Historia Leny: „Mój ojciec zdradza mamę. Dowiedziałam się o tym w najgorszy możliwy sposób...”

Lena odkryła przerażający sekret, ale nie wie, czy powinna się nim podzielić ze swoją mamą.
Historia Leny: „Mój ojciec zdradza mamę. Dowiedziałam się o tym w najgorszy możliwy sposób...”
Fot. Thinkstock
11.05.2017

Kobiety, które wdają się w romans z żonatymi mężczyznami, nawet nie wiedzą, jak bardzo wpływają na życie jego najbliższych. Kochankom chodzi przeważnie o kilka miłych chwil, o pieniądze albo o miłość, a tymczasem inni cierpią. Budowanie własnego szczęścia na cudzym nieszczęściu to egoistyczna postawa, która raczej nie spotka się ze zrozumieniem otoczenia. Nie brakuje jednak kobiet, które nie przejmują się tym i myślą wyłącznie o zaspokojeniu własnych potrzeb.

Tymczasem w domu zdradzającego mężczyzny może dojść do dramatu całej rodziny, gdy jeden z jej członków pozna prawdę i poinformuje resztę. Jednak nawet jeżeli tak się nie stanie, trudno mówić o istnieniu rodzinnych relacji. Partner, który zdradza, stopniowo odsuwa się od krewnych, przedkłada swoje pragnienia nad ich pragnienia i prędzej czy później sytuacja ta odbije się na wszystkich. Bo rodzina w takim przypadku jest fikcją.

Doskonale wie o tym Lena, która niedawno przeżyła szok. Nastolatka podsłuchała rozmowę sąsiadek na osiedlu i wynika z niej, że ojciec ma kochankę. Dziewczyna jest przekonana, że jej matka o niczym nie wie. Lena zastanawia się, czy kobieta powinna poznać prawdę...

- To stało się tydzień temu. Wracałam z dodatkowych zajęć i będąc blisko mojego bloku, usłyszałam imię i nazwisko ojca, a potem słowa, z których wynika, że ma kochankę. Z wrażenia przystanęłam i udawałam, że muszę zawiązać sznurowadło. Cały czas nasłuchiwałam. Całe szczęście, że rozmawiające kobiety mnie nie wiedziały i plotkowały dalej. Z ich wypowiedzi dowiedziałam się o babie, bo inaczej nie potrafię jej nazwać, do której jeździ mój ojciec. Podobno mieszka niedaleko i ma dwoje dzieci, a każde z innym mężczyzną. Ojciec stracił dla niej głowę i nawet ją utrzymuje. Jedna z rozmówczyń powiedziała, że zna sąsiadkę tej kochanki i od czasu romansu z ojcem jej dzieci są lepiej ubrane i ona sama też.

Zobacz także: „Moje małżeństwo to jakaś farsa. Ostatnio mąż w złości powiedział mi, że…”

romans z żonatym

Fot. iStock.com

- Miałam ochotę płakać i krzyczeć jednocześnie, kiedy to usłyszałam. Żałowałam, że trafiłam na tę rozmowę. Dowiedziałam się tylko tyle, chociaż to i tak dużo. Niestety kobiety chwilę potem zaczęły rozmawiać o kimś innym. Raczej nie mam wątpliwości, że chodziło im o mojego ojca, bo nazwisko mamy dość niespotykane. Wątpię, aby w tak bliskim otoczeniu mieszkał inny mężczyzna o takim samym imieniu i nazwisku.

Lena postanowiła się jednak przyjrzeć bliżej relacji rodziców.

- Do tamtego momentu rodzice wydawali mi się normalną parą, taką, jak wszystkie inne. Nie kłócili się i spali w jednej sypialni. To prawda, że nie widziałam pomiędzy nimi żadnych czułości, ani nie słyszałam, żeby prowadzili ze sobą dłuższe rozmowy, nie przejmowałam się tym jednak. W końcu które małżeństwo z tak długim stażem bawi się w miłość? Spali w jednym łóżku, dogadywali się, więc moim zdaniem wszystko było w porządku. Wkrótce jednak zaczęłam dostrzegać niepokojące sygnały.

Po pierwsze przypomniałam sobie jak moja mama niedawno zapytała ojca, co się stało, że zaczął o siebie bardziej dbać. Od czasu do czasu odwiedzał fryzjera, chociaż przez wiele lat to mama go strzygła maszynką. Kupił sobie dwie nowe koszule i perfumy! Etap przemiany ojca miał początek ponad pół roku temu. Mamie powiedział, że pełni teraz dodatkowe funkcje reprezentacyjne w firmie, ale nie dostał od tamtego czasu podwyżki. Dlatego jego wytłumaczenie wydaje się dziwne.

zdrada

Fot. iStock.com

Lena zauważyła także, że w niektóre dni wraca z pracy później niż kiedyś.

- To zjawisko również tłumaczył nowymi obowiązkami w pracy. Ja jednak wiem już swoje. Jeździ do swojej kochanki i jej dzieci. Jak tylko o tym pomyślę, robi mi się niedobrze. Nie potrafię już patrzeć na niego z miłością. I pomyśleć tylko, że kiedyś uważałam go za wzór... Gdy byłam w podstawówce, mieliśmy napisać wypracowanie o osobie, którą podziwiamy, i ja napisałam o nim. Chyba nigdy sobie tego nie wybaczę. Najbardziej boli mnie fakt, że częściowo utrzymuje kochankę i jej dzieci, bo tak wywnioskowałam z rozmowy tych kobiet. Szkoda, że ich nie znam, bo wtedy mogłabym dowiedzieć się więcej. Zamiast wydawać pieniądze na dom, na mamę i na nas, sponsoruje kochankę. Swoją drogą ciekawe, ile ona ma lat.

Nastolatka nie potrafi zrozumieć, dlaczego ojciec zdradza matkę.

- Mój tata ma 45 lat i nie jest przystojny. Nie mamy też zbyt wiele pieniędzy, dlatego nie rozumiem, na co skusiła się tamta kobieta. W przyszłym roku będzie obchodził z mamą dwudziestolecie małżeństwa. Nie wiem, jak można zdradzić żonę po tylu latach.

Moja mama jest zadbaną kobietą. Może nie należy do piękności, ale przecież nigdy tak nie było. Mimo wszystko chodzi na fitness, zdrowo się odżywia, odwiedza fryzjera, zawsze ma pomalowane paznokcie. Dlatego nie rozumiem. Nie jest też typową kobietą-bluszczem. Pracuje w bibliotece, ma koleżanki i hobby. Nigdy nie słyszałam, aby powiedziała ojcu złe słowo. Pomimo tylu obowiązków zawsze podawała obiad z dwóch dań, ojciec nigdy nie narzekał, że ma coś nieuprane czy nieuprasowane. W domu zawsze panował porządek. Ja i siostra byłyśmy od dawna wdrażane w domowe obowiązki. Pomagałyśmy mamie, chociaż to głównie ona zajmowała się domem.

Zobacz także: Fatalne zauroczenie: „Facet, którego kocham... ma 60 lat!”

 

zdrada w małżeństwie

Fot. iStock.com

Myślałam, że w moim domu wszystko gra. Byłam w szoku, gdy usłyszałam rozmowę o ojcu. Chociaż nie mam dowodów, jestem pewna, że zdradza mamę i widać, że ona niczego się nie domyśla.

Lena zastanawia się, co zrobić.

- Ta farsa oczywiście może trwać dalej, ale nie wiem, jak wytrzymam z ojcem pod jednym dachem. Myśl o tym, że być może zajmuje się cudzymi dziećmi i kupuje im różne rzeczy, doprowadza mnie do rozpaczy. To samo czuję, gdy wyobrażam sobie, że leży w łóżku z obcą kobietą. Moja mama jest dobrą osobą i nie zasłużyła na taki los. Zawsze dbała o naszą rodzinę i o dom. Zastanawiam się, czy powinna wiedzieć. Z pewnością to niesprawiedliwe, że dalej tkwi w związku z takim człowiekiem jak mój ojciec. Mogłaby sobie jeszcze ułożyć życie. Pytanie tylko, jak bardzo jej na nim zależy. Czy nie załamie się, gdy powiem jej prawdę? I co z nami będzie? Ja mam 19 lat, a młodsza siostra 16. Istnieje opcja, że ojciec wyprowadzi się do tamtej, a my zostaniemy same. Z drugiej strony nie wiadomo, czy i tak nie zdecyduje się na taki ruch. Nie wiem już, co gorsze. Powiedzieć mamie czy nie?

Na pewno mam zamiar pogadać z nim twarzą w twarz i wyznać, że wiem o wszystkim. Rozmowa jednak nie rozwiąże problemu. Nie przyprę go do muru i nie powiem, aby przestał, bo nie mam pojęcia, czym się skończy takie żądanie. Trochę to przykre, że nie wiem, do czego jest zdolny mój ojciec i jak może zareagować w takiej sytuacji.

Jak Waszym zdaniem powinna postąpić Lena?

Komentarze (14)

Ocena: 5 / 5
kochający mąż (Ocena: 5) 12.05.2017 20:12
nie no to wcale nie jest tak. Sam mam żonę i dwójkę wspaniałych dzieci, mimo to regularnie zdradzam żonę z różnymi młodymi kobietami. Prawdziwy mężczyzna taki jak ja potrzebuje domowej przystani jaką daję mi kochająca żona oraz dzieci, natomiast jeżdżąc "w delegację" powinien się wyszaleć w towarzystwie młodszych kobiet. Moim zdaniem to całkiem naturalne że z biegiem lat żona przestaje być atrakcyjna seksualnie, natomiast mężczyzna zawsze jest zainteresowany młodszą, piękniejszą kobietą.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.05.2017 20:56
Po pierwsze: śledziłabym go i zebrała dowody, tj. zdjęcia. Po drugie: jak okaże się to prawdą, pokazuję wszystko mamie.
odpowiedz
Lola (Ocena: 5) 11.05.2017 19:49
Ja przypadkowo w serwisie randkowym znalazłam profil męża mojej koleżanki! ! Koleś nie ma konta na fb,ma dwoje małych dzieci a ma konto na badoo... Masakra. Gdyby on jeszcze był atrakcyjny..wcale nie jest. W dodatku ma na profilu zdjęcia z własnego ślubu! !! Tyle że ucięte u bez marynarki!! I też nwm co mam zrobić. ..chyba wyślę jej screeny z anonimowego konta.
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 11.05.2017 15:17
Dziewczyno, koniecznie śledź ojca, zbierz dowody i niech potem płaci! Z oszustami nie warto honorowo!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 11.05.2017 14:33
Powiedz. Zasługuje aby wiedzieć tymbardziej że jest taka dobra! :(
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo