Oni nas krzywdzą: 12 typów mężczyzn, którzy nie nadają się do związku

Będziecie z nimi nieszczęśliwe. A może już tak jest?
Oni nas krzywdzą: 12 typów mężczyzn, którzy nie nadają się do związku
Fot. Unsplash.com
24.12.2017

Widząc dookoła tak wiele par, niełatwo uwierzyć, gdy ktoś mówi, że stworzenie fajnego związku jest trudne. Ale to prawda. Niekiedy graniczy wręcz z cudem. Niektóre z was być może zadadzą sobie pytanie, jak to możliwe, skoro są jedynymi singielkami w towarzystwie, a reszta znajomych i krewnych ma drugą połówkę? Te pary raczej nie pokazują, co w ich związku nie gra i starają się zachowywać pozory. Zwłaszcza kobiety, które są przywiązane do facetów. One oszukują nie tylko otoczenie, ale i siebie, ponieważ nie potrafią zaakceptować prawdy. Ich faceci to w wielu przypadkach krętacze, oszuści oraz kobieciarze. Kobiety łudzą się, że w przyszłości jakoś to będzie albo on się zmieni, ale tak się nie dzieje. Po latach takie związki rozpadają się. Zdarza się też, że kobiety cierpią w milczeniu i znoszą zachownaie swoich partnerów dla dobra dzieci, rodziny czy ze względu na chęć zachowania twarzy.

Jeżeli jesteś singielką i szukasz faceta lub właśnie kogoś poznałaś i chodzisz na randki, zastanów się, czy nie można go określić jako jednego z poniższych typów. Tacy faceci nie nadają się do związków. Czekają cię z nimi jedynie problemy i cierpienie.

Oto charakterystyka ich zachowana.

Zobacz także: Związek z niskim facetem. Czy to może się udać?

facet, który nie nadaje się do związku

Fot. unsplash.com

Dorosłe dziecko

Bardzo często potrzebuje pomocy, nawet przy załatwianiu błahostek. Na przykład nie potrafi samodzielnie usmażyć jajek, nie wpsominając już o ugotowaniu prostej zupy. Nie pamięta, że w chłodniejsze dni przydałby się szalik i zapomina o zapłaceniu rachunku.

Manipulant, który prowadzi podwójne życie

Taki facet mówi, że kocha i przynosi kwiaty, ale bardzo często znika wtedy, gdy kobieta go potrzebuje. Zdarza się, że nie odzywa się przez kilka dni, ale zawsze ma dobrą wymówkę. Robi słodkie oczy i manipuluje partnerką. Ukrywa inną kobietę albo podejrzane interesy. Partnerka nigdy nie jest pewna, czy się pojawi i na jak długo.

Wyrachowany

Typ wyrachowany bez skrupułów wyciąga od kobiety pieniądze. Ciągle jest spłukany i nie może znaleźć pracy. Klasyczny biedaczek, który mydli oczy partnerce i zapewnia ją o swojej miłości. W zamian za to oczekuje pomocy finansowej. Ma chorą mamę, okradli jego rodzinę, wyrzucili go ze studiów, bo nie zapłacił raty, chce rozpocząć kurs, niechcący się zadłużył i tak dalej. I jak kobieta mogłaby mu nie pomóc? Przecież nie odmówi pieniędzy ukochanemu. Na koniec będzie jeszcze przekonana, że sama wyszła z taką inicjatywą.

facet, który nie nadaje się do związku

Fot. unsplash.com

Oderwany od rzeczywistości

On żyje w innym świecie. Pragnie całe swoje życie poświęcić dla wielkiej idei. To może być pomoc biednym ludziom, zwierzętom ze schroniska albo zaangażowanie w inną ideę. Przeznacza prawie całą pensję na ten szczytny cel i brakuje mu na normalne życie.

Malkontent

Nie rozpocznie studiów, bo po co. Nie zmieni pracy, bo jakoś to będzie. Po co się starać, po co wysilać i tak wszystko jest bez sensu. Ma dosyć swojego życia, ale nie robi nic, aby je zmienić.

Krytykant

Kobiecie prawie nigdy nie udaje się go zadowlić. Gdy jednego dnia podaje mu na obiad rosół, mówi, że wolałby szynkę ze szparagami. Następnego dnia dostaje szynkę ze szparagami, a wtedy mówi, że chce rosół. Partnerka zgodnie z jego aluzją rozjaśnia włosy, ale on nagle zmienił zdanie. Gdy robi się na bóstwo i zakłada sukienkę, w której wygląda rewelacyjnie, zauważa, że przytyła w boczkach. W końcu kobieta popada w kompleksy, a nawet w depresję.

Zobacz także: Kiedy 21-latka pokazała swojego „chłopaka” rodzicom - ZAMARLI. Dziwicie się?

facet, który nie nadaje się do związku

Fot. unsplash.com

Notoryczny kłamca

Kłamie w każdej, najdrobniejszej sprawie. Nie robi tego ze strachu czy wygody, po prostu jest nałogowym kłamcą. Nawet gdy mówi, co zjadł na śniadanie, nie można mieć pewności, że jego relacja jest prawdziwa.

Nałogowiec

Od kilku lat rzuca nałóg, ale oprócz kilku przerw nie udało mu się osiągnąć celu. Sprzedaje wasze rzeczy i podkrada ci pieniądze, żeby mieć na swoje zachcianki. Nigdy nie można mu ufać. Za każdym razem przeprasza i mówi, że to ostatni raz, a potem znowu zaczyna.

Pracoholik

Obiecuje wiele rzeczy: zagraniczne wyjazdy we dwoje, wizytę u przyjaciół, wyjście do kina... Jednak za każdym razem ich spełnieniu przeszkadzają obowiązki zawodowe. Przeprasza, mówi, że to się nigdy więcej nie powtórzy albo „to dla naszego dobra”. Po kilku latach życia z taki facetem, kobieta jest na skaju załamania. Ma dość dostawania na ostatnią chwilę SMS-ów o treści „Kochanie, nie dam rady...”.

facet, który nie nadaje się do związku

Fot. unsplash.com

Facet, który ma słomiany zapał

Zapala się do wielu pomysłów, ale żadnego nie realizuje. Może chodzić zarówno o drobne rzeczy, takie jak naprawa kranu w kuchni, jak i poważne, czyli skończenie studiów.

Zazdrośnik

Zdrada kobiety wręcz śni mu się po nocach. Jest zazdrosny o każdy, nawet najbardziej niewinny uśmiech wysłany innemu mężczyźnie, o każde zamienione słowo. Spóźnienie kobiety wywołuje u niego falę domysłów, podobnie jak nieodpisywanie na wiadomość przez dłuższy czas. Życie z nim polega na nieustannym tłumaczeniu się. On nawet ze świętej zrobiłby kobietę upodloną.

Facet traktujący kobietę przedmiotowo

Kobieta jest jego ozdobą. Koniecznie musi być elegancka, pięknie umalowana, musi też odpowiednio się zachowywać. Facet przed każdym wyjściem ogląda ją niczym eksponat i doszukuje się niedociągnięć. Ona powinna byc perfekcjonistką – dopełnieniem jego nieskazitelnego wizerunku.

Polecane wideo

Komentarze (8)
Ocena: 4.5 / 5
Arletta Bolesta (Ocena: 5) 13.02.2023 15:05
Problem można rozpatrywać też w trakcie kościelnego procesu o nieważność małżeństwa dr Arletta Bolesta adwokat kościelny mail: [email protected]
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.01.2018 14:15
Typowy dupek tak zwany !!!!! nic dodac nic ująć byłam raz z takim i wykastrowala bym go jesli bym tylko mogla
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2017 22:07
No właśnie jeszcze egoista, który patrzy, by wszystko było pod niego. Wiecznie go trzeba zadowalać, ale sam nic nie da od siebie. Nie polecam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 24.12.2017 17:19
Teraz kobietki weźcie te wszystkie osobowości i sklejcie jedną osobę, pomijając pracoholizm... Uwierzcie, że to człowiek bydle, i nikomu nie życzę nigdy nawet spotkać kogoś takiego na swej drodze.
odpowiedz
Dalia (Ocena: 3) 24.12.2017 14:02
Nie wiem czy można powiedzieć, że to typ mężczyzny, ale jest jeszcze taki koleś jak "skrzywdzony" albo " rozpamiętujący ex". Od takich sie ucieka, wiem co mówię :)
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie