Jak zatrzymać przy sobie faceta? Poradnik dla kobiet, które boją się samotności

To pytanie zadają sobie wszystkie kobiety na świecie od niepamiętnych czasów – mawiała słynna seksuolożka Michalina Wisłocka.
Jak zatrzymać przy sobie faceta? Poradnik dla kobiet, które boją się samotności
Fot. iStock
26.05.2017

Nie zapominaj o seksie…

Choć naukowcy obalili niedawno przekonanie, że faceci myślą tylko o jednym (podczas eksperymentu przez męskie głowy przemykało dziennie zaledwie 19 myśli o seksie, tylko o dziewięć więcej niż u badanych równolegle kobiet, niemal tyle samo mężczyźni dumali o jedzeniu, a 11 razy – o spaniu), to jednak bez wątpienia robią to częściej niż ich partnerki. Naukowcy wyjaśniają to faktem, że w wyniku specyficznego układu męskich struktur mózgowych mężczyzna częściej ma skojarzenia, fantazje i myśli erotyczne.

To dlatego sfera seksualna jest dla niego bardzo ważna i nie powinnyśmy o tym zapominać, jeśli chcemy utrzymać przy sobie partnera. Oczywiście nie należy robić nic wbrew sobie, ale związkowi na pewno posłuży, gdy czasami założymy pod kuchenny fartuch seksowną bieliznę i niespodziewanie zaprezentujemy ją mężczyźnie albo rozpoczniemy  pieszczoty podczas spaceru na łące.

Zobacz także: Historia BEZ CENZURY: „Na moim wieczorze kawalerskim odbył się maraton seksu” (18+)

…i czułości

Czasem nie potrzeba nawet seksu, by dostarczyć facetowi niezapomnianych wrażeń i sprawić, że nie będzie myślał o rozstaniu czy innych kobietach. Co jakiś czas warto na przykład zorganizować romantyczną kąpiel we dwoje. Do wody dodajmy pieniącego się płynu, zapalmy świece, włączmy nastrojową muzykę i otwórzmy szampana…

Poczucie bliskości zapewni też wieczorny masaż, szczególnie polecany po ciężkim dniu. W pomieszczeniu zapalmy świece i kadzidła, zadbajmy o relaksacyjną muzykę  oraz specjalne gadżety, np. oliwkę, piórka czy jedwabną apaszkę. Jeśli chcemy zapewnić partnerowi jeszcze więcej wrażeń, załóżmy zmysłową i seksowną bieliznę.

Trochę szaleństwa

Rutyna nieuchronnie pojawia się w większości związków, a dla mężczyzny może być ona pretekstem do zakończenia znajomości. Dlatego warto z nią walczyć. Zwykle wystarczą drobne, miłe i zaskakujące gesty przełamujące schematy. Zróbmy rano śniadanie do łóżka, wyciągnijmy gdzieś partnera bez okazji. Spróbujmy czegoś nowego np. skoków ze spadochronem, nurkowania, ścigania się na gokartach.

Świetnym pomysłem bywa wycieczka-niespodzianka albo spontaniczny wyjazd do ciepłych krajów. Zaskakujmy partnera propozycjami spotkań w nietypowych miejscach, np. zabierając go na miejsce pierwszej randki, co pozwoli przypomnieć o emocjach, które legły u podstaw związku..

jak go zatrzymać

Fot. iStock

Przez żołądek do serca

Mężczyzna lubi dobrze zjeść. Oczywiście możemy go codziennie zapraszać do restauracji, ale z dużym prawdopodobieństwem bardziej doceni potrawy, które własnoręcznie przyrządzimy, nawet jeśli nie będą to zbyt wyszukane dania. Warto brać przykład z Moniki Richardson. Prezenterka uwiodła Zbigniewa Zamachowskiego wykazując się kulinarną inwencją.

„Gdy przestaliśmy się umawiać w kawiarniach, zaprosiłam go do domu i dostał to, co akurat było w lodówce. Chyba miałam kilka zwiędłych marchewek, jakaś cebulę. Zrobiłam na szybko warzywny sos do makaronu. Największe wrażenie zrobiło na nim to, że wyczarowałam coś z niczego” – wspomina celebrytka w rozmowie z magazynem „Flesz”.

Nie ośmieszaj go przed znajomymi

Z „Raportu Ciekawości Redd’s” wynika, że prawie co drugi facet obawia się kobiecych wymówek i złośliwości prawionych mu w gronie rodziny lub znajomych. „Mężczyźni najbardziej boją się ośmieszenia, a jeśli przychodzi ono ze strony ukochanej osoby boli dotkliwiej” – komentuje socjolog Tomasz Sobierajski.

Naukowcy definiują takie zachowanie kobiet jako „zespół kastracji”. Uszczypliwe uwagi, nadmierne eksponowanie błędów i niedoskonałości partnera pozwala zaznaczyć swą wyższość i niezależność. Dzięki temu następuje psychiczna kastracja czyli odebranie męskości postrzeganej jako przewaga i dominacja.

Dbaj o siebie

„Należy nieustannie starać się być atrakcyjną, nawet w domowych pieleszach. I pięknie pachnieć. Zmysłowe perfumy wyostrzają zmysły. Poza tym trzeba utemperować swoje ego i wciąż widzieć w mężu narzeczonego” – radziła jeszcze całkiem niedawno Justyna Steczkowskiej, której małżeństwo uchodziło za wyjątkowo trwałe, oczywiście jak na realia show-biznesu. Kilka tygodni temu para jednak się rozwiodła, ale mimo to poradę piosenkarki warto wziąć do serca.

jak go zatrzymać

Fot. iStock

Nie przesadzaj z zazdrością…

Odrobina zazdrości o mężczyznę bywa wskazana i potrzebna. Szczególnie, jeśli wiąże się z pożądaniem, chęcią spędzania ze sobą każdej chwili oraz wspólnego przeżywania rozmaitych zdarzeń. Takie uczucie może być pozytywnym bodźcem do wzmocnienia więzi między partnerami.

Jednak nie należy przekraczać granic, a z tym bywa różnie. Podobno co druga Polka przegląda sms-y, historię połączeń telefonicznych oraz pocztę elektroniczną swojego faceta. Sprawdza również jego aktywność na portalach społecznościowych. Niektóre kobiety posuwają się nawet do kontrolowania stanu bielizny osobistej i pościeli, a także szukania „znaczących” śladów na ciele. Pamiętajmy, że mężczyźni niezbyt dobrze znoszą taką nieufność, a nadmierna inwigilacja bywa dla nich pretekstem do odejścia.

…i krytyką

Nie liczmy na utrzymanie przy sobie mężczyzny, jeśli będziemy go wyłącznie krytykować. Na facetów fatalnie wpływają też codzienne, drobne, przepełnione jadem i złośliwością uszczypliwości pod ich adresem.

Warto pamiętać o zaleceniach wybitnego polskiego psychoterapeuty, krajowego konsultanta od seksuologii prof. Zbigniewa Lwa-Starowicza, który w książce „Lew-Starowicz o mężczyźnie” podkreśla, że dla trwałości i stabilności związku na każde zdanie krytyki powinno przypadać minimum pięć pochwał.

RAF

Komentarze (4)

Ocena: 4 / 5
gość (Ocena: 5) 27.05.2017 15:50
Ja bym zamknęła w piwnicy i skuła łańcuchami, ale co kto woli...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 26.05.2017 10:38
Fakt, że to wszystko robiłam i facet nie chciał ode mnie odejść, ale sam się w ogóle nie wysilał i to ja go zostawiłam. Dziewczyny, pamiętajcie żeby dawanie i branie w związku było równomierne, inaczej w końcu będzie musiało się kiedyś to skończyć.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 26.05.2017 02:28
"Jak zatrzymać przy sobie faceta?" Wystarczy go zastrzelić, na pewno nie odejdzie.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo