Jak wygląda facet, którego pragną kobiety? (Analiza stylu, fryzury, ciała)

Kiedy facet jest skreślony w naszych oczach, a kiedy zdobywa uznanie?
Jak wygląda facet, którego pragną kobiety? (Analiza stylu, fryzury, ciała)
Fot. Unsplash
11.03.2018

Zarówno mężczyźni, jak i kobiety wyrabiają sobie zdanie na temat nowopoznanej osoby już na podstawie jej wyglądu. Dlatego mówi się, że tak ważne jest pierwsze wrażenie. Psychologowie z Princeton (miasto w USA – red.) przeprowadzili badanie, które wykazało, że wystarczy zaledwie 1/10 sekundy, abyśmy powzięli o kimś opinię, patrząc na jego twarz.

Kobiety (mężczyźni na pewno też) oczywiście nie kończą na patrzeniu na męską twarz. Dają sobie czas na ocenę fryzury, stylu ubierania się oraz innych znaczących cech w wyglądzie. Można wyróżnić aż 7 rzeczy, które nigdy nie uchodzą ich uwadze.

O jakich rzeczach mowa? Faceci powinni uważać. Wystarczy jeden błąd, który dotyczy tych cech, aby pierwsze spotkanie stało się ostatnim.

Zgadniecie, o co chodzi?

Zobacz także: Dlaczego były facet się do Ciebie odezwał?

Ubrania

W tym przypadku kobiety zwracają uwagę na 3 szczegóły: schludność, dopasowanie do okazji i ogólne wyczucie stylu. Na pewno zostanie skreślony mężczyzna w starym, znoszonym swetrze, z plamą na koszulce i w brudnych butach. Dziewczynom nie podoba się też, gdy mężczyzna kompletnie nie ma wyczucia sytuacji. Chodzi o zakładanie ubrań, które w ogóle nie pasują do danej okazji. Z takim facetem czasami po prostu wstyd się pokazać. Oczywiście liczy się też ogólny styl. Okazuje się, że drobne błędy kobiety wybaczają, ale jeżeli chodzi o większe, już nie. Do tych ostatnich zalicza się na przykład sportowa bluza w połączeniu ze sportowymi spodniami i eleganckimi butami.

Idealny wygląd:

 

Great photo of our dear friend @fabrizioaldobelfiore #menwithstreetstyle

Post udostępniony przez menwithstreetstyle (@menwithstreetstyle)

Kiepski wygląd

Ciało

Kobiety lubią mężczyzn o szerokich ramionach i płaskim brzuchu. To dla nich sygnał, że jest silny, wysportowany i zdrowy. Sprawdzi się więc doskonale jako ojciec. Jego witalność przełoży się na lepsze zdrowie u potencjalnych dzieci. Otyły facet ze złymi nawykami żywieniowymi nie jest już tak atrakcyjnym kandydatem na partnera.

Mężczyzna z brzuszkiem kojarzy się przede wszystkim z dopieszczonym przez żonę mężem, a więc nie materiałem na partnera. Wskazują na to również badania. Podobno szczęśliwe związki sprawiają, że zarówno kobiety, jak i faceci przybierają na wadze.

Niestety zaniedbany facet nie wygląda dobrze.

Idealny wygląd:

 

So sexy @arielbenattar

Post udostępniony przez Boys Top Brazil (@boystopbrazil)

Kiepski wygląd

 

Sexy teen #gay #fat #gainer #16 #young

Post udostępniony przez feeder (@best_fatties)

Akcesoria

Akcesoria mogą wiele powiedzieć na temat faceta. Duża liczba gadżetów, wzorów czy ozdób na ubraniu świadczy o tym, że on lubi być w centrum uwagi i robić wrażenie na innych. Jeżeli jesteś dziewczyną, które lubi imprezy, z pewnością dogadacie się.

Jeżeli jednak szukasz czegoś na poważnie, już na pierwszy rzut oka stwierdzisz, że to nie jest mężczyzna dla ciebie.

Idealny wygląd:

 

Great photo of our friend @dhrubofaraz #menwithstreetstyle

Post udostępniony przez menwithstreetstyle (@menwithstreetstyle)

Kiepski wygląd

 

Follow @menwithhealth #menwithstreetstyle

Post udostępniony przez menwithstreetstyle (@menwithstreetstyle)

Pośladki

Kobiety, podobnie jak mężczyźni, zwracają uwagę na pośladki płci przeciwnej. Szczupłe i lekko umięśnione robią wrażenie. Przesada nie jest jednak dobra w żadną stronę. Zbyt wystające pośladki mogą świadczyć o narcyźmie i chęci lansowania się. O zaniedbanych pośladkach już nie wspominamy. Sprawa jest jasna.

Idealny wygląd:

 

#buttofisnta

Post udostępniony przez BUTT OF MEN (@buttofinsta)

Kiepski wygląd

 

@eddiecamarena2.0 #allbootyguys

Post udostępniony przez Butts! (@allbootyguys)

Wyraz twarzy

Jak się okazało, kobiety zwracają dużą uwagę na wyraz twarzy. Kobiety są specjalistkami w rozpoznawaniu ekspresji. Lubią, gdy facet jest stanowczy i męski, na co często wskazuje powaga. Jednak gdy chodzi o poważną relację, płeć piękna przeważnie decyduje się uśmiechniętych facetów.

Idealny wygląd:

 

#MALUMA (@maluma)

Post udostępniony przez Handsome Men Models (@handsomemenmodels)

Kiepski wygląd

 

#STEVENCHEVRIN (@stevenchevrin)

Post udostępniony przez Handsome Men Models (@handsomemenmodels)

Postawa

Mężczyzna powinien iść energicznie, z wyprostowanymi plecami i wzrokiem skierowanym przed siebie. Tylko w taki sposób przyciągnie uwagę kobiety. To dla niej sygnał, że facet jest człowiekiem sukcesu.

Facet, który pochyla się do dołu i ma wzrok wbity w ziemię nie robi dobrego wrażenia. Wygląda jak osoba z problemami. Żadna kobieta nie chce przy boku takiego mężczyzny.

Idealny wygląd:

 

Yes or No? @makanveli

Post udostępniony przez Men With Style (@menwithstyle)

Kiepski wygląd

 

Yes or No?

Post udostępniony przez Men With Style (@menwithstyle)

Źródło: brightside.me

Polecane wideo

Komentarze (6)

Ocena: 3.67 / 5
gość (Ocena: 1) 17.03.2018 09:46
Tak, bo wszystkie kobiety lubią jeden typ mężczyzny :)) co to za płytkie myślenie
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 17.03.2018 01:15
Ilość polubień pod zdjęciami przeczy mądrościom zawartym w artykule.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 13.03.2018 00:57
Mam wrażenie ze wszystkie dziewczyny ktore napisza źle o ich wygladzie tylko moga sobie pomażyc o takich i zazdroszczą i tyle wcale nie wyglądaja źle styl ten niby idealny taki sobie ale to mozna zmienic reszta ok moze ja nie lubie 6 paka bo wtedy facet jest narcyzem i juz wiem o tym po doswiadzeniu Ania 29 :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.03.2018 09:19
Ja pitole 90 wygląd gej. No ja nie umiem inaczej spojrzeć na takiego faceta. Rozumiem że ciuchy trendy, bo ale ej facet niech zostanie facetem. Już i tak poza wyglądem to większość nie potrafi zrobić czegokolwiek w domu, odkleić się od rodziców, albo po prostu być odpowiedzialnym. Masakra
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 11.03.2018 04:08
"Jak wygląda facet, którego pragną kobiety?" Odp: Dobrze.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie