Co sprawia, że facet zaczyna myśleć o innej?

Dziwisz się, że odszedł? Przyczyną może być...
Co sprawia, że facet zaczyna myśleć o innej?
Fot. iStock
05.12.2017

Na początku on sprawiał wrażenie, jakby oszalał z miłości do ciebie, ale po pewnym czasie jego zapał minął. Zastanawiasz się, co się stało i przychodzi ci na myśl tylko to, że miałaś do czynienia z mężczyzną, który w jednej minucie się zakochuje, a w drugiej odkochuje. Niestety prawda może być inna. Nie jest łatwo przyjrzeć się sobie krytycznym okiem, zwłaszcza wtedy, gdy sumienie podpowiada, że powinnyśmy popracować nad własnym charakterem. Jednak właśnie od tego trzeba zacząć. Jest aż 9 zachowań, które powodują, że mężczyzna traci zainteresowanie kobietą. Nieważne, jak bardzo był w niej na początku zakochany.

Przekonaj się, czy któryś z nich (a może nawet kilka) nie jest dla ciebie typowy.

Zobacz także: O czym dziewczyny nie mówią swoim facetom?

dlaczego on odchodzi

Fot. unsplash.com

Niechęć do doświadczania nowych rzeczy

Jeżeli jesteś jedną z kobiet, które nie lubią wychodzić z domu i probować nowych rzeczy, on może się tobą znudzić. Zwłaszcza jeżeli jest to typ mężczyzny, który nie lubi rutyny i spędzania wolnego czasu w domowym zaciszu. Zresztą nawet domator od czasu do czasu będzie chciał wyjść ze znajomymi, jechać na wycieczkę albo odwiedzić nową kawiarnię. Twoja niechęć do wychodzenia z domu i doświadczania nowych rzeczy znięchęci go do ciebie.

Brak własnego zdania

Nic nie znudzi go szybciej niż przytakiwanie. To mit, że musicie mieć wspólne pasje i takie same zdanie na każdy temat. Jest wręcz przeciwnie. Odrobina niezgody sprawi, że wasze rozmowy będą bardziej emocjonujące. Poza tym faceci lubią kobiety mające swoje zdanie i potrafiące je obronić. Oczywiście nie chodzi o to, żeby przekrzykiwać się nawzajem. Spokojny ton i trafna argumentacja – tym trafisz do jego serca prawie tak szybko jak przez żołądek.

Narzekanie i wieczne niezadowolenie

Malkotenctwo może go bardzo szybko do ciebie zrazić. Dostrzeganie na świecie i w innych ludziach tylko złych rzeczy sprawi, że każdemu minie dobry nastrój. Ludzie lubią przebywać z osobami, które kojarzą im się z pozytywami. Facet w końcu nie będzie miał najmniejszej ochoty na przebywanie w twoim towarzystwie. Niestety trudno wyleczyć się z malkontenctwa i w ogóle dostrzec je w sobie, ponieważ malkotenci mają siebie za jedynych trzeźwo myślących ludzi. Osoby myślące pozytywnie postrzgają jako oderwane od rzeczywistości. Zapytaj się zaufaną osobę, czy za bardzo nie narzekasz.

dlaczego on odchodzi

Fot. unsplash.com

Złośliwość w stosunku do innych

Atrakcyjny wygląd nic nie pomoże, jeżeli twój charakter wymaga tego, aby nad nim popracować. Jedną z najgorszych cech jest zlośliwość. Obgadywanie koleżanek, dogryzanie im, przypominanie mało przyjemnych wydarzeń czy wręcz wyśmiewanie bez wątpienia skreślą cię w jego oczach. To samo dotyczy oceniania innych. Zapamiętaj, że mężczyźni lubią miłe, uśmiechnięte dziewczyny.

Brak zainteresowań

Dziewczyna bez zainteresowań jest nudna. Nie za bardzo jest o czym z nią porozmawiać. Poza tym brak jakiejkolwiek pasji wydaje się po prostu dziwny. Pod tym względem faceci zwracają też uwagę, czym się interesujesz. Odpowiedź, że podróżami lub bieganiem również może ich zniechęcić, ponieważ mnóstwo osób właśnie tym się interesuje. To tak, jakbyś nie miała własnego zdania.

Wycofanie

Fajna partnerka powinna być aktywna w związku. Co to oznacza? Planowanie wspólnego czasu, wychodzenie z inicjatywą i odrobina spontaniczności. Jeżeli zawsze czekasz, aż to on coś zaproponuje lub zorganizuje wam czas, szybko go stracisz. Od takiej relacji wieje nudą. Poza tym on pomyśli, że go olewasz.

Zobacz także: Z miłości do faceta zrobiłam coś żenującego... (6 prawdziwych historii)

 

 

dlaczego on odchodzi

Fot. unsplash.com

Brak poczucia humoru

Poczucie humoru jest bardzo ważne, ponieważ pokazuje pewien dystans do świata. Łatwiej jest się dogadać z osobą, która śmieje się z siebie tak samo jak z innych i nie traktuje wszystkiego ze śmiertelną powagą. Życie z nią jest znacznie przyjemniejsze.

Bycie pustakiem

W jednym z poprzednich punktów pisałyśmy o braku zainteresowań. Czas jednak wspomnieć, że nie wszystkie przypadną facetom do gustu. Oprócz podróży i biegania na czarnej liście znalazły się moda, wizaż (chyba, że zajmujesz się tym profesjonalnie) oraz imprezy. Te trzy zainteresowania kojarzą się mężczyznom z pustakami.

Agresja słowna

Kobieta powinna być delikatna w swoim zachowaniu. Nie chodzi o to, aby być ofiarą, ale reagować ze spokojem i bronić się racjonalnymi argumentami, a nie wyzwiskami i podniesionym tonem. Facet szybko od ciebie ucieknie, gdy zobaczy taki popis. Pomyśli, że brakuje ci klasy.

Komentarze (7)

Ocena: 3.86 / 5
gość (Ocena: 5) 06.12.2017 19:23
za długo czekał aż mu da... dziś faceci dostają wszystko szybko i na tacy, szybko też się nudzą... wydaje im się, że dziewczyna służy tylko do seksu, ma zawsze pociągająco wyglądać i nigdy nie mieć złych dni...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.12.2017 02:20
Kolejne bzdury...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2017 16:46
Moim zdaniem przede wszystkim jest to nadmierna zazdrość.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2017 12:40
Haha dokladnie drogie panie dlaczego to my zawsze musimy wokol nich skakac a oni to swiete krowy czy jak...phiiiiii
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 05.12.2017 07:22
Jeju to niech spierd... do innej, jak traci zainteresowanie, wielkie rzeczy. I tak większośc facetów jest do niczego, nie ten, to drugi.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo