„Kobieta, której nie prawi się komplementów, jest jak ryba wyrzucona z wody”

Mężczyźni powinni mówić żonom komplementy przynajmniej pięć razy dziennie, nawet gdy są kłamstwem. Przeczytaj więcej porad rabinów na temat udanego małżeństwa!
„Kobieta, której nie prawi się komplementów, jest jak ryba wyrzucona z wody”
26.05.2009

Aby dostąpić zaszczytu ślubu w synagodze, żydowscy narzeczeni muszą przejść kursy w radzie religijnej - coś w stylu katolickich nauk przedmałżeńskich. Dyskusje w mediach izraelskich rozpoczęły się po ujawnieniu broszury przygotowanej przez radę Jerozolimy. Praktyczne porady można porównać do tych, jakie kilkaset lat temu zamieścił w swoich dziełach Mikołaj Rej. Rabini pomagają stworzyć małżeństwo doskonałe:

„Nie pozwól, żeby dzień minął bez powiedzenia żonie przynajmniej pięciu komplementów. Rób to, nawet jeżeli jest to kłamstwem. Kobieta, której nie prawi się komplementów, jest jak ryba wyrzucona z wody”.

„Trzymaj się z daleka od rodziców żony, teściowe mają bowiem tendencję do mieszania się w sprawy par małżeńskich, psując panujące w nich relacje”.

„Kobieta jest jak z gliny. Mąż może ją kształtować i ugniatać tak, jak chce, ponieważ w naturze kobiety leży pomaganie mężowi. Wszystko, czego potrzebuje w zamian, to dobre słowo”.

„Jeżeli żona nie okazuje ci szacunku, masz prawo być wściekły i przestać się do niej odzywać, dopóki nie zda sobie sprawy, że nie miała racji”.

Duchowni ostrzegają też wszystkich młodych małżonków przed wpadnięciem pod pantofel partnerek. Mężczyzna nie może dać się zdominować kobiecie. Mąż musi mieć kręgosłup, ponieważ to świadczy o jego sile.

Pary szykujące się do małżeństwa oburzyły się treściami, jakie znalazły się w broszurach. Zdziwiły się, że w XXI wieku ktoś może wypisywać średniowieczne mądrości. Pretensje mają do rządu i państwa, pod którego egidą działają organizacje religijne będące wydawcami poradników.

Deputowany do izraelskiego parlamentu-knesetu Uri Orbach przyznał, że twórcy popełnili duży błąd:

„Przepaść między dobrymi intencjami a stylem tej broszury jest tak wielka, że czytelnikowi aż chce się płakać”.

Sami rabini nie wzięli udziału w dyskusji na temat broszur, które napisali. Teksty pasują do kiepskich seksistowskich komedii.

*wszystkie cytaty pochodzą z portalu RP.pl

Zobacz także:

Praca za granicą? A może prostytucja?

Rząd stworzył broszurę dla kobiet wyjeżdżających do pracy za granicę. Wśród porad znalazły się też wskazówki dla prostytutek.

Pokazywali przedszkolakom brutalne zdjęcia!

Zajęcia na temat praw człowieka zamieniły się w brutalną lekcję tortur i wyroków śmierci.

Polecane wideo

Komentarze (74)
Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 10.01.2010 22:50
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
zobacz odpowiedzi (1)
Anonim (Ocena: 5) 08.01.2010 20:44
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 05.01.2010 17:09
„Papilocie! Mam 22 lata, za rok wyznaczoną datę ślubu.
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2009 16:44
Tutaj wpisz treść komentarza...
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 27.11.2009 12:57
Mi mój chłopak naprawdę zaczął prawić komplementy jak zerwaliśmy o.O Wcześniej to brzmiało jak by był to jego obowiązek. Jedno z tych porad jest fajne to z teściami ^^ do tego czasem warto się stosować nieraz nie, zależy od teściów(patrząc w obie strony). Reszta jest po prostu beee...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie