Sygnały, że on JESZCZE Cię nie kocha

Co powinno dać Ci do myślenia?
Sygnały, że on JESZCZE Cię nie kocha
Fot. Unspash.com
22.10.2017

W relacjach damsko-męskich często jest tak, że to jedna osoba angażuje się bardziej. Na początku nie zauważa, że jej zainteresowanie nie zostało odwzajemnione w takim samym stopniu. Czuje zbyt duże podekscytowanie oraz radość. Niestety w tym samym czasie druga połówka doskonale widzi, co się dzieje. Może się poczuć przytłoczona uczuciem i stopniowo zacząć wycofywac ze związku, zanim wkroczy on w poważną fazę.

W znacznie gorszej sytuacji są kobiety niż mężczyźni, ponieważ oni to typowi zdobywcy. Nawet będąc w związku, potrzebują bodźców do utrzymania zainteresowania, zwłaszcza na samym początku, kiedy jeszcze nic nie zostało przesądzone. Dlatego tak często mówi się, że kobieta zawsze powinna mieć w sobie tajemnicę. To ona powoduje, że partner ciągle czuje fascynację swoją wybranką. Jeżeli tego zabraknie, utrzymanie relacji będznie znacznie trudniejsze.

Najlepiej już w początkowej fazie dyskretnie obserwować faceta i porównywać jego zachowania do swoich. Co powinno cię zaniepokoić? Oto sygnały, które świadczą, że on Cię JESZCZE nie kocha, a Ty jesteś bardziej zaangażowana niż on.

Zobacz także: 10 największych mitów o miłości. Jeśli nadal w nie wierzysz... jesteś naiwna!

 

zaangażowanie w związku

Fot. unsplash.com

Nie pyta cię o zdanie

Dla ciebie jego zdanie jest bardzo ważne. Niezależnie od tego, czy musisz podjąć ważną decyzję, np. dotyczącą zatrudnienia w danej firmie czy małą, np. jaką sukienkę założyć na wesele – nie podejmujesz decyzji samodzielnie. Rozważasz też jego opinię. On z kolei w ogóle nie liczy się z twoim zdaniem.

Nie próbuje poznać cię lepiej

Ty wiesz na jego temat prawie wszystko. Mogłabyś rozwiązać quiz dotyczący jego zainteresowań, marzeń oraz przeszłości. Jesteś tą aktywniejszą stroną. On rzadko pyta o ciebie, a jeżeli już, raczej masz wrażenie, że robi to z uprzejmości. Większość informacji na twój temat poznał, bo sama wyszłaś z inicjatywą i mu powiedziałaś.

Przeważnie ty inicjujesz kontakt fizyczny

Wszelkiego rodzaju buziaki czy uściski są inicjowane przez ciebie. On najchętniej nie dałby ci nawet całusa na przywitanie. Co nie znaczy, że nie jest aktywny w łóżku. Jednak budowaniem innego stopnia zażyłości już nie jest zainteresowany.

zaangażowanie w związku

Fot. unsplash.com

Zawsze to kumple są ważniejsi niż ty

Czasami zdarzają się sytuacje, że on musi wybrać: ty albo kumple. Zbyt małe zaangażowanie faceta w związek poznasz m. in. po tym. Zakochany mężczyzna przedkłada spotkanie z ukochaną nad kumpli, nieważne, jak długo się z nimi zna. Jak zechce, znajdzie sposób, żeby się przed nimi wytłumaczyć. Nie daj się nabrać na różnego rodzaju wymówki.

Nie odwzajemnia miłych gestów

Uwielbiasz sprawiać mu przyjemnośc na różne sposoby. Robisz to, co zwykle robią dziewczyny zakochane w swoich chłopakach. Pieczesz mu smakołyki, masujesz plecy, kupujesz drobiazgi i pocieszasz, gdy przeżywa trudne chwile. On nie odwzajemnia tych gestów.

Nie czujesz się bezpiecznie w tej relacji

Co jakiś czas masz niepokojące wrażenie, że gdyby pojawiła się inna kobieta, on zostawiłby cię dla niej. Dobrze wiesz, że woli inny typ kobiety.

Zobacz także: Najbardziej obrzydliwe zachowania zakochanych par. Ty też robisz TO ze swoim chłopakiem?

 

zaangażowanie w związku

Fot. unsplash.com

Praca nad związkiem to dla niego zbyt duży wysiłek

Nad każdym związkiem trzeba pracować. Obejmuje to znajdowanie czasu na regularne spotkania, dbałość o wygląd fizyczny, rozmowy, pójście na kompromis czy rezygnację z własnych pragnień. Zauważyłaś, że on pod wieloma względami nie pracuje na jakość waszej relacji. Ona funkcjonuje głównie dzięki temu, że ty dostosowujesz się do niego, a nie on do ciebie.

Ciągle pracujesz nad jego szczęściem

Jego szczęście postawiłaś na piedestale. Nawet gdy robisz kanapki, oddajesz mu te ładniejsze. Ostatni kawałek ciasta zawsze ląduje na jego talerzu. Interesujesz się jego hobby, myślisz, co mógłby zrobić, aby poprawić swoją jakość życia i robisz mnóstwo innych rzeczy mających zapewnić mu szczęście. O sobie zdążyłaś już zapomnieć.

Pierwsza wyznałaś mu uczucie

Nie moglaś się powstrzymać i wyznałaś to pierwsza. Nie zauważyłaś u niego zbyt dużego entuzjazmu. Nawet jeżeli odpowiedział to samo, zabrzmiało bardzo sztucznie. Nie przejęłaś się jednak, bo uwierzyłaś, że wkrótce na pewno cię pokocha. Jesteś pewna, że tak się stało?

 

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 22.10.2017 08:41
Nie zgadzam się z żadnym punktem. Już na początku związku, zauroczony chłopak je spełnia bo mu jednak zależy na dziewczynie, a niekoniecznie jeszcze ją kocha. Facet prawdziwe kocha gdy zrobi dla kobiety wszystko. Przede wszystkim np. gdy stanie w jej obronie przeciwko rodzinie i gdy z odwagą będzie mówił, że tę kobietę kocha. Gdy będzie skłonny do poświeceń dla niej i gdy będzie mocno przeżywał jej niepowodzenia. A tak naprawdę o miłości mężczyzny można się dopiero przekonać gdy na naszej drodze pojawią się przeciwności losu i gdy łatwiej byłoby odpuścić i iść każdy w swoją stronę, a on walczy, mimo, że dużo go to kosztuje.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie