Jakich mężczyzn kochają kobiety?

Jacy panowie są najbliżsi twemu sercu? Czy istnieje uniwersalny model mężczyzny, za którym w ogień skoczy każda kobieta?
Jakich mężczyzn kochają kobiety?
16.05.2009

Ideał mężczyzny zmieniał się przez dziesiątki lat. Wydaje się, że na przestrzeni dziejów kobiety zdążyły pokochać wszystkich panów – dobrze zbudowanych, owłosionych, męskich, niegrzecznych, silnych fizycznie, brutalnych, opalonych, zadbanych, wysportowanych, czułych, romantycznych, utalentowanych… Wciąż nie wiadomo, czy bliższy ideału jest wieczny kawaler, nieogolony, zuchwały i męski George Clooney, czy szczupły, zdolny, wzorowy ojciec i partner - Brad Pitt. Kochamy zarówno Mariusza Pudzianowskiego, jak i Marcina Mroczka, a tych dwóch mężczyzn łączy tyle samo, co lato z zimą, czyli… nic. Są jednak panowie, którzy wpasują się w oczekiwania każdej kobiety. Mężczyźni, za którymi dziewczyny skoczą w ogień.

Oczywiście – wygląd zewnętrzny jest ważny, ale bywa tak, że nieatrakcyjni wizualnie faceci potrafią zdobyć niemal każdą kobietę. Niezaprzeczalnym wabikiem jest sukces i powodzenie w życiu. Dr Miriam Stoppard, autorka książki „Magia i czar seksu”, podkreśla, że „mężczyzna odnoszący sukcesy w pracy lub w sporcie i dysponujący dowodami tych sukcesów ma większe szanse na zwrócenie na siebie uwagi kobiety”.

Ale panie nie zadowolą się samochodem kupionym przez tatusia i domem otrzymanym w spadku. Najbardziej pociągający jest sukces osiągnięty własną pracą, wytrwałością, umiejętnościami. Kobietom bardziej imponuje energiczny facet, który przez lata wyrobił sobie kontakty, awansował, działał niż maminsynek, który nie uronił ani kropli potu, pracując na przysłowiową złotówkę. Dlatego wielu kobietom atrakcyjni wydają się panowie, którzy mogą pochwalić się sukcesem w typowo amerykańskim stylu – od pucybuta do milionera. Bo w pracowitości, wytrwałości, sile, charyzmie, wiedzy i władzy zamyka się męskość, której nie sposób się oprzeć.

A co z utrwalonym od dawna wizerunkiem „bad boya”, muskularnego, silnego, który wie, czego chce i zdaje sobie sprawę z własnej wartości? Takie wyobrażenie stereotypowego mężczyzny jest zakorzenione w społeczeństwie od dawna. W rzeczywistości jednak, wiele kobiet nie przepada za barczystymi, zarozumiałymi facetami, którzy kojarzą się z bólem, hałasem, niepokojem. Dr Stoppard jasno stwierdza, że „większe sukcesy u kobiet odnoszą ci mężczyźni, którzy starają się zdobyć życzliwość pań i otwarcie mówią o tym, co ich interesuje, a ich głos ma uspokajające brzmienie”.

Co to oznacza? Że te wszystkie godziny spędzone przez mężczyzn na siłowni w celu wyrzeźbienia swojego ciała na niewiele się zdają, kiedy brakuje rozbrajającego uśmiechu na twarzy i ciepłego głosu.

Większość z tych cech wydaje się mało odkrywcza, bo są to od dawna znane pewniki, ale wiele z nich po prostu pomijamy, choć są oczywiste i fundamentalne.

Zarówno badania dr Miriam Stoppard, jak i TNS OBOP z 2008 roku ukazują, że idealny mężczyzna, za którym szaleją kobiety, powinien być po prostu… zadbany! W wynikach brak informacji na temat długości włosów, wzrostu, etc. Liczy się po prostu czyste ciało (świeże i pozbawione woni potu) o niezbyt ostrym zapachu, czyste włosy, gładko wygolona twarz albo zadbany zarost. Okazuje się, że wyszukane perfumy, pod centymetr przycięta grzywka, kolczyki nie są tak istotne jak wyraźny, atrakcyjny wizerunek osiągnięty przez regularny prysznic i świeże ubranie. Zresztą, ileż to razy dosłownie przerażał nas intensywny zapach perfum mężczyzny, który sprawiał wrażenie, że wylał na siebie pół flakonika? Różne kobiety kochają różne zapachy, dlatego zawsze bezpieczniejszy jest przyjemny, lekki zapach czystej skóry. Prawda, że brzmi atrakcyjnie?

Jakich mężczyzn jeszcze kochamy? Zwariowanych, odważnych, butnych? Być może. Ale jedna z ważniejszych cech idealnego mężczyzny to osławiony, ale w dzisiejszych czasach nieco zapomniany - honor. Badania TNS OBOP wskazały, że mężczyzna powinien być honorowy. Teoretycznie podobają nam się seksowni podrywacze, którzy jednym uśmiechem potrafią sprawić, że zmiękną nam kolana, ale w głębi serc marzymy, żeby nasz ukochany posiadał własny kodeks wartości, do którego bezwzględnie będzie się stosował. Chcemy faceta, który nie złamie swoich zasad i zawsze zachowa twarz oraz godność.

Dzisiejsze czasy hołdują odwadze i licznym podbojom miłosnym. Siłą rzeczy ulegamy mężczyznom, którzy wyglądają jak milion dolarów. W praktyce jednak pragniemy energicznego, pewnego siebie mężczyzny, który kupił sobie mercedesa dzięki własnym osiągnięciom, który wie, że kobiecie pierwszej otwiera się drzwi, a nie wskakuje do swojej fury, żeby z piskiem opon odjechać spod restauracji, w której udawał swoją wyższość nad kelnerem. Tak niewiele potrzeba, żeby podobać się kobietom. Zawsze są jednak wyjątki, a te tylko potwierdzają regułę, że pewne wymarzone cechy osobowości nigdy się nie zmieniają.

Ewa Podsiadły

Zobacz także:

Czy otyła kobieta może być seksowna?

Czy kobieta, która waży zbyt dużo, może czerpać przyjemność z seksu? Jak sobie radzić i poprawić jakość swojego życia erotycznego, mając kilka nadprogramowych kilogramów?

Co to jest dogging?

Nowa moda przywędrowała do Polski z Anglii i ma coraz więcej fanów. Dogging to seks na świeżym powietrzu, ale nie taki zwykły… Dowiedz się więcej!

Polecane wideo

Komentarze (320)

Ocena: 5 / 5
Anonim (Ocena: 5) 14.01.2016 16:49
Ja kocham takich meszczyzn ktozy sa zadbani czyste co dbaja o chigiene o czystosc intywna pachna swiezoscja doceniaja kobiete uwielbiaja pieszczoty co robia kobiecie minetki lubia sie dlugo calowac z jezyczkiem nie brzydza sie kobiety.
odpowiedz
ja (Ocena: 5) 12.08.2013 13:50
wszystkie lecą na kasę
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 25.05.2012 10:01
Moim zdaniem nie tyle ważny jest wygląd mężczyzny co raczej to co może zaoferować, dla mnie mężczyzna powinien być inteligentny, z poczuciem humoru, pewny siebie, uczciwy, pracowity, opiekuńczy i szczery, ja takiego mężczyznę znalazłam i nie długo wyjdę za niego za mąż, a dodatkowo nigdy nie zostaje mi dłużny kiedy się kłócimy i wytyka mi wszystkie wady i to w nim bardzo kocham, ponieważ mam możliwość zmieniać się dla siebie, jego i wszystkich w moim otoczeniu;-)
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 10.11.2011 13:32
pojebało was wszystkich
odpowiedz
Anonim (Ocena: 5) 01.11.2009 16:10
a mnie od dluższego czasu kreci najlepszy przyjaciel mojego chłopaka...
odpowiedz

Polecane dla Ciebie