Męskie zachowania, których NIENAWIDZIMY

Zgadzacie się z tym?
Męskie zachowania, których NIENAWIDZIMY
Fot. Pinterest.com (https://pl.pinterest.com/pin/200691727120909442/ & https://pl.pinterest.com/pin/183240278565477954/)
30.01.2018

Wczoraj na łamach Papilota mogłyście przeczytać artykuł pt. 7 rzeczy, przez które stajesz się mniej atrakcyjna dla mężczyzn

W komentarzach pod tekstem napisałyście, że czekacie na artykuł o tym, co nas, kobiety, najbardziej denerwuje w płci przeciwnej. Wasze życzenie jest dla nas rozkazem! Wzięłyśmy pod uwagę wpisy na forach internetowych oraz zrobiłyśmy wywiad wśród znajomych. Jak się okazało, odpowiedzi były bardzo podobne.

Kobiety stwierdziły, że mężczyźni, którzy się tak zachowują, mają u nich bardzo małe szanse albo są od razu skreślani. Przekonują, że pewnych rzeczy nie są w stanie zaakceptować, nawet jeżeli facet pod każdym innym względem sprawdza się doskonale.

Niestety okazało się, że całkiem sporo panów wykazuje te cechy. Kobiety przyznały, że około połowa facetów, których spotykają, może się nimi „pochwalić”. O co dokładnie chodzi?

 

co nas denerwuje w facetach

Fot. unsplash.com

Oglądanie się za innymi kobietami

Są faceci, którzy pomimo bycia w szczęśliwych związkach, oglądają się za innymi kobietami, a nawet fantazjują o nich. Uważąją, że nie ma w tym nic złego, dopóki nie dopuszczają się zdrady fizycznej. Nie rozumieją, że sprawiają przykrość swoim partnerkim. Niektórzy faceci w ogóle nie kryją się z tym zachowaniem.

Niechlujstwo

Niedopasowane ubrania, nieuczesane włosy, zapach potu – to najczęstsze przewinienia facetow. Niektórzy w ogóle nie dbają o swój wygląd, chociaż od kobiety oczekują pod tym względem perfekocjonizmu.

Brak ambicji

Kobiety bardzo często wymieniały w odpowiedziach brak ambicji. Twierdziły, że faceci wolą siedzieć przed telewizorami i oglądać seriale niż pójść na kurs językowy albo szkolenie, które pozwoli im podnieść kwalifikacje. Niektórym nie chce się nawet studiować, bo „po co się przemęczać”. Swoje niepowodzenia odgrywają na kobietach i odwracają kota ogonem. Są złośliwi i chamscy, aby podbudować swoje niskie poczucie wartości wynikające z braku ambicji, a tym samym osiągnięć. Potrafią np. powiedzieć kobiecie ze złośliwym uśmiechem na ustach, że w pewnym wieku się już nie studiuje. To „usprawiedliwienie” tego, że sami nie mają wyższego wykształcenia.

co nas denerwuje w facetach

Fot. unsplash.com

Nieudacznictwo życiowe

Mężczyźni często nie potrafią wykonać prostych czynności – typowo męskich. Nie mają też na koncie żadnych osiągnięć, nawet niewielkich. Zmieniają pracę bez przemyślenia i w efekcie nic na tym nie zyskują. Często idą na łatwiznę, bo nie chce im się starać, nie wyciągają też wniosków z popełnianych błędów.

Niezdecydowanie

Niemęskość, na którą składa się niezdecydowanie i brak jakichkolwiek planów na przyszłość, to kolejna cecha wymieniona przez dziewczyny. Zarzucają one, że współcześni faceci są mało konkretni, niesłowni i żyją chwilą, Nie wiedzą, czego oczekują od życia, nie mają planów i do niczego nie dążą.

Skąpstwo

Kobiety stwierdziły, że skąpstwo to jedna z najgorszych cech u faceta. Nie chodzi o to, żeby wydawać na nie czy na siebie dużo pieniędzy, ale nie oszczędzać na każdym groszu. Nasze rozmówczynie określiły takich facetów mianem „dziadów”. Korzystają z każdej promocji, nie kupią sobie kawy na mieście, bo za drogo, zabierają partnerki w najtańsze miejsca i potrafią im zasugerować, do jakiej kwoty mogą sobie coś zamówić. Zdarza się też, że wymagą pokrycia części rachunku, chociaż to oni zapraszali...

Zobacz także: Polki wybrały najseksowniejszego „Chłopaka do wzięcia”. Zwycięzca mógł być tylko jeden

co nas denerwuje w facetach

Fot. unsplash.com

Lenistwo

Współcześni mężczyźni są leniwi i roszczeniowi – powiedziały kobiety. Nie chce im się poszukać dobrej pracy, a kiedy partnerki wymagają, aby ją zmienili, słyszą, że są meterialistkami. Zupełnie, jakby nie miały prawa oczekiwać, że faceci okażą się co najmniej tak samo zaradni finansowo jak one. Poza tym zamiast postarać się coś osiągnąć sami, narzekają, że nie mają tak dobrze jak inni.

Chamstwo

Prostactwo, buractwo, chamstwo – kobiety wspominały o tym bardzo często. Mężczyźni nie tylko zapominają o podstawowych zasadach dobrego wychowania, alę są wręcz chamscy. Potrafią publicznie powiedzieć kobiecie coś bardzo nieprzyjemnego. Do odrobinę mniejszych przewinień należy nieprzepuszczanie kobiet w drzwiach, nieustępowanie im miejsca w środkach komunikacji publicznej itp.

Malkotenctwo

A po co? Dlaczego? Mam dość. Nie chce mi się. Jest beznadziejnie. - znacie to? Chodzi o typowe teksty malkotentów – facetów, którzy są wiecznie sfrustrowani I narzekają na swój „beznadziejny” los. Marudzą, bo trzeba ciężko pracować, zająć się dziećmi i pomagać żonie w obowiązkach domowych. Generalnie to charakterystyczne dla facetów, kórzy czas najchętniej spędzaliby na przyjemnościach. Malkotenctwo powiązane jest z brakiem ambicji i lenistwem.

Zgadzacie się dziewczyny? A może dorzuciłybyście coś do tej listy?
 

Komentarze (23)

Ocena: 4.83 / 5
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 08:18
Zgadzam na 100
odpowiedz
Nie do końca prawda....... (Ocena: 5) 31.01.2018 02:20
Trafiłem tu przypadkiem jestem facetem mam 29 lat od razu mówie w takim razie nie powinienem miec zony i 2 dzieci tak samo 90 moich znajomych tragedia co tu jest napisane .Owszem niektore rzeczy sa nie fajne zgadzam się np niezdecydowanie ale zależy w jakich sprawach / skąpstwo tak ogladanie sie za innymi dziewczynami kiedy jestes w związku tak . Tak samo i jeszcze wiecej można by napisać o was drogie panie zmień prace powiadasz tak hyyym nie będę komentować tego jak szukasz sponsora to powiedz zyje Ci sie ze mna źle chcesz lepiej to spie.... i szukaj bogatego grubasa tyle :) . Chamstwo i lenistwo zgadzam się to jest słabe jak wraca wasz chlopak / mąż z pracy i siedzi tylko przed TV i pije browary znam takich też
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.01.2018 02:11
Gadanie głupot większość tych rzeczy w takim razie 3/4 polek powinno być samotnymi matkami albo wogole nie mieć facetów szkoda gadać co tutaj wypisujecie.Owszem niektore rzeczy sie zgadzaja ale opisywanie kogos nieudacznikiem zyciowym albo nie masz zadnych ambicji kur... litości ludzie . Już to widzę jak wszystkie dziewczyny w moim wieku 25 lub te 20-30 maja takie restrykcje wobec faceta . On może powiedzieć tak samo o was np pracujesz na stacji albo w sklepie on powie haha nawet nie gadaj do mnie bo ja skonczyłem to i to i nie rozmawiam z nieudaczniczkami takimi jak ty koleżanko . Miło by wam było panie :) bo mi nie jestem zaręczona mam prace mój przyszły mąż też normalną nie jakieś niewiadomo co . Jeśli chcesz spędzić zycie sama to myśl tak dalej jak autor/autorka tego tematu . Ilu jest chłopaków/dziewczyn jak wracaja z pracy/szkoły/studiów maja wszystko gdzieś siadaja do komputera albo telefonu i przeglądaja FB i nic poza tym taka prawda nie oszukujcie się same. Tylko jedna moja znajoma robi coś poza pracą/szkolą jeździ konno takie hobby a mam koleżanek chyba z 50 to dużo . I tylko jedna z nich coś robi co można uznać za hobby. Możecie mnie hejtować ale jeśli chłopak wasz nie wspiera was w tym co robicie a wy traktujecie go gorzej bo macie studia a on nie to szkoda mi słów :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 19:58
Dodałabym jeszcze SEKSIZM, który czasami jest na porządku dziennym. To że według nich, kiedy kobieta jest lepsza od nich (co często się zdarza) to już ich razi i zaczynają atakować poprzez dyskryminację, jakby czuli się zagrożeni. A jeszcze gorzej jest wtedy, kiedy kobieta jest samowystarczalna i zarabia więcej od faceta, posiada lepsze auto od nich, majsterkuje itp. wtedy jest już całkowicie skreślona u takich nieudaczników....:/
zobacz odpowiedzi (3)
gość (Ocena: 5) 30.01.2018 18:23
mężczyznom wolno więcej, tak jest w naszej kulturze, po prostu się to dopuszcza... kobieta za pewne słowa może stracić twarz, opinię, pracę..., facetowi to samo uchodzi płazem... mężczyźni bez żenady komentują wygląd innych kobiet i swojej konkurencji, do siebie samych nie mają zastrzeżeń... dla mnie to jakiś fenomen gdy zapasiony, nieodmyty gość jedzie: za małe cycki, kijem nie dotknę itd.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo