Gdzie Polki szukają mężów?

Wśród naszych rodaczek za szczyt snobizmu już dawno przestało uchodzić posiadanie męża „z Ameryki”. W XXI wieku stawiamy na Europę Zachodnią.
Gdzie Polki szukają mężów?
12.06.2009

Mąż z zagranicy to swego rodzaju nobilitacja, nosząca znamiona egzotyki. Można się nim pochwalić przed koleżankami oraz liczyć, że dziecko zrodzone z owego związku będzie iście kosmopolityczne. Partner nie-Polak to prawdziwa gratka i powód do zazdrości!

Według ostatnich badań GUS-u, których wyniki przedstawił "Dziennik", Polki, zdaniem socjologów, najchętniej wydają się za mieszkańców Europy Zachodniej ponieważ liczą, że ci podniosą status ich życia, dodadzą barw szarej, środkowoeuropejskiej rzeczywistości.

Największą popularnością cieszą się Niemcy, Włosi i Brytyjczycy. Do tych ostatnich szczególnie ułatwiony dostęp mają polskie emigrantki, które kilka lat temu wyruszyły na Wyspy, paląc za sobą mosty i żyjąc nadzieją lepszego jutra. Często gęsto „lepsze jutro” oznacza ślubny kobierzec i atrakcyjnego kawalera u boku, bo Anglicy doceniają polską kuchnię, gościnność i gospodarność.

Na Polakach natomiast największe wrażenie robią zaspokajające ich próżność Ukrainki, Białorusinki oraz Rosjanki. Są mniej wyemancypowane niż nasze rodaczki i stawiają dobro partnera na pierwszym miejscu.

Wśród Polek już dawno przestało uchodzić za szczyt snobizmu posiadanie męża „z Ameryki”. Chicago nie jest już mekką młodych panien na wydaniu. W XXI wieku stawiamy na Europę Zachodnią!

Natasza Lasky

Zobacz także:

Jak znaleźć bogatego męża?

Są inteligentni, przystojni i nieprzyzwoicie bogaci. Mimo że od lat polują na nich kobiety z całego świata, oni wciąż są wierni życiu bez uczuciowych zobowiązań. Listę miliarderów do wzięcia opublikował niedawno magazyn "Forbes".

Wasze listy: Gdzie się podziali polscy gentlemani?

Maja jest załamana kulturą naszych rodaków. Czy w Polsce są jeszcze dobrze wychowani mężczyźni?

Komentarze (290)

Ocena: 5 / 5
Melinka (Ocena: 5) 23.06.2014 00:11
Nie mówmy, że polscy mężczyźni są gorsi od zagranicznych, nie ma takiej reguły. Dla mnie nie ma znaczenie skąd pochodzi facet, ważniejsze jest co sobą reprezentuje. A czy będzie to Polak czy np.. Niemiec, to nie robimy dla mnie różnicy. Sama szukam partnera w różny sposób, między innymi na mydwoje, czyli portalu matrymonialnym. Mają oni też możliwość szukania obcokrajowców z Niemiec, Austrii czy Szwajcarii, też korzystam z tego, ponieważ mam dodatkową szansę poznania kogoś nowego. A jak uda mi się poznać naprawdę porządnego np. Niemca, to nie widzę przeszkód, żeby z nim stworzyć związek. Podstawą jednak jest jego charakter i osobowość, nie obywatelstwo. ...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 17.07.2010 20:59
A mi to obojętne ; ) Liczy się uczucie !. Jeśli znajdę takiego Polaka to wyjdę za niego jeśli Niemca to tak samo ; ) Każdy sam decyduje o swoim życie dlatego często wchodząc na różne fora denerwują mnie określenia "Polki są głupie, nie umieją doceniać własnych rodaków" to jest dla mnie dziecinne. Także życze Wam znalezienia tego jedynego nie ważne kim by był
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 13.11.2009 12:05
Mój ukochany jest 100% Polakiem i nigdy go nie zamienię. Jest bardzo opiekuńczy, pomocny dla wszystkich, ma swoje zdanie, zawsze walczy do końca o swoje, jest skromny, robi to co lubi, jest bardzo grzeczny tzn.otwiera kobietom drzwi(nie tylko mi), nie pozwala mi nosić zakupów. Jest inteligentny, z ogromnym poczuciem humoru:) nie wierzyłam, że tacy jeszcze istnieją, a jednak:)
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 12.11.2009 16:17
A ja chcę Romana Abramowicza!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 03.11.2009 14:05
Ja mam chłopaka Hiszpana od roku mieszkamy razem. Jest wspaniałą osoba, mam w nim oparcie i dużo miłości. Nie zamieniłabym go na nikogo innego, poza tym nie nawidzę facetów z Polski uważają się za najlepszych a słoma im wystaje.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo