarze albo pracownicy mediów.

Stosunek do zwierząt

Okazuje się, że to bardzo ważna kwestia. Traktowanie bezbronnych istot zdradza, jak wrażliwy i opiekuńczy jest mężczyzna. Bardzo ważny jest jednak gatunek pupila. Właściciele kotów postrzegani są jako niewierni i agresywni, a psów - pracowici i troskliwi.

Strój

Gdyby faceci zdawali sobie z ego sprawę, za chwilę wszyscy nosiliby t-shirty z wielką literą T na torsie. Brytyjscy badacze wykazali bowiem, że facet z takim nadrukiem na koszulce ma większe szanse na zaimponowanie kobiecie. Dlaczego? Pozioma linia sprawia, że jego ramiona postrzegane są jako szersze, a brzuch - smuklejszy.

Zobacz również: Faceci nie mogą oprzeć się kobietom, które TAK wyglądają

idealny mężczyzna

fot. Unsplash

Wiek

W tym przypadku mamy do czynienia z tzw. Efektem George`a Clooneya. To wciąż jeden z najseksowniejszych, choć wcale nie najmłodszych aktorów, na widok którego większość z nas dostaje palpitacji serca. Rzeczywiście lubimy starszych facetów i nauka to potwierdza.

Dystans

Typ podrywacza nie przekonuje zdecydowanej większości z nas. Wolimy mężczyzn, o których same musimy się postarać. Facet trudny do zdobycia (a przynajmniej udający takiego) wydaje nam się lepszym kandydatem na partnera. Kiedy wreszcie odwzajemni nasze zainteresowanie - już zupełnie tracimy dla niego głowę.

Wyraz twarzy

Uśmiech to podstawa? Na pewno nie dla kobiet, które poszukują stałego związku. Zdecydowanie większe zainteresowanie wykazujemy wtedy, kiedy obiekt naszych westchnień ma zamyślony, delikatnie ponury czy wręcz bezczelny wyraz twarzy. Rzeczywiście lubimy niegrzecznych chłopców.

Zobacz również: Tych 5 cech szukają mężczyźni u kobiet, z którymi chcą się żenić

idealny mężczyzna

fot. Pixabay

Głos

To nie będzie chyba dla nikogo zaskoczeniem. Odpowiedni tembr głosu potrafi nas zmiękczyć. Ten musi być niski, głęboki i delikatnie senny. Ma to swoje uzasadnienie czysto biologiczne - taki typowo męski głos kojarzy nam się z bardziej męskim ciałem. A to również jest w cenie.

Kolorystyka stroju

Wbrew pozorom, to działa nie tylko na mężczyzn. My także ulegamy złudzeniu, że facet jest bardziej atrakcyjny, niż w rzeczywistości, wyłącznie na podstawie koloru jego ubrania. Największy entuzjazm wzbudza w nas czerwień. Nic w tym dziwnego - to barwa kojarząca się z miłością i pasją.

Status finansowy

Teoretycznie nie jesteśmy materialistkami, ale w praktyce różnie z tym bywa. Brytyjskie badania wykazały, że użytkownicy portali społecznościowych fotografujący się na tle np. drogich samochodów - automatycznie postrzegani są jako atrakcyjniejsi. Bogactwo jest bardzo męskie.

Potwierdzasz?

Komentarze (9)

Ocena: 4.56 / 5
gość (Ocena: 5) 05.04.2018 14:09
9 cech faceta idealnego? Proszę bardzo: 1. Potrafiący rozmawiać (słuchać i logicznie, bez nerwów odpowiadać) 2. Zaradny (umie stawić czoła naprawdę trudnym wydarzeniom, ale i sam wstawić pranie) 3. Wspierający bliskich (przede wszystkim psychicznie) 4. Dobry w łóżku (z fantazją, z polotem! Nie zostawiający kobiety bez orgazmu). 5. Oszczędny (ale nie do przesady, czasem można zaszaleć) 6. Nastawiony na rozwój (i motywujący do tego drugą połówkę, ale w miarę jej możliwości, bez presji) 7. Dający poczucie bezpieczeństwa (nie zostawi Cię w potrzebie) 8. Szanujący TWOJE i SWOJE zasady ("chcesz być wege - ok, nie będę kładł mięsa obok Twojego tofu, ale Ty przy mnie nie pal") 9. Posiadający fajne i inteligentne poczucie humoru. Cóż, mam takiego. :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 20:17
Uwielbiam starszych facetów o 15-20lat. Pociągają mnie fizycznie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 19:19
Wyszłam za mąż za takiego "Ideała". Posiadał wszystkie opisywane cechy i co ? W codziennym życiu okazał się kimś zupełnie innym i totalnie nie był materiałem na męża. Zbyt przystojny, zbyt bogaty, zbyt modny, zbyt brylujący w towarzystwie - te cechy zrobiły z niego ulubieńca kobiet, starych i młodych, które po prostu go napastowały i doiły z kasy. W domu nic nie pomagał, bo najbardziej zajmował się swoimi sprawami, pielęgnacją urody, wyjazdami i dziwkami.Do tego jeszcze doszedł hazard i pijaństwo. Po kilku latach dostałam rozwód z orzeczeniem o jego winie, a takie było z niego "ciacho".
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 15:53
Fajnie byłoby mieć normalnego chłopaka
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.04.2018 13:07
Zwiazek z lekarzem to nic fajnego. Nocne dyżury, nawet w święta, dużo czasu spędzonego w pracy, dużo obowiązków takze poza pracą. Fajnie wszystko ale niektorzy sobie koloryzuja bardzo ten zawód.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo