Zasada trzeciej randki już nie obowiązuje. Teraz uprawiamy seks dopiero na...

Sprawdź, kiedy większość par decyduje się skonsumować znajomość.
Zasada trzeciej randki już nie obowiązuje. Teraz uprawiamy seks dopiero na...
Fot. Unsplash
09.03.2018

To odwieczny dylemat każdego aktywnego towarzysko człowieka. Potwierdza to popularność takich haseł jak „na której randce do łóżka”, które od lat wpisujemy do wyszukiwarki, mając nadzieję, że istnieje jakaś niepisana norma. W rzeczywistości to kwestia mocno indywidualna, a słynna zasada trzeciej randki nie zawsze się sprawdza. Dla niektórych to zdecydowanie zbyt wcześnie, a inni nie potrafią się powstrzymać i ulegają pożądaniu już w czasie pierwszego spotkania.

Nikt nie podpowie Ci, kiedy powinnaś to zrobić. Warto jednak wcześniej przeanalizować wszystkie za i przeciw. A także wyniki badań, aby sprawdzić, jak to wygląda w większości przypadków. Właśnie w tym celu zaglądamy do wyników sondażu przeprowadzonego przez serwis zakupów grupowych Groupon, zrealizowany jakiś czas temu w Stanach Zjednoczonych.

Okazuje się, że młodzi randkowicze wcale nie są tak rozwięźli, jak zwykło się uważać. Decyzję o współżyciu odkładamy na coraz później.

Zobacz również: Po ilu randkach bez seksu on da sobie z Tobą spokój?

na której randce uprawiać seks

fot. Thinkstock

Badanie wykazało, że zasada trzeciej randki przestała już obowiązywać. A to wcale nie oznacza, że idziemy do łóżka jeszcze szybciej. Wręcz przeciwnie - potrzebujemy więcej czasu, by nabrać pewności, że partner rzeczywiście jest tego wart. Wcześniej pozwalamy sobie jedynie na innego rodzaju czułości.

Z sondażu przeprowadzonego przez amerykański Groupon wynika, że na pierwszy pocałunek decydujemy się na drugiej randce. I raczej nie chodzi o cmoknięcie w policzek, co prawdopodobnie zdarza się już na pierwszym spotkaniu. Seks to jednak kwestia bardziej odległej przyszłości.

Średni wynik dla obu płci to dopiero ósma randka. Właśnie wtedy statystycznie decydujemy się skonsumować znajomość. Kto czeka dłużej?

Zobacz również: Oni stracili cnotę w noc poślubną. Teraz zdradzają, czy warto

na której randce uprawiać seks

fot. Thinkstock

Badanie „Trendy w randkowaniu” wykazało, że statystyczny mężczyzna uprawia seks na piątej randce. To zdecydowanie później, niż niektórzy mogliby podejrzewać. Wszystko wskazuje na to, że panowie nabrali cierpliwości i w relacjach z kobietami nie chodzi im tylko o jedno. Przynajmniej oficjalnie.

Równocześnie dowiadujemy się, że typowa kobieta zwleka z tym jeszcze dłużej. Przedstawicielki płci pięknej najczęściej idą do łóżka z nowym partnerem na dziewiątej randce. Nie jest to już przelotna znajomość, ale raczej początek dobrze rokującego związku.

Gdy zestawimy te wyniki, rozbieżność wydaje się spora. Na szczęście to tylko statystyki i wcale nie musisz podejrzewać partnera o to, że skoro decyduje się na seks szybciej, to raczej nie z tobą.

Zobacz również: 9 sygnałów, że temu facetowi ZUPEŁNIE na tobie nie zależy...

 

na której randce uprawiać seks

fot. Thinkstock

To nie koniec ciekawych danych. Z tego samego sondażu wynika, że już po piątej randce uznajemy znajomość za „ekskluzywną”. To oznacza, że partner dobrze rokuje i przestajemy rozglądać się za innymi. Wcześniej to dość powszechne zjawisko, bo niemal połowa ankietowanych umawiała się z przynajmniej dwiema osobami równocześnie. Co piąty badany gra aż na trzy fronty.

Aby związek miał szanse przetrwać, powinniśmy:

- przynajmniej 5 razy w miesiącu komplementować partnera,
- przynajmniej 3 razy w miesiącu szczerze rozmawiać o emocjach,
- przynajmniej 2 razy w miesiącu umawiać się na randkę do restauracji,
- przynajmniej 1 raz w miesiącu wyjść razem do kina.

Przynajmniej statystycznie…

Polecane wideo

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 13.03.2018 01:11
Nie ma reguły albo pasujecie do siebie albo nie koniec kropka życie przed mniej wiecej 27 28 rokiem życia jest cięzkie i sama to wiem bo nie miałam chlopaka az do wieku 27 wtedy poszłam z kolezanka do baru i tam siedział on miał wtedy 28 lat. Siadłam obok niego i powiedziałam Hej co pijesz fajnie wygląda :) po miesiącu bylismy razem pierwszy raz mieliśmy po prawie 2 miesiącach on miał ostatni związek w wieku 19 lat a ja wcale i od tak trafilismy na siebie mamy 2 dzieci 2 i 4 lata :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 02:05
na 5 randce ida do lozka z prawą reką pewnie :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.03.2018 01:16
Hmmm to z kim panowie chodzą do łóżka na tej 5 randce skoro kobiety dopiero na 8 się na to zgadzają :D
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie