Zerwałam z nim, ale nie zrobiłabym tego, gdybym wiedziała, że...

Decyzja o rozstaniu może być błędem, dlatego trzeba się w niej upewnić.
Zerwałam z nim, ale nie zrobiłabym tego, gdybym wiedziała, że...
Fot. iStock
12.04.2017

Rozstanie z mężczyzną czasami jest najlepszym wyjściem z sytuacji, ale ważne jest, aby nie podejmować tej decyzji pospiesznie. Nie brakuje przypadków, kiedy kobieta zrywa z facetem pod wpływem silnych emocji, a gdy opadną, żałuje tego, co zrobiła. Wiele dziewczyn przyznaje także, że zakończyło związek z facetem z błahego powodu. Z perspektywy czasu również uznały, że popełniły błąd.

Kiedy relacja psuje się już od dawna, ale nie ma zbyt długiego stażu, łatwiej podjąć stanowcze kroki. Kobiety, będące w wieloletnich związkach, stają przed znacznie poważniejszym problemem: czy przekreślić wszystko, co dotychczas stworzyły ze swoimi partnerami? A może poczekać i spróbować zawalczyć? Ponieważ konsekwencje działania mogą być naprawdę poważne, przede wszystkim trzeba zadać sobie kilka podstawowych pytań, które pomogą rozwiązać problem. Poza tym podpowiemy Ci, o czym powinnaś pomyśleć, jeżeli jednak będziesz chciała z nim zerwać.

Dlaczego chcesz z nim zerwać?

Przede wszystkim powinnaś mieć dobry powód, aby zerwać z facetem. Zdradził Cię? Zwiódł Twoje zaufanie? Sprawia, że jesteś nieszczęśliwa? Już od dawna się nie stara i masz pewność, że zrobiłaś wszystko, aby mu pomóc? To są przykłady sytuacji, kiedy decyzja o zerwaniu jest jak najbardziej uzasadniona. Nie powinnaś się z nim jednak rozstawać, gdy nie podoba Ci się jego styl ubierania się, nie lubisz jego matki albo wolałabyś, aby jeździł droższym samochodem.

Pokłóciliście się?

Tak poważnych decyzji nie należy podejmować pod wpływem emocji. Jesteś rozgoryczona i czujesz do niego żal lub wściekłość? Najpierw daj sobie kilka dni na ochłonięcie i przemyślenie sprawy. Spróbuj załagodzić konflikt. Jeżeli on nie wykaże ku temu chęci, wtedy faktycznie powinnaś się z nim rozstać. Uwierz jednak, że wszystkie pary się kłócą i to nie jest dobry powód, aby zrywać.

Zobacz także: „Chyba potrzebuję innego ciała. Moja żona bardzo zmieniła się po ślubie i już mnie nie pociąga...”

zerwanie z chłopakiem

Fot. iStock

Gdzie chcesz z nim zerwać?

Niektórzy polecają miejsca publiczne, ale to dość ryzykowny wybór, nawet jeżeli zdecydujesz się na ustronną kawiarnię lub park. Nigdy nie wiadomo, jak on zareaguje, a potencjalni widzowie sceny na pewno nie polepszą sytuacji. Nie polecamy również zapraszać mężczyzny do siebie, bo może próbować Cię przekonywać do zmiany zdania. Wypraszanie go byłoby niezręczne. Zaproponuj, że wpadniesz do niego na chwilę. Wtedy sama wybierzesz najlepszy moment na wyjście. Możesz też wybrać miejsce publiczne, o którym wiesz, że jest nieuczęszczane.

Co mu powiesz?

Robienie wyrzutów nie jest zbyt dobrym pomysłem, ponieważ szybko może przerodzić się w kłótnię. Wspominanie o nowym facecie – o ile taki jest – również rodzi ryzyko. Twoje argumenty powinny być nie do zbicia, to znaczy on nie powinien widzieć jakiejkolwiek szansy na przekonanie Cię do zmiany zdania. Najlepiej powiedzieć, że już nic do niego nie czujesz, nawet jeżeli będzie to brutalne. W ten sposób zamkniesz mu drogę powrotu. Poza tym nie będzie się łudził, że kiedyś do niego wrócisz.

Czy chcesz, żebyście pozostali przyjaciółmi?

Odradzamy ten krok, jeżeli on coś do Ciebie czuje, niezależnie od tego, czy jest to miłość czy żal. Wiadomo jednak, że w związkach o bardzo długim stażu ludzie mocno się z sobą zżyli i definitywne zerwanie kontaktu będzie bolesne. W takim razie spróbuj rozstać się z nim w jak najbardziej polubowny sposób i daj do zrozumienia, że chciałabyś spotkać się od czasu do czasu jako przyjaciele, jeżeli on nie ma nic przeciwko.

zerwanie z chłopakiem

Fot. iStock

Czy kochasz go?

To bardzo ważne pytanie. Gdy odpowiedź jest twierdząca i nie wyobrażasz sobie bez niego życia, może warto popracować nad związkiem? Wszystko zależy jednak od tego, jakie są Wasze problemy. Jeżeli chodzi o poważne nadużycie zaufania, musisz pamiętać, że sytuacja może się powtórzyć w przyszłości. Chcesz się narażać na cierpienie? Gdy nic już nie czujesz, nie ma sensu przedłużać takiego stanu. Zerwij z nim.

Czy będziesz żałować?

Niektóre kobiety są w stanie odpowiedzieć na to pytanie. I mówią, tak będę. Jeżeli do nich należysz, zadaj sobie kolejne pytanie: skoro wiesz, że tak, to po co zrywasz? Najczęstsze powody to chęć odwetu, „wynegocjowanie” konkretnego zachowania faceta, np. znalezienia pracy, itd. Musisz się jednak liczyć z tym, że powrót nie będzie możliwy.

Czy jesteś zainteresowana innym facetem?

Jeżeli tak, zastanów się, jak bardzo to zainteresowanie jest poważne i czy na pewno odwzajemnione. Inaczej być może porzucisz wartościowego mężczyznę dla ideału, który istnieje tylko w Twojej wyobraźni. Kiedy jednak jesteś pewna swoich uczuć, pamiętaj, aby najpierw zakończyć sprawy z aktualnym partnerem. Graj fair i nie doprawiaj mu rogów.

Zobacz także: MĘSKIE WYZNANIA: „Znudziłem się nią, bo…”

zerwanie z chłopakiem

Fot. iStock

Co myślą o Twojej decyzji przyjaciele?

Ich zdanie jest bardzo ważne, zwłaszcza, gdy często widywali Was razem i dobrze znają Ciebie oraz Twojego faceta. Weź pod uwagę, że wszystkiemu przyglądają się obiektywnie i być może zaobserwowali kilka szczegółów, które umknęły Twojej uwadze. Zapytaj ich, kto jest winny sytuacji, czy zrobiłaś wszystko, co w Twojej mocy oraz jakie jest ich ogólne zdanie na temat relacji, którą stworzyliście. Czy jesteście ludźmi, o których można powiedzieć, że są dwoma połówkami tej samej pomarańczy? Nie lekceważ ich opinii, nawet jeśli wyda Ci się dziwna.

Czy masz u siebie jego rzeczy?

On prawdopodobnie będzie chciał je odzyskać. Przed rozstaniem spakuj je, tak aby były gotowe do przekazania. Jeżeli nie zdecydujecie się na widywanie w przyszłości, najlepiej dostarcz mu te rzeczy do domu jeszcze w dniu rozstania.

Czy będziesz bez niego szczęśliwa?

Odpowiedź na to pytanie jest kluczowa dla sytuacji. Jeżeli czujesz pewność, że tak, bez wahania zerwij z nim. W przypadku, gdy jego osoba jest Ci na tyle obojętna, że pewnie nie odczujesz braku jego obecności, tym bardziej. Powinnaś jednak jeszcze raz przemyśleć decyzję, kiedy przyszłość bez niego wydaje Ci się przygnębiająca.

 

Komentarze (3)

Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 13.04.2017 05:51
Jak się niby ma tytuł do artykułu?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 12.04.2017 08:26
Glupi artykul
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo