Faceci, z którymi NIGDY nie będziesz szczęśliwa

Życie z nimi to tragedia.
Faceci, z którymi NIGDY nie będziesz szczęśliwa
Fot. Unsplash
06.09.2017

Serce nie sługa. Na widok niektórych facetów od razu zaczyna bić szybciej. Czasami do zakochania wystarczy jedno spojrzenie. Bywa ono początkiem wielkiego szczęścia albo wielkiej tragedii.

Kiedy górę biorą uczucia, trudno myśleć racjonalnie. Zakochana kobieta nie zadaje sobie od razu pytań typu: czy on będzie dla mnie dobry? Czy oboje chcemy tego samego? Czy nie jest jednym z kobieciarzy? Odpowiedzi na nie mogłyby być zbyt bolesne, dlatego wiele kobiet oszukuje się albo odsuwa od siebie niewygodną prawdę i skupia na pozytywach. Po latach widzimy je w związkach z alkoholikami, w trójkątach, porzucone albo sfrustrowane... Na usta same cisną się słowa: a nie mówiłam? Ale zakochane kobiety nie słuchają uwag innych, o ile nie są dla nich wygodne. Czy nie jesteś jedną z nich?

Jeżeli Twojego faceta da się przypisać do jednego z tych typów, odradzamy związek z nim.

Zobacz także: Wolę bogatych facetów. I co z tego?

najgorszy typ faceta

Fot. Andrew Worley unsplash.com

Nieodpowiedzialny

Nie ma zwyczaju mówić ci, co planuje i co ważnego wydarzyło się w jego życiu. Niczym grom z jasnego nieba spada na ciebie informacja o jego długach, nieciekawych znajomościach bądź problemach w pracy. Charakterystyczną cechą takiego typa jest również niesłowność. Częściej nie dotrzymuje słowa niż na odwrót. Kiedy zwracasz mu uwagę, odwraca kota ogonem i robi z ciebie osobę czepialską. Obiecuje, że się poprawi, ale słowa nie dotrzymuje. Życie z takim mężczyzną oznacza ciągłą niepewność.

Facet bez perspektyw

To jeden z kanapowych leniuchów. Krytykuje innych za działania, które podejmują, ale sam nie kwapi się do żadnego wysiłku. Po pracy najchętniej siada przed telewizorem albo komputerem. Zadowala się byle czym. Wystarczy mu obiad, ulubiony serial, ewentualnie wakacje nad morzem (po nacisku z twojej strony). Możesz pomarzyć o zakupie nowego sprzętu do domu czy wyjeździe za granicę. On zawsze odpowie ci jednym pytaniem: po co?

Zakompleksiony

Może być zakompleksiony na punkcie swojego wyglądu, pracy, zarobków, osiągnięć... Może też być zakompleksiony z tych wszystkich powodów naraz. Życie z takim facetem to porażka, bo będzie próbował się dowartościowywać kosztem innych, m. in. twoim. Jego krytyka kierowana w stronę innych ludzi, złośliwe uśmieszki pod nosem, fochy oraz pretensja sprawią, że najesz się wstydu. To taki typ, który nie próbuje nic w sobie zmienić, za to źle życzy innym, a nawet podcina im skrzydła. Omijaj z daleka.

najgorszy typ faceta

Fot. Jamie Street unsplash.com

Maminsynek

Mamusia to kobieta numer jeden w jego życiu. Nie podejmie bez jej zgody żadnej decyzji. Mama decyduje o tym, w co się ubiera i o tym, z kim się spotyka. Jeżeli nie uzna Cię za godną kandydatkę na jego żonę, próżno marzysz o oświadczynach – on najpierw spyta o zdanie ją i gdy cię nie zaaprobuje, nie sprzeciwi się swojej mamuni. W razie gdy wasze kroki skierują się ku ołtarzowi i powiecie sobie „tak”, ona nie zniknie z waszego życia. Nadal będzie w nim żywo obecna.

Łowca kobiet

Prawi ci mnóstwo komplementów, a ty czujesz się jak w niebie. Spotkanie z nim jest najbardziej ekscytującym przeżyciem. Szkoda, że potem przez kilka dni urywa się z nim kontakt. Gdy znowu się widzicie, ma gotową wymówkę. Tak naprawdę nie wiesz, co was łączy, ale w końcu myślisz, że to nieistotne, bo przecież z nim jest tak cudownie. Musisz być jednak świadoma, że to gra, a on bajeruje w ten sam sposób w tym samym czasie mnóstwo innych kobiet.

Fan luźnych związków

Nie chce się zaangażować i informuje cię o tym na początku. Jest szczery i to trzeba mu przyznać. Kobiety mają jednak tendencję do łudzenia się. Drążą, dlaczego luby nie chce się ustatkować, analizują sytuację i „dyskretnie” próbują przekonać go do zmiany zdania. To najgorsze, co możesz zrobić. Faceci są prostolinijni. Jeżeli nie pragniesz luźnego związku, nie angażuj się w relację z nim.

najgorszy typ faceta

Fot. Ashton Bingham unsplash.com

Facet po przejściach

Niektórzy zostali tak zranieni w przeszłości, że trudno z nimi zbudować związek. Wśród nich można spotkać osoby, które również nie chcą się angażować. Boją się kolejnego zawodu. Kobiety lubią pocieszać takich mężczyzn i od razu widzą się w roli bohaterki, która odmieni jego życie. Niestety jest bardzo prawdopodobne, że się rozczarujesz.

Egoista

Jego cele i marzenia są ważniejsze niż twoje. Oczywiście ma mnóstwo argumentów, żeby cię przekonać, jak bardzo są istotne. Nie liczy się z twoim rozkładem dnia i pragnieniami, wszystko musi się dziać pod jego dyktando. Jeżeli z nim będziesz, zapomnij o sobie. Staniesz się kobietą żyjącą w cieniu faceta.

Dziecko

Życie to dla niego ciągła zabawa. Nie ma konkretnych planów na przyszłość i cieszy się chwilą. Może zafascynować swoim optymizmem, ale na dłuższą metę związek z nim będzie frustrujący, chyba, że masz podobne podejście. Zapomnij jednak o stworzeniu rodziny. On nie znosi obowiązków, harmonogramu dnia oraz odpowiedzialności.

Zobacz także: 7 tekstów wymyślonych przez mistrzów flirtu (Podobno nikt im się nie oprze!)

Polecane wideo

Komentarze (7)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 03.05.2021 01:47
Ehh w moim przypadku jestem mlodym 19 letnim chlopakiem... Nigdy w zyciu nie mialem dziewczyny ani nic... Tylko że.. Duzo też się działo w moim zyciu obawiam sie że zbyt dużo...skutki uboczne to na przyklad: Mało pewnosci siebie, mało wiary w siebie,skryty, cichy, nieśmiały, samotnik, zamknięty w sobie, dużo stresu... Ale chciałbym sie przy kims poczuć szczęśliwy bo nie jestem... Mam niby przyjaciółkę ale nie wierzę że z tego coś będzie bo jesli pozna mnie bardziej to pewnie sie zszokuje... Teraz pytanie czy jestem chlopakiem ktory od razu każda dziewczyna powinna wyrzucić w kosz i najlepiej wgl sie z takim nie zadawać?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.09.2017 14:09
Stylowa biżuteria artystyczna www.kamykimoniki.pl polecam
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 06.09.2017 18:25
Pierwszy opis opisuje mojego partnera, jest nieodpowiedzialny i niesłowny. Czasami naprawdę potrafi wyprowadzić mnie z równowagi. Ktoś może powiedzieć żebym go zostawiła, ale to nie jest takie proste. Mimo wszystko kocham go i mamy razem dziecko. Może nie jestem z nim do końca szczęśliwa, ale widzę że mój syn potrzebuje ojca nie tylko w weekendy...
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.09.2017 16:26
Ja mam faceta bez perspektyw. Kiedyś był inny,ale odkąd wyjechaliśmy za granicę zrobił się właśnie takim leniuchem kanapowym. Nigdzie prawie nie chce wychodzić, najlepiej to by siedział w domu 24 h na dobe przed laptopem , a jak wyciągam go gdzieś to wlecze się jak ślimak aby tylko najwięcej czasu upłynęło aż ja zmienie zdanie że zostajemy w domu...Jedyne miejsce gdzie chętne wychodzi to market kiedy jedziemy na zakupy. Brak mi słów poprostu i jestem załamana kiedy pomyśle sobie że tak ma wyglądać nasze dalsze życie.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 06.09.2017 10:29
WYYPIERDALAJ Z TYM SPAMEM!!!!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie