Nie wierz w ani jedno jego słowo! 9 kwestii, w których wszyscy KŁAMIEMY na pierwszej randce

Wyniki tego sondażu są wstrząsające. W których tematach najczęściej oszukujemy?
Nie wierz w ani jedno jego słowo! 9 kwestii, w których wszyscy KŁAMIEMY na pierwszej randce
fot. iStock
30.04.2017

Pierwsza randka to na pewno nie jest odpowiedni moment na pełną szczerość. Warto zachować resztki pozorów. Nie chodzi o jawne okłamywanie potencjalnego partnera. Trzeba natomiast wiedzieć, co zachować w tajemnicy, co przemilczeć, a kiedy wyznać tylko część prawdy. Jeśli znajomość się rozwinie - dopiero wtedy przyjdzie czas na doprecyzowanie niektórych spraw.

Brzmi logicznie? Nie dla wszystkich randkowiczów. Jak wynika z sondażu przeprowadzonego przez portal randkowy Match, nie mamy w tej kwestii żadnych skrupułów. Niemal połowa z nas bezczelnie kłamie. Za wszelką cenę chcemy przypodobać się drugiej osobie, nie myśląc w tym momencie o konsekwencjach. Kiedyś trzeba będzie się z tego wytłumaczyć, a to raczej nie zadziała na naszą korzyść.

W jakich tematach najczęściej mijamy się z prawdą? Badanie ujawniło 9 najpopularniejszych kłamstw. Po tej lekturze trudno ci będzie komukolwiek zaufać

Zobacz również: „Jak sprawdziłem, czy moja dziewczyna nadaje się na żonę”

 

okłamywanie partnera

fot. Thinkstock

1. Doświadczenie seksualne

Co piąty randkowicz nie ma problemu z tym, żeby ukryć niewygodne fakty w tej kwestii. Zazwyczaj zaniżamy liczbę wcześniejszych partnerów seksualnych, by nie wyjść na przesadnie rozwiązłych.

2. Byli partnerzy

Ponad 17 procent ankietowanych nie przyznaje się do swoich poprzednich związków i nieudanych randek. Obawiamy się, że nasza miłosna historia zniechęci drugą stronę.

3. Sprawy finansowe

Więcej, niż co dziesiąta osoba konfabuluje w tym temacie. Zamiast przemilczeć sprawę, udajemy zdecydowanie bogatszych, niż w rzeczywistości jesteśmy. Znacznie zawyżamy swoje zarobki.

Zobacz również: Chcesz żeby facet Ci odpisał? Lista emoji, które gwarantują jego odpowiedź (To udowodnione!)

 

okłamywanie partnera

fot. Thinkstock

4. Miejsce zamieszkania

Nie chodzi o konkretny adres, ale przede wszystkim to, jak wygląda nasza sytuacja mieszkaniowa. Życie pod jednym z dachem z rodzicami albo kilkoma współlokatorami nie jest powodem do dumy dla 10 proc. badanych.

5. Wiek

Nawet w tej kwestii nie możemy mieć pewności. 8 procent ankietowanych w czasie pierwszej randki nie ujawnia swojego prawdziwego wieku. W zależności od potrzeb - zaniżamy go lub zawyżamy.

6. Zainteresowania

Żeby wyjść na bardziej interesujących, inteligentnych i ciekawych świata, przyznajemy się do hobby, z którym tak naprawdę nie mamy nic wspólnego. Robi tak 8 proc. badanych.

Zobacz również: Czy poważny związek może zacząć się od niezobowiązującego seksu?

okłamywanie partnera

fot. Thinkstock

7. Życie zawodowe

Czasami nasza praca wydaje się mało interesująca, więc… udajemy, że zajmujemy się czymś bardziej ciekawym i prestiżowym. Na szczęście nie jest to powszechne zjawisko - robi tak 6 proc. z nas.

8. Posiadanie dzieci

Trudno powiedzieć, na co liczą osoby kłamiące w tym temacie. Najwyraźniej nie są zainteresowane stałym związkiem, ale przygodą na jedną noc. Przyznaje się do tego 2,5 proc. ankietowanych.

9. Rozwód

Podobna liczba osób nie uznaje za stosowne, by wspomnieć o nieudanym małżeństwie, które zakończyło się rozwodem. To nie wróży dobrze na przyszłość.

Polecane wideo

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
kamka (Ocena: 5) 15.05.2017 19:20
Nie bardzo mnie przekonuje teza, że na pierwszej randce wszyscy kłamią. Moim zdaniem tak nie jest. Że każdy chce wypaść jak najlepiej, to jasne, zgodzę się z tym. Jednak można to osiągnąć niekoniecznie uciekając się do kłamstwa, bo to ma zawsze krótkie nogi. Może się w pewnym stopniu wybielać, tworzyć swój wizerunek jak najlepiej potrafimy, jednak to nie jest kłamstwo, tylko próba zaimponowania, zyskania aprobaty... Sporo czasu spędzam w internecie, próbuję poznać mężczyzn przez mydwoje, czyli niby jak ktoś przez internet kogoś poznaje, to niby łatwiej jest kłamać. Ale ja wychodzę z założenia, że jak już mam się z kimś spotkać, to po prostu muszę z nim być szczera, bo co mi z tego, że skłamię na przykład na temat pracy czy wieku, skoro jak z kimś uda mi się na dłużej związać, to tego typu sprawy wyjdą na jaw. A budowanie znajomości na kłamstwie jest bez sensu, ja tego nie rozumiem i nie praktykuję, ale na szczęście są też faceci, którzy wychodzą z takiego samego założenia jak ja.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 30.04.2017 11:06
o seksie na 1 randce, brawo
odpowiedz

Polecane dla Ciebie