Pomocy! Czy facet, którego kocham, jest psychopatą?!

Taki facet udaje zwykle miłego i uprzejmego, ale tak naprawdę jest manipulatorem, egoistą, a często nawet sadystą…
Pomocy! Czy facet, którego kocham, jest psychopatą?!
Fot. iStock
30.07.2017


Źle traktuje zwierzęta

Stosunek do zwierząt bardzo dużo mówi o człowieku, dlatego warto obserwować, jak nowo poznany facet traktuje psy czy koty, bo dzięki temu możemy się przekonać, czy nie mamy do czynienia z psychopatą. Tak jak Sandra. „Spotykałam się kiedyś z mężczyzną, który wydawał mi się ideałem. Przystojny, czarujący i całkiem bogaty. Jednak szybko okazało się, że za tą maską kryje się zwykły zwyrodnialec. Jechaliśmy kiedyś wieczorem samochodem i przy drodze siedział mały piesek. Mój facet, na szczęście były, celowo skręcił, żeby go przejechać. Na szczęście zwierzakowi udało się uciec. Gdy spytałam gościa, dlaczego to zrobił, stwierdził, że za dużo bezdomnych zwierząt się kręci po ulicach. Koszmar” – opowiada Sandra.

Polecamy także: 10 zdań, których nie mówią inteligentni ludzie

Zdradza

Polacy są coraz bardziej niewierni, przynajmniej tak wynika z badań. Zwykle „skok w bok” próbują jakoś wyjaśnić: chęcią przeżycia nowej przygody, poszukiwaniem nowego uczucia, wypaleniem w związku czy… głupotą. Psychopata nie szuka żadnych wytłumaczeń. Zdradza partnerkę dla samej przyjemności, sypia z kim popadnie, często celowo zadając ból osobie, która go kocha.

Wydaje się czarujący

Psychopata zwykle robi doskonałe wrażenie elokwencją i powierzchownym urokiem. By zyskać zaufanie swojej „ofiary” stara się  sprawiać pozory normalnego, sympatycznego i troskliwego. Temperatura jego uczuć może oszałamiać. Zaloty mają niesłychaną oprawę, a emocje fantastyczną amplitudę.Jednak taki mężczyzna potrafi stracić zainteresowanie związkiem równie szybko, jak się zakochuje. Szczególnie gdy pojawiają się codzienne obowiązki, a także potrzeba planowania i odpowiedzialności.

Jest zaborczy

Facet o psychopatycznych skłonnościach nie lubi się dzielić niczym, w tym także partnerką. Choć sam zdradza na potęgę, potrafi być chorobliwie zazdrosny o kobietę. Dowodami niewierności stają się wówczas pozornie błahe sytuacje: kilkuminutowe spóźnienie, rozmowy z innymi mężczyznami, uśmiech w czasie spaceru, niechęć do współżycia czy niegrzeczna odzywka.

Z czasem inwigilacja narasta. Pojawiają się zadręczające pytania o wierność seksualną, żądania wyjaśnień, śledzenie każdego kroku partnerki, kontrolowanie komputera i telefonu (np. bilingów rozmów), sprawdzania bielizny osobistej i pościeli, szukanie „znaczących” śladów na ciele. W krytycznej fazie psychopata może podejmować nawet próby brutalnego wymuszenia przyznania się do winy.

psychopata

Fot. iStock

Przesadnie pewny siebie

Pewność siebie nie jest niczym zły, bywa nawet zaletą u mężczyzny, jednak w przypadku psychopaty osiąga ona rozmiary, które trudno znieść partnerce. Psychologowie używają określenia „wyrafinowane poczucie własnej wartości”, niezachwiane i niezależne od okoliczności. Taki facet lubi na każdym kroku podkreślać swoją wyższość nad światem, bezkrytycznie wierzy w swoje uzdolnienia, nierzadko je przeceniając.

Kłamie jak z nut

Psychopata potrafi kłamać przy byle okazji, jeśli tylko uzna, że jest to mu do czegoś potrzebne. Tak jak Mateusz, chłopak Kasi. „Jego kłamstwa, matactwa i zatajanie pewnych rzeczy stają się już nie do zniesienia. Nie mówi mi wprost, co myśli albo robi, tylko zataja to przede mną. Kłamie zarówno w błahych sprawach, jak i tych poważnych. Ma tendencję do przesadnego ubarwiania rzeczywistości,  jak zacznie coś opowiadać, to po prostu bajka. Wciska kit bez mrugnięcia okiem, by tylko osiągnąć zamierzoną korzyść lub przedstawić się w dobrym świetle” – opisuje Kasia.

Nic go nie wzrusza

Nawet rodzinna tragedia, już nie wspominając o wyciskającym łzy filmie czy przejmującym dokumencie w telewizji, nie wzbudzają u psychopaty emocji. Ten typ faceta zachowuje się tak, jakby miał serce z kamienia. Jest pozbawiony empatii, niezdolny do głębokiego odczuwania i przeżywania. Co gorsza, nie tylko nie wykazuje takich uczuć, ale wkurzają go one także u innych, nie znosi, nie oczekuje wsparcia czy zrozumienia.

psychopata

Fot. iStock

Lubi przemoc seksualną

Psychopata generalnie charakteryzuje się niskim progiem tolerancji na frustrację, łatwo daje wytrącić się z równowagi, bywa drażliwy i agresywny. Jednak bardzo często ujawnia prawdziwą naturę dopiero w sypialni. Oczywiście nie ma nic złego w zabawach w stylu „50 twarzy Greya”, ale pod warunkiem, że sprawiają one przyjemność obojgu partnerów. Tymczasem psychopatyczny facet potrafi być brutalny w łóżku bez oglądania się na emocje i potrzeby kobiety.

Manipuluje bez końca

Tego typu facet bywa bardzo niebezpieczny, ponieważ potrafi mówić rzeczy, które chcemy usłyszeć, tylko po to, by osiągnąć swój cel. Bez trudu manipuluje słowami, żeby wymóc na odbiorcy jakieś działanie. Psychopata czerpie też satysfakcję ze skłócania ludzi, choć często nie potrafi odpowiedzieć, dlaczego to robi.

Nie szanuje nikogo

Wzajemny szacunek jest jednym z kluczowych elementów każdego związku. W przypadku relacji z psychopatą nie możemy się jednak tego spodziewać. Taki mężczyzna potrafi początkowo zauroczyć i omotać, ale z czasem wyjdzie na jaw jego prawdziwa natura i zacznie czerpać przyjemność z poniżania partnerki, mówienia jej przykrych i okrutnych rzeczy, wyśmiewania, gdy kobiecie stanie się coś złego lub jest zdenerwowana.

RAF

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 27.05.2018 15:32
Hey dzuewczyny jak sie trzymacie. Przyszla pora na mnie- z silnej pewnej siebie osoby stalam sie wrakiem. Nie potrafie dojsc do siebie. Czy juz nigdy nie bede taka sama jak wczesniej?
odpowiedz
wrak (Ocena: 5) 30.07.2017 05:59
wlasnie koncze malzenstwo z psychopata/ narcyzem ...uwazajcie dziewczyny tych ludzi jest bardzo duzo w dzisiejszych czasach ...jak cos wydaje sie za dobre aby bylo prawdziwe to napewno jest. jezeli intuicja wam bedzie podpowiadac ze cos jest nie tak to wiejcie odrazu , nie zrobcie tego bledu co ja ... zniszczy was bez mrugniecia okiem ze szczesliwej pewnej siebie kobiety zostal wrak ...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.07.2017 02:37
Mój ex spełniał przynajmniej połowe z wymienionych punktów. Był takim manipulatorem, że wytrzymałam z nim aż rok, ale przez ten głupi rok zniszczył mnie doszczętnie. Jestem teraz całkowicie innym człowiekiem, a raczej jego wrakiem.. Od takich facetów najlepiej uciekać jak najszybciej.
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo