Rowerowa społeczność Nextbike Polska liczy już milion osób!

W samej Warszawie, w systemie Veturilo, zarejestrowanych jest już 500 000 osób. Dzięki otwarciom systemów samoobsługowych wypożyczalni rowerów w kolejnych miastach każdego dnia liczba ich użytkowników rośnie o kilka tysięcy.
Rowerowa społeczność Nextbike Polska liczy już milion osób!
17.01.2017

Od 2011 roku użytkownicy rowerów miejskich Nextbike Polska nakręcili już 37 mln km!  Ta liczba mówi sama za siebie. Popularność wypożyczania rowerów miejskich wzrosła w zawrotnym tempie.

W zestawieniu firmy Nextbike Polska pojawiły się szczegółowe i ciekawe dane dotyczące osób korzystających z miejskich rowerów. Wypożyczają je w niedużej większości mężczyźni - 54,9%, a kobiety w - 45,1%. Średni czas wypożyczania roweru to 23 minuty 43 sekundy.

 

37 milionów kilometrów łącznie przejechali wszyscy do tej pory wypożyczający rowery miejskie. Stanowi to równowartość 923 obwodów Ziemi!

Kiedy jeździsz na rowerze po mieście pomagasz chronić środowisko, przyczyniając się tym samym do lepszej jakości powietrza, którym oddychamy. Dzięki użytkownikom Nextbike Polska udało się zaoszczędzić 2960 ton CO2!

 

Pogoda sprzyja, a letnia aura zachęca do tego, aby korzystać z rowerów miejskich. Wiedzą o tym Ci, którzy wypożyczyli je już nie raz. Najczęściej rowery wypożyczane są właśnie w maju i czerwcu, w godzinach 16:00-17:00. To doskonały środek komunikacji. W tygodniu do pracy, a w weekend jako alternatywa dla metra i samochodu.

 

 

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo