Czego nie znosimy w zachowaniu facetów? 8 ABSOLUTNIE irytujących cech

Niedbalstwo, chrapanie, mentalność małego chłopca... Jest wiele powodów do irytacji, które serwują nam faceci. Ale te są najgorsze...
Czego nie znosimy w zachowaniu facetów? 8 ABSOLUTNIE irytujących cech
Fot. Unspash.com
06.12.2017

Świat bez mężczyzn? Zdecydowanie byłby smutny, gorzej zorganizowany, może także mniej bezpieczny... Bo w końcu to my, kobiety, jesteśmy bardziej bezwględne, zwłaszcza w stosunku do innych osób tej samej płci.

Chociaż mężczyźni są nam potrzebni z wielu powodów, nie znaczy to, że patrzymy na nich pobłażliwie i nie dostrzegamy żadnych wad. Zauroczenie mija po jakimś czasie, a wtedy na jaw wychodzą wszystkie negatywne cechy charakteru i wszystkie niepochlebne nawyki. Co znajduje się na samym początku listy?

Kobiety najczęściej narzekają właśnie na te męskie występki.

Dyskretne oglądanie się za innymi kobietami

Mężczyźni to łowcy, a kobiety postrzegają jak trofea. Nawet jeżeli są w stałym i satysfakcjonującym związku, będą oglądać się za innymi i porównywać z nimi wybrankę. Ich instynkt zdobywcy podpowiada, że powinni pozyskać względy jak najlepszej partii. Jesteś farciarą, gdy Twój facet pozostaje tylko przy podziwianiu kobiecych wdzięków koleżanek. Nie wszystkie kobiety mają tyle szczęścia. Są mężczyźni, którzy lubią zmieniać partnerki niczym rękawiczki.

Zobacz także: 7 zachowań, przez które facet uważa Cię za desperatkę (i przestaje mu na Tobie zależeć!)

irytujący facet

Fot. Unspash.com

Wydawanie pieniędzy na głupoty

Jak facet się przy czymś uprze, nie masz szans przekonać go do własnego zdania. Każdy ma swój świat i skrywa się w nim przed kobietą. To może być kolekcjonowanie przedmiotów, zabawa w mechanika czy wędkowanie. Gorzej gdy mężczyzna wydaje na swoje przyjemności większość oszczędności. W końcu nie może obyć się bez lepszego samochodu czy najnowszego modelu wędki...

Zapatrzenie w mamusię

Ach te mamusie... Są tak zapatrzone w swoich synków. Zresztą z wzajemnością. `Mamusia robi najlepsze kotlety, nikt tak nie ścieli łóżka, jak mamusia. Mamusia wiedziałaby, co zrobić w podobnej sytuacji`. Znasz to skądś? Czasami słowo `mamusia` nawet nie jest wypowiadane, ale wisi w powietrzu...

Zobacz także: 7 typów kobiet, z których śmieją się faceci (Być może jesteś na tej liście...)

Bałaganiarstwo

Skarpetki walają się po całym pokoju, gazety zajmują większą część stołu, a talerze leżą brudne w zlewie przez kilka dni. Łóżka wcale nie trzeba ścielić, a butów układać w szafce. Niestety facetów nie da się pod tym względem wychować. Tak już zostali zaprogramowani, że obowiązki dzielą na ważne, mniej ważne i nieistotne. Sprzątanie znajduje się na szarym końcu.

irytujący facet

Fot. Unspash.com

Nie mówią wprost, o co chodzi

Niby są tacy delikatni i nie chcą nas urazić, ale tak naprawdę powiększają naszą frustrację. Typowy mężczyzna nie powie otwarcie, że jego zdaniem wcale nie wyglądasz dobrze w tej sukience. Zamiast tego zaserwuje Ci jakąś niezbyt przekonującą opinię. Od razu wyczujesz fałsz i będziesz niezadowolona. Jednak dla niego ważniejszy jest święty spokój. Odpowiadanie na pytania typu: dlaczego, a co dokładnie, a w czym wyglądałabym lepiej? To zdecydowanie przekracza ich możliwości.

Unikanie odpowiedzialności

Podobno to facet jest głową rodziny, odpowiada za domowy budżet i podejmowanie ważnych decyzji. W praktyce jest zupełnie inaczej. Nie bez powodu powstało powiedzenie, że mężczyzna jest głową rodziny, a kobieta szyją, która nią kręci. Odpowiedzialność leży na barkach kobiety. To do niej są odsyłane dzieci, kiedy mają jakieś pytanie czy prośbę do rodziców. To żony słyszą od mężczyzn: `Jak myślisz, co powinienem zrobić w tej sytuacji?` Kobieta mogłaby na to odpowiedzieć innym pytaniem - `Co Ty byś zrobił beze mnie?`

irytujący facet

Fot. Unspash.com

Brak chęci na zmiany

`Po co kupować nową kanapę do salonu? Stara jest jeszcze dobra`. `Inne kafelki w łazience? Przecież wymienialiśmy je 12 lat temu!`. `Zawsze jeździliśmy w wakacje do Karwii, to sprawdzone miejsce. Nie ma sensu ryzykować i udawać się w nieznane`. Faceci zarzekają się w podobny sposób odnośnie wielu rzeczy dotyczących życia. Plusem jest, że łatwo się dostosowują do warunków, ale niestety, kiedy się tak stanie, trudno ich przekonać do zmian. Są do nich bardzo nieufnie nastawieni.

Brak starań o kobietę po dłuższym czasie znajomości

Na początku przynoszą kwiaty, żebrzą o pocałunki i pragną zaspokoić każde życzenie wybranki. Czego oni by dla nas nie zrobili... Mija kilka lat i następuje zmiana. Zamiast zabierać kobietę do restauracji, przekonują ją, że wieczór przy pizzy i piwie to najlepszy pomysł. Z kwiatów zrobił się przeżytek, a romantyzm jest dobry tylko dla nastolatków. Do fryzjera też nie trzeba chodzić, a brzuch jak brzuch, każdy mężczyzna go ma. Przecież obiecywałaś kochać do końca życia, bez względu na wszystko...

Zobacz także: Faceci zdradzają, o co boją się zapytać swoje partnerki!

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 06.12.2017 10:25
Zawsze mnie dziwi, zebo dziewczyny sie irytują bo ich facetnie sie spojrzal na inną. To że jest z wami nie odebrało mu zdolności dostrzegania piękna. Sama umiem zwrócić uwage na ładne dziewczyny. Moj facetto czasami siemi ze mna zgodzi, czasami nie, ale przeciez nie porzuci mnie na środku ulicy i nie pojdzie do jakiejś obcej kobity.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.12.2017 01:50
Dodałabym jeszcze szowinizm czyli uważanie swojej płci za najlepszą, i traktowanie kobiet z góry. Niedomyślność (oni są jak zwierzęta, można na nich krzyczeć, obrażać się a i tak nie będą wiedzieli co złego zrobili i o co nam chodzi). Egoizm i co u niektórych brak kultury.
zobacz odpowiedzi (4)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo