W Belgii uczą dzieci... pozycji seksualnych. Zobacz szokujące ilustracje ze strony dla 7-latków!

Najmłodsi mogą zobaczyć m.in. jak wygląda seks gejowski.
W Belgii uczą dzieci... pozycji seksualnych. Zobacz szokujące ilustracje ze strony dla 7-latków!
źródło: allesoverseks.be
31.10.2017

W niektórych kręgach funkcjonuje pojęcie „zgniłego Zachodu”. Według konserwatystów bogatsze państwa Europy oraz Stany Zjednoczone dążą ku samozagładzie. Odpowiedzią na ich liberalne podejście do życia ma być pielęgnowanie tradycji i przeciwstawianie się nowoczesności. Świetnym przykładem jest edukacja seksualna. Za naszą zachodnią granicą dzieciom o seksie mówi się otwarcie i to od najmłodszych lat. W Polsce wychowanie do życia w rodzinie niewiele ma wspólnego z fachową wiedzą.

Pytanie tylko - czy cel naprawdę uświęca środki? Zaczynamy się nad tym zastanawiać, kiedy widzimy publikacje takie, jak ta. Jedna z belgijskich organizacji zajmujących się uświadamianiem najmłodszych przygotowała dla nich stronę internetową „Alles over seks” („Wszystko o seksie”). Witryna przeznaczona jest dla dzieci od 7. roku życia, ale według niektórych przedstawia temat w zbyt odważny sposób.

Treści tam zamieszczone pokazują współżycie bez cenzury. Czego uczone są dzieci?

Zobacz również: Tego uczą na WDŻ: Ciało kobiety to gleba, prezerwatywy są złe, a dziewczynki wolniej myślą (Cytaty z podręcznika)

wychowanie seksualne

źródło: allesoverseks.be

Strona „Wszystko o seksie” podzielona jest na działy, w tym m.in. seks w praktyce, pierwszy raz, antykoncepcja i ciąża, choroby przenoszone drogą płciową, miłość i związki itd. Szczególnie duże kontrowersje wzbudza pierwsza kategoria. Znajdziemy w niej nie tylko opis poszczególnych pozycji czy technik, ale także dokładną instrukcję, jak się kochać. Przypomnijmy, że to treści skierowane przede wszystkim do uczniów szkół podstawowych.

Opisy tekstowe to nie wszystko. Przygotowano również bardzo szczegółowe ilustracje, które przedstawiają współżycie w każdym możliwym układzie. Chodzi o seks pary heteroseksualnej, gejów, lesbijek czy osób o różnym kolorze skóry. Promowanie różnorodności w liberalnej Belgii nie wzbudza zastrzeżeń.

Według niektórych rodziców i organizacji społecznych obrazki są jednak zbyt odważne. Podobnie jak ich opisy.

Zobacz również: Seks tylko po ślubie, antykoncepcja jak aborcja, katolicka moralność - oto nowe podstawy WDŻ!

wychowanie seksualne

źródło: allesoverseks.be

To jakiś rodzaj perwersji. Wspaniale, że taka strona istnieje, ale nie sądzę, że dzieci powinny interesować się pozycjami seksualnymi albo tym, czy środki odurzające pomagają we współżyciu - twierdzi ojciec dzieci w wieku 7 i 9 lat cytowany przez portal „Metro”. Podobnego zdania jest katolicka organizacja zajmująca się edukacją. - Powinniśmy mówić najmłodszym o seksualności, ale treści te muszą być dopasowane do ich wieku - przekonuje jej szefowa.

Przedstawiciele władz lokalnych, które popierają i promują ten projekt nie podzielają tych obaw. Ich zdaniem o seksie trzeba mówić otwarcie, bo dzieci rozumieją o wiele więcej, niż nam się wydaje.

A Ty co myślisz o tych ilustracjach?

Zobacz również: Lekcja wychowania seksualnego dla twojego faceta

wychowanie seksualne

źródło: allesoverseks.be

Kontrowersyjne ilustracje zszokowały nawet liberalnych Belgów

wychowanie seksualne

źródło: allesoverseks.be

Kamustra dla dzieci - przesada?

Komentarze (17)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 12.08.2018 10:31
Szczegolowe opowiadanie dzieciom na temat czegos, czego jeszcze nie robia, do czego ani fizycznie, ani emocjonalnie nie sa przygotowane??! To Bardzo niepokojace! Powinno sie o seksie mowic dzieciom, jestem tego samego zdania, ale umiejetnie, a nie w taki sposob! Nie robmy im balaganu, takie szczegolowe techniki moga sobie sprawdzac kiedy faktycznie sa juz na ten seks gotowe! Szanujmy potrzebe UPORZADKOWANEGO I HOLISTYCZNEGIO rozwoju kazdego dziecka. Uwazam ze takie obrazki moga wywolac balagan chociazby emocjonalny w mlodym, nieprzygotowanym umysle. A to moze albo odpychac, albo zachecac do przedwczesnego wyprobowania poznanej tresci. Powtarzam, dziecko ma prawo wiedziec, ale ma tez prawo byc emocjonalnie przygotowane do takiej porcji wiedzy. Dzieci tez ludzie, tez czuja, nawet wiecej, sa bardziej wrazliwe I bezbronne, bo przeciez sie dopiero rozwijaja i wazne, zeby dac im na to czas.
odpowiedz
Emma (Ocena: 5) 06.11.2017 22:28
Ja tam tez w tym niczego zlego nie widze. To uczy dystansu, świadomości no i braku tematu tabu w domach! u nas jest odwrotnie. słowo seks to juz coś baaardzo złego, a sama antykoncepcja jeszcze gorzej. dzieciaki nie wiedza jak stosowac prezerwatywy, nie maja wiedzy na temat pigulek czy wkładek hormonalnych levosert... jestem za taka forma edukacji - uczmy sieci otwartosci
zobacz odpowiedzi (1)
a więc (Ocena: 5) 03.11.2017 13:08
Pokazywanie takich "instrukcji" siedmioletnim dzieciom w szkole to nic innego jak MOLESTOWANIE, które jak wiadomo nie musi dotyczyć wyłącznie aktu seksualnego
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.11.2017 15:25
Utwierdzam się po komentarzach, że w wielu domach seks, orientacja seksualna nadal jest tematem tabu...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 02.11.2017 15:24
Ja nie widzę w tym nic złego. Uczenie tolerancji, akceptacji innej orientacji, i pokazanie, że można z kimś intymne relacje mieć bez względu na jego pochodzenie. Jedyne co mnie raziło w tym, to że ta książka jest dla 7 latków. Jak już myślę że odpowiedni wiek to 14/15 Ale same obrazki nie są czymś złym, bo niby co w tym złego? Dziecko szukając informacji o seksie w internecie i tak natrafi na strony porno (z których zdecydowana większość zbiera wiedzę o kobietach i seksie), na zdjęcia i na kamasutrę. Tu jest to pokazane przynajmniej w naturalny sposób i bez hejtu.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo