Nienawidzę jego kumpli. Oni niszczą nasz związek!

Znajomi faceta potrafią czasami skutecznie zniszczyć nawet dobrze zapowiadający się związek. Jak temu zapobiec?
Nienawidzę jego kumpli. Oni niszczą nasz związek!
Fot. Unspash.com
01.11.2017

Agata przyznaje, że nie cierpi większości bliskich znajomych swojego chłopaka, Damiana. „Po prostu nie czuję się dobrze w ich towarzystwie. Oni mają zupełnie inny świat, inne zainteresowania i pasje, co powoduje, że nie mam o czym z nimi rozmawiać. Staram się jak mogę, ale coraz trudniej przychodzi mi łażenie na kolejne wspólne imprezy. Coraz częściej kłócimy się o to z Damianem, który zarzuca mi, że lekceważę jego kumpli. I nie potrafię go przekonać, że prawda leży gdzie indziej” – skarży się Agata.

Z podobnym problemem zmaga się Ewa. „Gdy spotykamy się ze znajomymi mojego narzeczonego, siedzę jak mysz pod miotłą i słucham ich wspomnień i przygód z przeszłości, bo oni znają się jeszcze z liceum, więc łączy ich naprawdę dużo wspólnych doświadczeń. Gdy cokolwiek powiem, to mam wrażenie, że jestem ignorowana” – opowiada. – „W dodatku mam wrażenie, że kumple Michała mają do mnie żal, że gdy przychodzimy razem on zwykle nic nie może wypić, bo później mnie odwozi do domu. On sam na szczęście nie jest z tego powodu zły, ale też chyba ciąży mu ta sytuacja” – dodaje Ewa.

Polecamy także: Spełniłam jego najdziwniejszą zachciankę seksualną. Opowiem Wam, jak było...

Czasami znajomi faceta mogą fatalnie wpływać na relacje między partnerami, o czym przekonała się Karolina. „Kumpel mojego męża skutecznie niszczy nasz związek. Ciągle robi mu pranie mózgu, opowiadając, jakie to kobiety są złe i wredne, wmawia Mariuszowi, że go wykorzystuję, że dla mnie liczy się tylko kariera oraz zarabianie pieniędzy, co nijak się ma do rzeczywistości, ale gość potrafi świetnie manipulować ludźmi i mam wrażenie, że czasami mąż naprawdę zaczyna patrzeć na świat jego oczami. Najgorsze jest to, że nie mam pojęcia, jak pozbyć się tej pijawki z naszego życia” – denerwuje się Karolina.

„Niestety, faceci bywają dziwni. Na przykład mój chłopak od kiedy się związaliśmy przestał imprezować, bo stwierdził, że najbardziej lubi spędzać wieczory w domu, w moim towarzystwie. Co innego mówi jednak swoim kumplom, którzy żyją w przekonaniu, że ich nie lubię i nie pozwalam Patrykowi na spotkania. W efekcie relacje z jego znajomymi są fatalne, choć nie ma w tym przecież mojej winy” – żali się Iza.

koledzy chłopaka

Fot. Unspash.com

Większość naszych rozmówczyń przyznaje, że niespecjalnie przepada za kolegami swoich facetów. Co zrobić w takiej sytuacji? Patrycja znalazła rozwiązanie. „Mężczyzna, wbrew temu, co sam myśli, nie jest świętą krową i, gdy tylko ma ochotę, może spotkać się z kumplami, a kobieta ma w tym czasie siedzieć z dzieckiem, przygotować posiłek, wyprać gacie, a może jeszcze powinna być gotowa na szybki numerek, gdy jaśnie pan wróci do domu. To ma być związek? Nic z tego! Spakować mu walizeczkę i wysłać do mamusi, niech prowadzi kawalarskie życie u boku znajomych” – przekonuje.

Do podobnych wniosków doszła Ania. „Znajomi mojego faceta nie lubili mnie i nie akceptowali, zresztą z wzajemnością. Jednak, gdy doszły do mnie informacje, że go podburzają i zachęcają, by zerwał i poszukał sobie lepszej dziewczyny, wpadłam w szał, zrobiłam awanturę i postawiłam sprawę jasno: ja albo kumple. Dawid obraził się na kilka dni, ale w końcu obiecał, że będzie znacznie rzadziej spotykał się z dawnymi znajomymi. Na razie dotrzymuje słowa – mówi Ania.

Takie rozwiązanie może być skuteczne, ale często przypieranie faceta do ściany i stawianie mu ultimatum przynosi skutki odwrotnie od zamierzonych, szczególnie w tak delikatnej materii, jak relacje z kolegami, których często zna znacznie dłużej niż partnerkę. Istnieje wówczas ryzyko, że zacznie się spotykać ze znajomymi w tajemnicy przed nią i nietrudno sobie wyobrazić, kto stanie się „czarnym charakterem” podczas takich rozmów.

Nie ulga jednak wątpliwości, że ten problem wymaga rozmowy z mężczyzną, który często może nawet nie być świadomy, iż ukochana nie cierpi jego kumpli, bo na spotkaniach i imprezach świetnie to maskuje, śmiejąc się z żartów znajomych czy dzieląc się z nimi refleksjami po obejrzanym filmie.

koledzy chłopaka

Fot. Unspash.com

Związek to nieustanne poszukiwanie kompromisu, dlatego taka rozmowa powinna być spokojna, ale jednocześnie stanowcza. Należy uświadomić mężczyźnie, że wiążąc się z kobietą, siłą rzeczy powinien rozluźnić nieco relacje towarzyskie z kolegami. Nie warto jednak stawiać sprawy na ostrzu noża i kategorycznie zabraniać mu jakichkolwiek spotkań, bo to prawdopodobnie wywoła jego opór i obudzi przekorę. Można za to poszukać rozwiązań pośrednich, na przykład umówić się, że facet będzie spotykał się z kumplami nie częściej niż raz w miesiącu.

Jeśli dotrzymanie nawet tego warunku okaże się dla niego zbyt trudne, będzie to znak, że koledzy są jednak dla niego ważniejsi niż partnerka. Co wtedy pozostaje? Rozstanie albo próba bliższego poznania i polubienia znajomych faceta. Oba rozwiązania mogą być bolesne.

Gdy kumple partnera nie potrafią zrozumieć, na czym polega związek, warto zacytować im słowa autorki bloga „Szczesliva”. „Ja Ci nigdy nie będę wrogiem o ile Ty będziesz respektował to, że życie się niektórym pozmieniało i wypada zrobić klasyczny „re-adjustment”. Fajnie by było, gdybyśmy się lubili, jednak jeśli ja Cię irytuję tylko z tego powodu, że Ty jesteś zmuszony rzadziej widywać się ze swoim „funflem”, no to widzisz sam, że masz problem. Ja Ci kumpla nie zabrałam. Ja mu tylko świat przewróciłam, z lekka upriorytezowałam go”.

Nic dodać, nic ująć…

RAF

 

Komentarze (6)

Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 02.11.2017 12:49
Ja np tego problemu nie rozumiem . Jestem w szczęśliwym związku wiele lat i nie mam z tym problemu. Nie przeszkadza mi to że mój facet wychodzi , wiem gdzie i z kim jest - pełne zaufanie. Lubię jego kolegów i z wzajemnością. To naprawdę da się pogodzić :) Dobrze jest mieć swoje zainteresowania, nie być kobieta bluszczem, dawać sobie przestrzeń w związku. Tylko to wszystko zależy od charakteru faceta tak myślę.. Mój zawsze jest kiedy tego potrzebuje , kocha mnie i wspiera. To ja jestem nr jeden . Dlatego koledzy nie stanowią dla mnie problemu . Obecnie taki problem mają właśnie nasi wspólni znajomi. Wiem też, że ten kolega myśli o tym aby zakończyć zwiazek. Dziewczyna jest właśnie takim bluszczem, nie lubi jego kolegów i jest chamska, mówi o tym wprost.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 01.11.2017 17:55
chyba wiele z nas wie jak to jest z tymi kumplami. oczywiście zdarza się że niektórzy są prawdziwymi przyjaciółmi, ale większość z nich to kompani od kieliszka i dobrej zabawy. I często jest tak jak napisała anonimka niżej, że nie obchodzi ich dobro tego 'kumpla', liczy się zabawa- wyciągają na picie w środku nocy gdy rano trzeba wstać do pracy, namawiają do różnych głupot, podpuszczają np. jeśli chodzi o zdradę, ale gdy są potrzebni- facet ma kłopoty, choruje itp. - wtedy ich nie ma. wtedy dziewczyny/żony pomagają i wspierają. I ok jeśli chłopak rozumie że są to po prostu koledzy i nie można stawiać ich wyżej niż dziewczyny/żony, po prostu fajnie z nimi wyjść się rozerwać. Ale gdy zaczynają być najważniejsi pojawia się problem, bo tak jak wcześniej pisałam dobrze wiemy że gdy będzie problem to facet sobie o nas przypomni, bo kumple sie ulotnią.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 01.11.2017 12:21
Ja rowniez unikam znajomych mojego chlopakq. Nie mamy zadnych wspolnych tematow. Spotkalam sie z nimi kilka razy i gdy podczas rozmowy okazalo sie ze mam inne zdanie na jakis temat niz oni, odbierali to jako atak na ich osobe. Zalosni ludzie nie ma co tracic czasu na osoby ktore nie sa wstanie zaakceptowac tego ze ktos ma inne zainteresowania lub poglady.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 01.11.2017 07:56
Ja również kilka razy wściekałam się na kumpli mojego faceta. Powód? Potrafią zadzwonić w środku nocy z zaproszeniem na imprezę, kiedy rano wstajemy do pracy. Wyciągają mojego faceta na picie w tygodniu, podczas gdy on musi często jeździć w trasy w czasie pracy. Te i wiele innych sytuacji sprawiły, że w końcu zweryfikował trochę swoje znajomości.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo