Żadna kobieta mu się nie oprze. To chodzący IDEAŁ

Każda z nas o nim marzy!
Żadna kobieta mu się nie oprze. To chodzący IDEAŁ
Fot. Instagram.com (https://www.instagram.com/adi.gillespie/)
23.02.2018

Podobno ideały nie istnieją, ale według naukowców istnieją ludzie, którzy powszechnie uważani są za atrakcyjnych. Na podstawie badań można stwierdzić, jakim cechom wyglądu czy charakteru większość z nas nie potrafi się oprzeć. Właśnie w ten sposób powstał model idealnego mężczyzny. Z dużą dozą prawdopodobieństwa można stwierdzić, że spodoba się każdej z nas.

Pomijając nasze indywidualne upodobania, niektóre atrybuty uważane są za uniwersalne. Facet, który wygląda i zachowuje się w konkretny sposób jest w stanie zaimponować zdecydowanej większości przedstawicielek płci pięknej. Czy Tobie również? Oto perfekcyjny materiał na partnera (przynajmniej według większości ankietowanych w tych badaniach kobiet).

Obok takiego mężczyzny trudno przejść obojętnie…

Zobacz również: Tak będzie wyglądał Twój mąż. Zdradza to miesiąc urodzenia

ideał mężczyzny

fot. Unsplash

ZAROST

Badania wykazują, że większość z nas wcale nie gustuje w gładko ogolonych facetach. Męskość kojarzy nam się z zarostem. Nie kilkudniowym, ani nie przesadnie gęstą brodą. Najbardziej pożądany jest gęsty zarost, który wyrasta na ich twarzach po ok. 10 dniach.

UŚMIECH

Nie lubimy smutasów, ale podejrzani wydają nam się także mężczyźni przesadnie rozbawieni. Tajemnicą sukcesu jest delikatny i nieco zawstydzony uśmiech, który czasami wręcz trudno dostrzec. Facet z taką miną wydaje nam się godny zaufania i atrakcyjny.

BLIZNY

Doceniamy opanowanie, szacunek i przewidywalność, ale podświadomie marzymy też o niegrzecznym chłopcu. Badania wykazują, że mężczyzna intryguje nas zwłaszcza wtedy, kiedy ma widoczną na twarzy delikatną bliznę. Np. na policzku albo łuku brwiowym.

WIEK

Nie ustalono konkretnej wartości, ale wykazano pewną zależność. Okazuje się, że niemal od razu odrzucamy mężczyzn młodszych od nas i rówieśników. Partner powinien być starszy. I wcale nie o kilka lat, ale nawet o 10 czy kilkanaście. Wtedy wydaje się najseksowniejszy.

Zobacz również: Tak wygląda 27-letni prawiczek. Dlaczego jeszcze nigdy TEGO nie robił?

 

ideał mężczyzny

fot. Unsplash

BRWI

Mamy dosyć wymuskanych chłopców, którzy spędzają przed lustrem więcej czasu od nas. Doceniamy surową urodę i naturalność. Sporą uwagę przykładamy do owłosienia nad oczami - brwi powinny być grube, gęste i ciemne. To atrybut męskości.

STRÓJ

Nie chodzi o konkretny styl, fason czy markę. Badania wykazały, że o wiele ważniejszy jest kolor garderoby. Ten okazuje się uniwersalny i dotyczy zarówno atrakcyjności mężczyzn, jak i kobiet. Tajemnicą sukcesu jest czerwony strój.

ZAPACH

Często narzekamy na niedostatki w higienie mężczyzn, ale wbrew pozorom - nie oczekujemy od nich także przesadnej dbałości o siebie. Jedno z badań wykazało, że jako afrodyzjak działa na nas męski pot. Zwłaszcza, kiedy obiekt naszych westchnień zjadł wcześniej czosnek.

STOSUNEK DO ZWIERZĄT

Nasz wymarzony partner powinien kochać bezbronne stworzenia, a najlepiej, gdyby sam był właścicielem np. psa. Jeśli czule się nim opiekuje, to dla nas sygnał, że jest także dobrym materiałem na ojca naszych dzieci.

Zobacz również: Facet idealny, czyli jaki?

ideał mężczyzny

fot. Unsplash

MUZYKALNOŚĆ

„Chłopak z gitarą byłby dla mnie parą”? Jak najbardziej. Badania udowadniają, że pociągają nas artystyczne dusze. Mężczyzna nie musi być nawet wirtuozem żadnego instrumentu. Wystarczy, że ma go przy sobie.

STOSUNEK DO PIENIĘDZY

Dobrze, gdy mężczyzna dobrze zarabia i nie jest skąpcem, ale przesadna rozrzutność także nie jest mile widziana. Nawet, jeśli pieniądze wydaje na to, by nas uszczęśliwić. Zdecydowanie bardziej doceniamy umiar i oszczędność.

HUMOR

Głupkowate i obrazoburcze dowcipy wciąż nas nie śmieszą, ale wymarzony partner powinien potrafić się śmiać, a także nas rozbawić. Nie wyobrażamy sobie życia u boku ponuraka, którego zupełnie nic nie bawi. Pozytywne nastawienie to podstawa.

KWADRATOWA SZCZĘKA

Słynny atrybut prawdziwego mężczyzny, który wcale nie jest mitem. Kobiety rzeczywiście podświadomie szukają partnera, który tak wygląda. Kwadratowa szczęka kojarzy się z siłą i dobrymi genami.

Polecane wideo

Komentarze (9)

Ocena: 4.44 / 5
gość (Ocena: 5) 26.03.2018 16:24
Ten z opisu to ja . Tyle tylko że jak miałem 20 lat to dziewczyny nie były zainteresowane . Teraz mam 49 i na dyskotece wszystkie dziewczyny się za mną uganiają . Problem polega na tym że trudno znaleźć dziewczynę na stałe
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 4) 23.02.2018 19:40
No i Żadny
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2018 16:01
chłopak z pierwszego zdjęcia jakie ciało o matkoooooo. Boski jest
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2018 13:16
nie chcę żadnych pakerów, jeszcze będą mnie uporczywie nakłaniać do pakowania :x
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.02.2018 09:33
A ja nie lubie zarostu, wole gładką buzię;P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie