Jaka TWARZ podoba się facetom?

Kwalifikujesz się do tych wytycznych?
Jaka TWARZ podoba się facetom?
Fot. iStock
22.06.2017

Gdyby mężczyźni potrafili dostrzegać we wszystkich kobietach wyłącznie zalety, nasze życie prawdopodobnie byłoby dużo prostsze. Nie wpadałybyśmy w kompleksy, nie poddawałybyśmy się bolesnym operacjom plastycznym, nie byłybyśmy również narażone na przykre komentarze.

Niestety panowie są zaprogramowani tak, że dokładnie wiedzą, co im się podoba, a co nie. A ponieważ kanony piękna zmieniają się co pewien czas, hiszpańscy naukowcy postanowili zbadać, jaka twarz wywołuje współcześnie u mężczyzn największy zachwyt.

W badaniu wzięli udział wyłącznie heteroseksualni faceci. Na podstawie kilkunastu czarno-białych zdjęć, na których znajdowały się różne dziewczyny (żadna z nich się nie uśmiechała), ankietowani musieli wskazać najbardziej pociągające ich zdaniem cechy twarzy.

Jesteście ciekawe, co powiedzieli? Oto wynik badania.

Symetria

Okazuje się, że na to w pierwszej kolejności zwracali uwagę wszyscy mężczyźni. Im bardziej symetryczna twarz, tym lepiej. Oczywiście nie jest możliwe to, by lewa strona buzi była dokładnie taka sama, jak prawa, ale im różnica między nimi jest mniejsza, tym bardziej atrakcyjna wydajesz się płci przeciwnej.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Kobiece imiona, które dobrze kojarzą się facetom

kobieca twarz

Fot. iStock

Świeżość

Kolejną cechą, wymienioną przez panów, była „świeżość” buzi, rozumiana przez nich jako „młodzieńczość”, „zdrowie” i – uwaga - „płodność”. W męskim rozumieniu dziewczyna, która nie ma zniszczonej nałogami / pryszczami twarzy, bardziej nadaje się na żonę i matkę, która urodzi pięknego, zdrowego bobasa.

Pełne usta

Kobiety, które na zdjęciach miały wąskie usta, automatycznie były postrzegane przez ankietowanych jako mniej atrakcyjne. Choć, przypomnijmy, zarówno te z pełnymi, jak i te z wąskimi jak linijka ustami, na fotografiach nie były uśmiechnięte. Mimo to dziewczyny o kształtnych ustach są zdaniem panów bardziej seksowne, sympatyczne i pociągające.

kobieca twarz

Fot. iStock

Duże oczy

Podobnie mężczyźni odnieśli się do wielkości oczu. Kobiety z wąskimi oczami nie przeszły pomyślnie „testu piękna”, w przeciwieństwie do tych, które oczy miały duże. Jako dodatkowy atut panowie wymienili długie, gęste rzęsy.

Piegi

Zdziwiona? Pieguski miały u mężczyzn zdecydowanie lepsze noty niż dziewczyny pozbawione uroczych kropeczek na nosie i policzkach. Ale nie popadaj w paranoję i nie rysuj sobie piegów kredką do makijażu. Ta cecha została bowiem wymieniona dopiero na piątym miejscu, więc jeśli nie masz brązowych kropeczek na twarzy, nic złego się nie stanie.

kobieca twarz

Fot. iStock

Mały nosek

Tego zapewne się spodziewałaś. Małe, słodkie noski podobają się facetom bardziej od tych dużych, choć tutaj panowie zastrzegali, że jeśli do urody dziewczyny pasuje spory nos, to oni nie mają nic przeciwko. Mimo to najwyższe noty zdobywały panie o uroczych, niewielkich noskach.

Historia Izy: „Poznałam przez Internet bogacza. Na pierwszej randce kupił wino za 1000 zł!”

Komentarze (11)

Ocena: 5 / 5
Scytia (Ocena: 5) 30.06.2017 20:18
mały nos kojarzy mnie się z małpą. Nos powinien być proporcjonalny w stosunku do twarzy. A wielkie usta kojarzą się z murzyńskimi. Zresztą, wiadomo jest, że nie to co ładne , ale to, co się komu podoba.Ludzie mają na szczęście różne gusta.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.06.2017 13:15
Poza ladna cera nie mam zadnej z cech tu wymienionych. Mam male kocie oczy, waskie usta, duzy waski i lekko garbaty nos, zadnych piegow i mimo to powodzenie u mezczyzn mam duze, a to wlasnie dlatego, ze nie wygladam standardowo :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 29.06.2017 22:47
Mam wszystkie cechy tu wymienione no może poza tymi rzęsami bo mam rzadkie dlatego stosuje odżywkę do nich i przyznam że powodzenie nawet mam ;)
odpowiedz
ela (Ocena: 5) 25.06.2017 01:25
Mam duże oczy , mały nos, duże usta, gęste długie włosy i wcale nie jestem ładna. powodzenia też nie mam.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 23.06.2017 22:00
Mam wszystkie cechy i powodzenie... zerowe. Naukowcy kłamią :P
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo