11 rzeczy, które szczęśliwe pary robią przed snem

Te czynności to gwarancja wspaniałego związku.
11 rzeczy, które szczęśliwe pary robią przed snem
Fot. Thinkstock
12.09.2017

Żeby związek przetrwał oraz był źródłem radości dla kobiety i mężczyzny, powinni oni spędzać ze sobą czas. Receptą na szczęście jest systematyczność, więc codziennie trzeba poświęcić sobie nawzajem kilka chwil. Może to być nawet 15-20 minut, jednak ważne, aby bycia sam na sam nie zakłócali ludzie, obowiązki ani żadne inne rzeczy.

Niełatwo znaleźć czas w ciągu dnia czy nawet wieczorem. Zawsze pojawi się ktoś lub coś, co wymaga pielęgnacji bądź uwagi. Dlatego najlepszym pomysłem jest spędzanie czasu razem przed snem. Tak robią pary, które są szczęśliwe. Jeżeli ty i twój facet nie macie podobnego zwyczaju, najwyższy czas go stworzyć i zamienić w nawyk. Dajcie sobie miesiąc czasu na eksperymnet, a potem zastanówcie, co się zmieniło w waszym związku na lepsze.

Pozytywne zmiany są gwarantowane, o ile podążycie za poniższymi wskazówkami.

Zobacz także: Ideał faceta według kobiet: 12 najseksowniejszych cech ♥

 

co robić przed snem

Fot. Becca Tapert unsplash.com

Wyciszcie telefony

Dlaczego jest to tak ważne? Zależność od mediów społecznościowych hamuje uwalnianie oksytocyny z organizmu. Hormon ten odpowiada za emocjonalną intymność. Psychoterapeutka Carol Carrey zaleca podążanie za regułą, aby wyłączyć telefon albo odłożyć o godz 21.00. W tym drugim przypadku pamiętajcie, aby włączyć wyciszony tryb.

Zapomnijcie o pracy

Laptop w łóżku to częsty widok w waszej sypialni? Jeżeli chcecie miec dobrą relację, musicie w ciągu dnia choćby na chwilę zapomnieć o pracy, obowiązkach oraz kłopotach finansowych. Nie trzymajcie w sypialni laptopa, telefonów ani telewizora – tak będzie najlepiej. Poświęćcie wolny czas na intymne pogaduszki. Śmiejcie się, wspominajcie, snujcie plany.

Kładźcie się spać w tym samym czasie

Mało które pary tak robią. Czy wy jesteście jedną z nich? Wystarczy, że większość kobiet i mężczyzn będących w parach nie widuje się przez cały dzień, podczas wspólnego posiłku ogląda TV, a potem idzie spać o różnych porach. Według psychologa Curta Smitha, aby podtrzymać intymność w relacji, kobieta i mężczyzna powinni w tym samym czasie szczotkować zęby i chodzic spać.

Podążajcie za rutyną

Codzienne podążanie za rutyną czy kładzenie się spać zawsze o tej samej porze, pozwala lepiej się wyspać. Mózg otrzymuje sygnał o zbliżającym sie czasie spoczynku i przygotowuje ciało do snu. Jeżeli razem z partnerem podążacie za rutyną każdego dnia, pomiędzy wami rodzi się większa intymność. To chyba jedyny w swoim rodzaju przypadek rutyny, który jest korzystny dla związku.

co robić przed snem

Fot. Linh Nguyen unsplash.com

Rozmawiajcie od serca

Rozmowa jest tym, co podtrzymuje pomiędzy wami zażyłość. Wiele kochających się ludzi traci ze sobą bliski kontakt, nawet jeżeli codziennie się widują. Ich rozmowa ogranicza się do wydawania poleceń, przypominania o obowiązkach oraz krytycznych uwag. Brakuje natomiast dzielenia się spostrzeżeniami, problemami oraz ciepłych słów. Przed snem jest na to dobry czas. Co najmniej kilka razy w tygodniu rozmawiajcie od serca i nie szczędźcie sobie czułości. Ryan Hows to psycholog, który rekomenduje poświęcenie kilku minut przed snem na powiedzenie partnerowi kilku pozytywnych słów.

Nie kłóćcie się

Niech nad Waszym gniewem nie zachodzi słońce – to bardzo popularny cytat, który oznacza wybaczenie sobie przed pójściem spać tego niedobrego, co wydarzyło się w ciągu dnia. Mądrość zawarta w tym przykazie ma swój odpowiednik w zaleceniach wyżej wspomnianego Curta Smitha. Psycholog przekonuje, że kłótnie przed pójściem spać przede wszystkim nie rozwiążą problemu, po drugie utrudnią zaśnięcie, a po trzecie sprawią, że następnego dnia będziecie w depresyjnym nastroju. Wybaczanie sobie przewinień to klucz do porozumienia, spokoju oraz szczęścia w związku.

Trzymajcie dzieci z dala od sypialni

Sypialnia powinna być waszą oazą intymności. Niech nie kojarzy się z dziećmi, ale czułymi rozmowami oraz miłością. Według psychologa Michaela Viner-Davisa jedyne przypadki, kiedy dzieci powinny przebywać w waszej sypialni, mają miejsce wówczas, gdy dręczą je koszmary.

Nie trzymajcie zwiarzaków w łóżku

To dotyczy zwłaszcza kotów, które uwielbiają miękkie materace i ciepłą pościel. Chociaż spanie z futrzakiem jest przyjemne zarówno dla człowieka, jak i zwierzaka, nie sprzyja romantycznemu nastrojowi. Ludzie coraz częściej gloryfikują zwierzęta i stawiają je na równi z człowiekiem, chociaż to one powinny służyć człowiekowi, a nie na odwrót. Zamiast miziania kota lepiej wycałuj faceta. Poza tym zwierzaki w łóżku sprawiają, że nie wysypiamy się. Znasz to uczucie, gdy pies  spycha Cię łapami na sam brzeg łóżka?

co robić przed snem

Fot. Jeremy Wong unsplash.com

Zrezygnujcie z palenia w łóżku oraz picia alkoholu

Wiele par pije w łóżku, aby bardziej poddać się miłosnemu nastrojowi. Niestety alkohol sprawia, że czas regeneracji organizmu podczas snu jest krótszy. Z rana obudzicie się zmęczeni i rozdrażnieni. Poza tym alkohol wywołuje chrapanie. Co do papierosów – sprzyjają bezsenności.

Zróbcie sobie masaż

Zamiast picia alkoholu w łóżku, zróbcie sobie nawzajem masaż. Specjaliści z National Foundation of Sleep przyznają, że dzięki niemu jesteśmy bardziej zrelaksowani, pozbywamy się rozdrażnienia, zwiększamy szanse na lepszy sen i stajemy się sobie bliżsi.

Przytulajcie się i całujcie

Na koniec nie zapomnijcie się pocałować i wyściskać. To relaksuje i wywołuje pozytywne emocje. Psychologowie podkreślają, że pary, które przytulają się przy zasypianiu, nie są zagrożone kłopotami we wzajemnych relacjach.

Zobacz także: ZJAWISKO: Kiedy faceci rzucają żony dla kochanek?

 

 

 

 

Polecane wideo

Komentarze (7)

Ocena: 5 / 5
Julita (Ocena: 5) 19.09.2017 09:17
Jeszcze niedawno pryszcze to była moja zmora. Myślałam, że nie poradzę sobie z nimi, a jednak się udało dzięki Aw Derma Wrocław. Cieszę się, że tak to się skutecznie udało!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2017 13:22
ja z moim przytulam się przed snem, ale kiedy już chce zasnąć, muszę leżeć swobodnie. najczęściej zasypiamy odwróceni do siebie plecami, bo tak nam najwygodniej :D
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 12.09.2017 10:29
Zawsze z narzeczonym zasypiamy trzymając się za dłonie.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 12.09.2017 10:04
zawsze proszę, żeby mój chłopak odłożył telefon jak kładzie się do łóżka, ale mogę równie dobrze gadać do ściany. Odwaraca się plecami i przegląda filmiki, zdjęcia... to nie związek.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie