9 rzeczy, których ABSOLUTNIE nie powinnaś zmieniać dla faceta. Nawet jeśli bardzo o to prosi

Lista jest dość długa.
9 rzeczy, których ABSOLUTNIE nie powinnaś zmieniać dla faceta. Nawet jeśli bardzo o to prosi
Fot. Unsplash.com
24.02.2018

Z miłości do innej osoby jesteśmy w stanie zrobić wiele, czasami zbyt dużo. To właśnie pod wpływem uczuć popełniamy największe życiowe błędy. Dlatego często można usłyszeć, żeby nie podejmować ważnych decyzji, gdy targają nami silne emocje. Tak samo lepiej wstrzymać się z pewnymi działaniami, jeżeli wiemy, że nasz osąd mógł zostać wypaczony przez miłość do mężczyzny.

Są takie sytuacje, że poświęcenie jest czynem bohaterskim i budzi podziw. Jednak w codziennym życiu, pozbawionym dramatycznych wyborów, dobrze jest zachować trochę egoizmu – dla własnego dobra i dla dobra związku. Wbrew pozorom mężczyźni wcale nie oczekują, że wszystko dla nich poświęcimy. Bardziej szanują kobiety, które dbają w takim samym stopniu zarówno o siebie, jak i o innych.

Czego tak naprawdę nie powinnyśmy zmieniać/robić dla faceta?

Zobacz także: Opowiem Wam, jak przyłapałem ją na zdradzie

 

poświęcenie dla faceta

Fot. unsplash.com

Wygląd

Na pewno nie chodzi tu o delikatne wskazówki, jakie czasami dają mężczyźni. Na przykład, że ładnie byłoby ci w sukience i rozpuszczonych włosach. Nie możemy się też obrażać, gdy taktowanie dają do zrozumienia, żebyśmy trochę schudły (jeżeli mamy sporą nadwagę). Jest jednak pewna granica. Kiedy on woli blondynki i prosi cię, żebyś zmieniła kolor włosów, a ty wiesz, że nie czułabyś się dobrze w tym kolorze, nic nie rób z włosami. Zasada jest taka, żeby wbrew sobie nie decydować się na poważne zmiany. Należy do nich także powiększenie biustu, zrobienie sobie tatuaża albo malowanie się w spoób, którego nie lubisz. Sama musisz wyczuć, kiedy on przekroczył granicę.

Wyznanie

Wyznanie jest z pewnością jedną z rzeczy, których nie powinnaś zmieniać. Wiele kobiet robi tak dla dobra związku czy dzieci, ponieważ dzięki tamu upraszcza się wiele spraw. Mimo wszystko nie słychać, żeby faceci zmieniali wiarę dla kobiety – zawsze lub prawie zawsze jest na odwrót. Dlaczego zatem miałabyś to robić?

Miejsce zamieszkania (inny kraj)

To również zbyt wielkie poświęcenie. Musisz opuścić środkowisko, z którym jesteś związana. Rezygnujesz z częstych wizyt u rodziny oraz ze znajomych. Kontakt telefoniczny to nie to samo. W innym kraju będziesz zdana sama na siebie i możesz mieć trudności ze znalezieniem pracy.

poświęcenie dla faceta

Fot. unsplash.com

Plany

Nigdy nie wolno ci zrezygnować ze swoich marzeń, bo prędzej czy później poczujesz żal. Będziesz mieć pretensje zarówno do siebie, jak i do faceta. Nie zaznasz spełnienia. Chodzi o takie marzenia jak posiadanie dzieci, rozwój kariery, chęć podróżowania, otworzenie własnej działalności i podobne.

Zdanie

Załóżmy, że ty i on macie odmienne poglądy lub zainteresowania. Jeżeli facet oczekuje, że zmienisz je dla niego, najwyraźniej cię nie kocha. Szacunek dla odmiennych poglądów, zainteresowań czy wartości u partnera to podstawa dobrego związku. Jeżeli przejmiesz jego upodobania, w końcu sama zaczniesz czuć do siebie pogardę.

Nastawienie do eksperymentów w łóżku

Nigdy nie rób nic wbrew sobie. Skutki tego mogą być opłakane. W takich sytuacjach potrzebna jest obopólna zgoda.

Zobacz także: „Jestem żoną i matką, ale kocham innego” (Historia Beaty)

poświęcenie dla faceta

Fot. unsplash.com

Kontakty z rodziną/przyjaciółmi

Rodzina i przyjaciele to część twojego życia. Męzczyzna nie ma prawa wymagać, że zerwiesz lub ograniczysz dla niego kontakty z nimi, jeżeli nie ma ku temu uzasadnionego powodu. Każdy ma jakieś wady i dla dobra waszego związku powinniście je akceptować, a nie wymagać od partnera tak radykalnego rozwiązania.

Wolny czas

Od czasu do czasu możesz zmienić dla niego swoje plany, ale to nie powinno być regułą. Jesteście w związku, ale oprócz tego każde z was ma swoje własne życie i sprawy. Ciągłe zmiany poczyniane ze względu na jedną osobę nie odbiją się dobrze na relacji. W końcu zaczniesz mieć pretensje do siebie, że ulegałaś i do niego, że okazał się egoistą.

Dawanie pieniędzy

Zdecyduj się, kim on dla ciebie jest: partnerem czy utrzymankiem. Zdarzają się sytuacje, gdy facet ma gorszy okres i wtedy jak najbardziej trzeba go wesprzeć, także finansowo. Jednak gdy sytuacja ciągnie się od wielu lat, czas doprowadzić ją do porządku. To nie czerpanie pomocy, a wykorzystywanie.
 

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Haha (Ocena: 5) 24.02.2018 16:43
Zrobienie tatuaża? XD
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.02.2018 10:55
Moj facet tez chce zebym zmienila religie na katolicka bo on jest katolikiem i mowi ze byloby dobrze gdybysmy mieli ta sama, ale czemu on nie przejdzie na ewangelicka tego mi nie powie, wiec unikamy tematu
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 24.02.2018 10:38
To są rady dla związków licealnych. Mój mąż wyjechał do pracy do Szkocji, ja po miesiącu za nim. Niczego nie straciliśmy a zyskaliśmy, jesteśmy cały czas razem. A jak się chce pracować to nawet na sprzątanie pójdzie na początek. Kwestia priorytetów.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo