„To nie był materiał na stałą partnerkę”. Kiedy w oczach mężczyzny stajesz się ŁATWA?

Zarówno ubiór, słownictwo, jak i zachowanie mają ogromne znaczenie.
„To nie był materiał na stałą partnerkę”. Kiedy w oczach mężczyzny stajesz się ŁATWA?
Fot. iStock
31.03.2017

Panowie dzielą panie na dwie kategorie: nadające się do stałych związków i na chwilowy romans. Wiele kobiet oburza się, gdy to słyszy, ale niestety nie zmienimy męskiego postrzegania sprawy. Kobiety, które zbyt szybko i łatwo ulegają męskim naciskom, będą zaliczane do kategorii niewiast lekkich obyczajów. Natomiast kiedy nowo poznana osoba każe facetowi czekać - daje mu sygnał, że trzeba się o nią postarać. Przypadki, w których osoby tworzą stałe związki po tym, jak dały się ponieść namiętności na pierwszym czy drugim spotkaniu, są wyjątkami potwierdzającymi regułę. Kobieta nie powinna liczyć, że mężczyzna zmieni o niej zdanie, jeżeli już na początku zaoferuje mu wszystko. To bardzo jasny komunikat. Facet na początku się ucieszy, ale potem zastanowi, z iloma mężczyznami postąpiła podobnie. Czy to materiał na stałą partnerkę? Na żonę? Zdecydowanie nie.

Poza tym istnieją jeszcze inne cechy, które pozwalają mężczyznom zakwalifikować kobietę do jednej z tych dwóch grup. Dotyczą zarówno wyglądu, jak i zachowania. Niestety faceci bywają bezwzględni i często liczy się pierwsze wrażenie. Dlatego osoby płci żeńskiej powinny być ostrożne w kompletowaniu garderoby i zachowywaniu się.

Jesteś ciekawa, kiedy kobietom przypinana jest łatka pani lekkich obyczajów? Zapytałyśmy o to redakcyjnych kolegów.

Zobacz także: Jestem dziewczyną alkoholika: Jak wygląda związek z kimś, kto pije za dużo?

łatwa zdobycz

Fot. iStock

Ubiór

Sukienka z wycięciami

Mężczyźni zauważyli, że modne są sukienki z wycięciami. Z jednej strony podoba im się ten trend, ale z drugiej nie poprosiliby dziewczyny ubranej w taką kreację o numer telefonu. Kojarzy im się z pannami lekkich obyczajów. Faceci zaznaczyli jednak, że inne wrażenie powstaje, gdy wcześniej zdążyli poznać tę kobietę i uznali ją za porządną osobę. Wiele zależy też od tego, jak bardzo powycinana jest sukienka i jakie kobieta wybrała do niej dodatki. Mężczyźni preferują jednak bardziej zabudowane modele sukienek, podkreślające kobiece kształty.

Bardzo krótka spódniczka i wydekoltowana bluzka

Taka kobieta jest skreślona w ich oczach. Rozum od razu nadaje komunikat „łatwa”. Krótka spódniczka w połączeniu z wydekoltowaną bluzką jest dla facetów desperacką próbą zwrócenia na siebie uwagi. Zaprosiliby ją na randkę tylko wtedy, gdyby chodziło im o przelotny romans. Ich zdaniem dopuszczalna jest albo krótka spódniczka i zabudowana góra, albo dekolt i zabudowany dół.

Kabaretki

Kabaretki są na nie. Faceci rzadko widują je na ulicy, ale jeżeli już się zdarzy, również mają wrażenie, że nosząca je kobieta jest łatwa do zdobycia i spotykała się z wieloma facetami. Kabaretki wywołują na twarzach facetów ironiczne uśmieszki i złośliwe komentarze w myślach.

łatwa zdobycz

Fot. iStock

10-centymetrowe obcasy

Faceci lubią obcasy, ale bardzo wysokie są już przesadą i nasuwają jednoznaczne skojarzenia. Ratunkiem może być tylko zachowawcza garsonka. Co dziwne, mężczyźni przyznali, że bardziej wulgarnie wyglądają w nich niskie kobiety niż wysokie, ale nie potrafili tego uzasadnić. To zastanawiające, ponieważ niewysokie dziewczyny mają przecież oczywiste powody, aby zakładać takie obuwie.

Panterka

Jeżeli nie jesteś znaną blogerką, lepiej daruj sobie panterkę. Pomimo że społeczeństwo polskie jest coraz bardziej przychylne na eksperymenty z modą, panterka została zakodowana w męskich umysłach jako element stroju kobiety lekkich obyczajów. Nic tego nie zmieni.

Długie, czerwone tipsy

Tutaj faceci zaznaczyli, że lubią czerwone paznokcie, ale tylko wtedy, gdy nie są bardzo długie i spiczaste. Długie pazurki w ogóle kojarzą im się z łatwymi dziewczynami, a kolor czerwony dodatkowo utożsamiany jest z namiętnością – dlatego tak, a nie inaczej postrzegają ten element wizerunku.

Zobacz także: 8 sygnałów, po których poznasz, że jesteś w „przechodzonym” związku

łatwa zdobycz

Fot. iStock

Zachowanie

Wstawianie roznegliżowanych zdjęć na portale

Dziewczyny coraz częściej wstawiają na portale społecznościowe roznegliżowane zdjęcia. Wydaje się, że nikt nie ma nic przeciwko zdjęciom pupy w stringach albo dziewczyny, która ma na sobie tylko bieliznę. Wręcz przeciwnie, mężczyźni patrzą na nie z przyjemnością, ale wydają również wyrok – łatwa kobieta. Nastolatkom często wydaje się, że po prostu prezentują swoje wysportowane ciała i chwalą się efektem treningów, ale dla mężczyzn to już przesada. Większość z nich nie chce, aby partnerkę oglądali w takim stanie inni faceci.

Całowanie się z kilkoma facetami na jednej imprezie

Oczywiście mogło się zdarzyć, że byłaś pijana i całowałaś się z kilkoma facetami na jednej imprezie. Typowe grzechy młodości. Jeżeli tylko całowanie wchodziło w grę, pół biedy, ale kiedy oprócz tego pozwalałaś się dotykać, nie dziw się, jaka łatka zostanie Ci przypięta. Faceci chętnie się z Tobą pobawią, będą Cię całować i dotykać, ale potem odrzucą i uznają za łatwą. Dlatego miej na względzie, czego spodziewać się po takim zachowaniu.

Chodzenie z mężczyzną do łóżka na pierwszym spotkaniu

Hormony zaszalały? Ok, wszystkim szaleją, takie są prawa natury. Mimo wszystko większość ludzi ma zasady, a powinna je mieć zwłaszcza młoda kobieta.
Jeżeli nie będziesz się szanować, będziesz postrzegana jako łatwa dziewczyna. Wszyscy nasi koledzy przyznali, że zdarzały im się jednorazowe akcje, ale po wszystkim nie mieli już ochoty kontaktować się z panną. Uznali takie zachowanie za zbyt wyzwolone.

łatwa zdobycz

Fot. iStock

Wymaganie prezentów za seks

Koledzy przyznali, że kilka razy zdarzyło im się spotykać na stałe z dziewczynami żądającymi podarunków za seks. Partnerki pokazywały im zdjęcia rzeczy w Internecie albo ubrania w galerii handlowej, które chciały kupić w zamian za to, jak się w nocy postarały. Chociaż mężczyźni traktowali je na poważnie, jak partnerki, po takim zachowaniu spadły w ich oczach do kategorii dziewczyn lekkich obyczajów. Związki oczywiście nie przetrwały.

Przygodny seks

Szanującej się kobiecie nie powinien zdarzać się przygodny seks. Raz czy dwa mężczyźni jeszcze są w stanie przełknąć, ale takie akcje nie mogą stawać się regułą. Traktowanie seksu jako mechanicznej czynności, pozbawionej miłości, dla facetów jest przejawem zachowania łatwej kobiety – takiej, którą prawie każdy może mieć. W tym przypadku zamiast prezentu dostają zapłatę w postaci satysfakcji fizycznej.

Sprośne dowcipy, wulgarne słownictwo

Głośne zachowanie, sprośne żarty i wulgarne słownictwo to element zachowania łatwych kobiet. Tak po prostu. Faceci uznali, że akurat tego nie muszą tłumaczyć.

Komentarze (17)

Ocena: 4 / 5
ann (Ocena: 5) 24.04.2017 11:59
kto takie bzdury wymyslil?
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 02.04.2017 17:24
bzdura :)) nie jestem przesadnie kobieca, mam luźny, kumpelski sposób bycia i nic z kokietującej i szukającej przygód laski, a dostaje oferty przeważnie, takie jakie dostają łatwe dziewczyny - nie korzystam, nie wiem dlaczego faceci oceniają mnie w ten sposób i tak postrzegają, może myślą, że średnio atrakcyjna dziewczyna cieszy się jak ktoś na nią zwróci uwagę i od razu odwdzięczy się ;)))
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 31.03.2017 21:11
Jprd, kto pisze te artykuły...... wszystkie ciuchy z tej listy są główna częścią mojej garderoby, a od ponad pół roku jestem w stałym związku i nawet nie potrafię myśleć o innych facetach....
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 31.03.2017 20:48
a prawda jest niestety taka,ze największe puszczalskie maja zawsze fajnych i wiernych facetów.
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 31.03.2017 11:31
Ale stereotypy i łatki ....... oczywiście że może być odrazu seks na pierwszym spotkaniu jak jeśli silna chemia. Życie jest za krótkie, po co bawić się w jakieś gry i podchody, ' niech myśli że jestem trudna do zdobycia i czeka 5 miesięcy ' . Haha. Drogie Panie, tylko zakompleksieni faceci nadają kobietom łatki typu łatwa itd. Każdy dorosły jest wolnym człowiekiem i odpowiada za siebie, za swoje chęci i pragnienia, kobieta ma takie same prawa jak facet. I uwierzcie mi, że dojrzały facet nigdy nie będzie myślał że taka kobieta nie jest materiałem na żonę / matkę itd. Jeśli masz mu się podobać to będziesz się podobać, jeśli po seksie będzie chciał kontynuować znajomość bo widzi w Tobie interesująca kobietę to na pewno zauważy że oprócz dobrego seksu umiesz też zadbać o dom, ugotować czy po prostu jesteś ciepła i empatyczną osoba. To nie średniowiecze, przestańcie pisać z tą łatwością kobiet.
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo