Wiemy, kiedy on (prawdopodobnie) Ci się oświadczy! Najpopularniejszy termin na zaręczyny to...

Właśnie tego dnia mężczyźni najczęściej proszą swoje wybranki o rękę.
Wiemy, kiedy on (prawdopodobnie) Ci się oświadczy! Najpopularniejszy termin na zaręczyny to...
Fot. Unsplash
21.11.2017

Jedni twierdzą, że każdy termin jest dobry na wyznanie miłości i podjęcie decyzji o ślubie. Inni przekonują, że na oświadczyny nigdy nie ma odpowiedniego momentu. Jednak bez względu na nasz stosunek do zaręczyn i instytucji małżeństwa - najpopularniejszy dzień w roku na poproszenie wybranki o rękę nieubłaganie się zbliża. Może ty też zasiądziesz do wigilijnego stołu z pierścionkiem na palcu?

Serwis bridebook.co.uk postanowił sprawdzić, kiedy najczęściej zakochani stają się narzeczonymi. W tym celu przeanalizowano dane jego użytkowników i właśnie na tej podstawie określono, kiedy najbardziej powinnaś się spodziewać, że ukochany padnie przed tobą na kolana. Chociaż dane te dotyczą Brytyjczyków, w Polsce wygląda to najprawdopodobniej bardzo podobnie.

Czy jesteś gotowa na ten wielki dzień? Chyba czas zacząć odliczanie…

Zobacz również: Dalszy ciąg historii Radka: „Oświadczyłem się dziewczynie BARDZO TANIM pierścionkiem”

 

kiedy się oświadczyć

fot. Unsplash

Wbrew pozorom, nie chodzi wcale o Walentynki. 14 lutego to wciąż popularny termin, ale dla wielu par jednak zbyt przewidywalny i zwyczajnie oklepany. Szczyt sezonu zaręczynowego przypada na koniec roku i jak można się domyślić - nie chodzi wcale o depresyjny listopad.

Najczęściej do oświadczyn dochodzi w grudniu. Świąteczna i rodzinna atmosfera sprzyja tak poważnym decyzjom. W tym roku prawdziwy boom rozpocznie się 19 grudnia (wtorek) i potrwa do Bożego Narodzenia. Jak informuje bridebook.co.uk, tylko w tym okresie zaręczy się nawet 100 tysięcy par.

Większość jednego konkretnego dnia. I wcale nie będzie to Wigilia.

Zobacz również: W jakim wieku POWINNAŚ wyjść za mąż?

 

kiedy się oświadczyć

fot. Unsplash

Na podstawie badań i analizy ekspertów jako najpopularniejszy dzień na oświadczyny w 2017 roku określono dzień 23 grudnia. Dlaczego? To tuż przed Wigilią, kiedy zakochani mają okazję pochwalić się najbliższym swoim szczęściem. W tym roku to dodatkowo sobota, a w dzień wolny od pracy zawsze łatwiej zorganizować takie wydarzenie.

To jednak nie oznacza, że 24 grudnia już nikt się na to nie decyzuje. To trochę mniej, ale także bardzo popularny termin na zaręczyny.

„Świąteczny weekend od zawsze sprzyja podobnym wyznaniom. W ubiegłym roku co piąta para zaręczyła się w grudniu. Większość z nich - w tygodniu przed Bożym Narodzeniem” - przekonują twórcy tego raportu. Myślisz, że twój ukochany też to planuje?

Zobacz również: Oto najpiękniejszy i najpopularniejszy pierścionek zaręczynowy na Pintereście

Komentarze (2)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 26.11.2017 14:32
A mi sie oświadczył w depresyjnym listopadzie.. i co ja biedna teraz.. nie mógł poczekać do grudnia ? Haha xdd
odpowiedz
nn (Ocena: 1) 23.11.2017 14:15
Kradniecie artykuły!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo