Walentynkowy przewodnik: Czego nie robić w Święto Zakochanych?

Nie waż się na to pod żadnym pozorem!
Walentynkowy przewodnik: Czego nie robić w Święto Zakochanych?
Fot. iStock
14.02.2018

W naszej wizji walentynki zawsze są idealne. Wygląda to mniej więcej tak: spotykasz się na romantycznej kolacji z facetem, dostajesz od niego kwiaty, a potem idziecie do kina. Rozstajecie się w szampańskich nastrojach, jesteście wręcz zakochani na nowo. Niestety ten scenariusz nie jest pewnikiem. Tak jak w każdej sytuacji, tak i w tej, trzeba postarać się, aby walentynki były niezapomnianym przeżyciem. Czasami wystarczy popełnić kilka błędów, żeby randka marzeń zamieniła się w nieprzyjemne doświadczenie.

Jeżeli chcesz dobrze wspominać ten dzień, pamiętaj o unikaniu kilku rzeczy. Już niejedno romantyczne spotkanie zakończyło się przez nie źle.

Niech nasze wskazówki będą dla ciebie miłosnym przewodnikiem na walentynkowej randce.

Zobacz także:

zakazane rzeczy w walentynki

Fot. unsplash.com

Nie zabieraj go na Greya

Pójście do kina na najnowszą część przygód Any i Christiana już zostało okrzyknięte w Internecie synonimem obciachu. Na Facebooku powstało nawet wydarzenie: „Jeśli naprawdę go kochasz to w Walentynki nie bierz go na Greja”. Faktycznie, trudno chyba o bardziej przewidywalny sposób na spędzenie walentynek. Dlatego wymyśl coś bardziej oryginalnego. Na pocieszenie mamy dla ciebie informację, że Greya można już obejrzeć online za darmo.

Nie zabieraj go do popularnej knajpy

Bardzo prawdopodobne jest, że wybierze się do niej mnóstwo innych par. Jeżeli to knajpa na poziomie, wcześniej na pewno trzeba było zrobić rezerwację. Jeżeli nie, to możliwe, że nie będzie dla was miejsca. Lepszy będzie już romantyczny spacer albo kolacja w domu niż popularna knajpa. W końcu macie nacieszyć się swoim towarzystwem.

Nie spóźniaj się

To jedna z najgorszych rzeczy, które możesz zrobić. Jeżeli jesteś spóźnialska na co dzień, zaplanuj dokładnie wszystkie obowiązki, żeby się nie spóźnić. Chociaż ten jeden raz postaraj się dla niego. Pamiętaj też, że czekanie na kogoś o tej porze roku na zewnątrz jest podwójnie nieprzyjemne.

zakazane rzeczy w walentynki

Fot. unsplash.com

Nie rób mu przykrych uwag

Na pewno zepsujesz mu tym humor i dobry nastrój pryśnie niczym bańka mydlana. Zamiast robienia przykrych uwag, chwal go, mów, za co go kochasz i jak badzo cieszysz się, że jesteście razem. Nie zepsuj tego wieczoru nieprzemyślną wypowiedzią.

Nie narzekaj

Narzekanie również nie jest dobrym pomysłem. Ludzie, którzy często narzekają, nie są zbyt dobrze postrzegani i inni często się od nich odsuwają. Nic dziwnego, przybywanie w takim towarzystwie nie jest zbyt przyjemne, tym bardziej na walentynkowej randce.

Nie mów tylko o sobie

To ważne, abyś dopuściła go do głosu. Jeżeli jesteś typową gadułą, z miłości do niego... daj mu się wygadać. Zadawaj mu pytania i okazuj zainteresowanie na wszystkie możliwe sposoby. Niech to będzie dodatkowy prezent. Facet na pewno go doceni.

Zobacz także: Pierwsze wspólne Walentynki: Czy powinniście je obchodzić, jeśli spotykacie się od niedawna?

zakazane rzeczy w walentynki

Fot. unsplash.com

Nie wspominaj przykrych wydarzeń z przeszłości

Nie ma sensu o nich wspominać. Po pierwsze co było, minęło. Po drugie tylko zepsujesz romantyczny nastrój. Jeżeli jesteś jedną z tych impulsywnych osób, które mówią bez zastanowienia, przygotuj wcześniej listę zakazanych tematów. Zrób wszystko, co w twojej mocy, aby mówić tylko o miłych rzeczach.

Nie poruszaj drażliwych kwestii

Są też tematy drażliwe, czyli wszystkie, na które macie odmienne zdanie. To mogę być opinie dotyczące waszych znajomych, polityczne, sprawy rodzinne. Szukaj raczej tego, co was łączy i nie wywołuje spięć.

Nie dzwoń do nikogo w trakcie randki

To byłoby sporym nietaktem. Najlepiej wyłącz telefon, a bliskich uprzedź wcześniej, że będziesz niedostępna przez jed wieczór. Na pewno to zrozumieją.

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie