„Mam 27 lat, a już dorobiłem się brzucha”. Czego jeszcze wstydzą się faceci? Lista największych męskich kompleksów!

Na co najbardziej narzekają?
„Mam 27 lat, a już dorobiłem się brzucha”. Czego jeszcze wstydzą się faceci? Lista największych męskich kompleksów!
Fot. Thinkstock
27.03.2017

Współcześni mężczyźni są zakompleksieni. Wpływa na to zwłaszcza konsumpcjonistyczny styl życia i moda na dorabianie się, a także coraz bardziej dominująca rola kobiet. Faceci mają oczy dookoła i widzą, że sąsiad ma lepszy samochód, a znajomy poleciał na wakacje na Teneryfę. Panie natomiast zajmują wysokie stanowiska i zarabiają okrągłe sumy. To wszystko sprawia, że faceci są sfrustrowani. Brak im przebojowości, siły, ambicji. Mówi się nawet o kryzysie męskości.

Jakie kompleksy najczęściej mają mężczyźni? Wypytałyśmy o nie naszych znajomych. Imiona zostały zmienione na ich prośbę.

Jarek

„Zawsze byłem nieśmiałym facetem. Moi koledzy byli bardziej śmiali, zwłaszcza w stosunku do dziewczyn. Ja pozostawałem w cieniu. Prawiczkiem przestałem być późno, dopiero w wieku 26 lat. Trafiłem na dziewczynę, która znała się na rzeczy i odrobinę wyśmiała mój sprzęt. Teraz wiem, że nie jest aż tak mały, bo powiedziała mi to narzeczona, ale co jakiś czas myśl i niezbyt pokaźnym wyposażeniu mi doskwiera. Zastanawiam się, czy narzeczona nie udaje, kiedy się ze mną kocha. Czasami to uczucie jest wręcz wypalające”.

Krzysiek

„Lubię jeść. Najbardziej mi smakują niezdrowe rzeczy, takie jak chipsy czy inne przekąski. Codziennie na moim talerzu ląduje solidny obiad. Mam 27 lat, a już dorobiłem się brzucha. Jest mi głupio, bo teraz panuje moda na zdrowy styl życia, a ja nie mogę się zabrać za odchudzenie. Nie pamiętam już, kiedy ostatnio byłem na randce”.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Kobiece kompleksy, które najbardziej wkurzają facetów

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Wojtek

„Moja dziewczyna lubi podkreślać, że nic nie osiągnąłem. Chociaż sama nie ma świetnej pracy, wymaga tego ode mnie. Zarabiam niecałe 2000 zł. M. narzeka, że znajomi ciągle jeżdżą na wczasy, a nas nawet na Zakopane nie stać. Powtarza mi, że się nie staram. Zaczynam łapać przez to doła”.

Kamil

„Moja dziewczyna niedawno przyznała, że nigdy nie miała ze mną orgazmu. Nie jestem jej pierwszym facetem, więc ma doświadczenie w tych sprawach. Czy mężczyzna może usłyszeć coś bardziej frustrującego? Przez to wszystko nawet mi się nie chce. Na zewnątrz wyglądamy na zgraną parę, ale w rzeczywistości tak nie jest”.

Maciek

„Moim największym kompleksem jest brak znajomości języka angielskiego. W szkole uczyłem się niemieckiego, a teraz trudno mi to nadrobić. Nie brakuje mi chęci, ale czasu. Czuję się z tego powodu gorszy”.

Michał

„Dziewczyna wypomina mi, że jestem beznadziejnym kierowcą. Faktycznie, ona jeździ lepiej niż ja, ale nigdy bym tego nie przyznał. Jest mi przykro, że tak mówi i śmieje się ze mnie”.

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Kacper

„Nie potrafię pływać. Wiem, ze to śmieszne, że się przejmuję taką drobnostką. W szkole chodziłem na basen i pamiętam jak koledzy wyśmiewali się ze mnie. Byłem najgorszy. Brałem nawet prywatne lekcje pływania i się nie nauczyłem. Chociaż to nie jest umiejętność przydatna na co dzień, czuję się z tego powodu beznadziejnie”.

Adrian

„Jestem kiepskim kochankiem. Myślałem, ze daję sobie radę, ale przez przypadek przeczytałem rozmowę mojej byłej dziewczyny z koleżanką na Facebooku. Zerwałem z nią właśnie z tego powodu, bo nie mogłem znieść prawdy. Od tego czasu mam kłopot ze znalezieniem stałej partnerki”.

Sylwek

„Moim największym kompleksem jest cienkie przyrodzenie, naprawdę cienkie. To wygląda groteskowo, bo jestem wysokim i dobrze zbudowanym facetem. Jedna panna wybuchnęła kiedyś śmiechem, gdy go zobaczyła. Na szczęście mam kochającą żonę, ale kompleksu się nie pozbyłem”.

Mateusz

„Zawsze byłem najniższy w klasie. Oprócz tego niczym się nie wyróżniałem. Nie miałem zdolności sportowych ani do nauki. Wszystkie dziewczyny były niższe niż ja, a niektóre lubiły to podkreślać. Na szkolnych potańcówkach żadna nie chciała ze mną tańczyć. Mam 24 lata i nigdy nie miałem dziewczyny. Boję się już nawet zagadywać, bo wiem, że zostanę odrzucony. A z brzydką laską nie chcę się spotykać”.

Zobacz także: Gdy on ma kompleksy...

męskie kompleksy

Fot. Thinkstock

Krystian

„Mam wadę wymowy. Nie potrafię dobrze wymawiać „r”. Co prawda ludzie są tolerancyjni i nikt się nie śmieje, ale czasami mam wrażenie, ze gadają za plecami. Czuję dyskomfort z tego powodu”.

Olek

„Nie skończyłem studiów. Trzy razy je rozpoczynałem i nigdy nie udało mi się ich skończyć. Chyba do końca życia będę to rozpamiętywał. Studia po prostu nie są dla mnie”.

Bartek

„Może to dziwny kompleks, ale dotyczy moich nóg i stóp. Są strasznie cienkie, a stopy małe. Kumple zawsze dokuczali mi z tego powodu. Natomiast góra jest w miarę rozbudowana. Wyglądam śmiesznie”.

Daniel

„Owłosione plecy. To mój największy kompleks. Nigdy nie zapomnę miny dziewczyny, która je kiedyś zobaczyła. Teraz chodzę do kosmetyczki. Jej mina również była bezcenna, ale teraz chyba się przyzwyczaiła".

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 4.33 / 5
gość (Ocena: 5) 29.03.2017 15:31
Pana z miłością do jedzenia bym chętnie przygarnęła. Gdyby chciał, to moglibyśmy razem ćwiczyć, bo uwielbiam biegać i jeździć na rowerze. Poza tym panowie z zamiłowaniem do jedzenia wydają mi sie bardziej otwarci i serdeczni.
odpowiedz
rosiczka (Ocena: 5) 27.03.2017 23:00
bo to takie trudne zainterweniować póki mamy do zrzucenia 4 kilo.a później robi się już tylko gorzej bo niczego nie zmieniamy. Im szybciej się zareaguje,tym łatwiej nadprogram zrzucić. Ja na iqacai zrzuciłam sześć kilo w jeden miesiąc!!! można, trzeba tylko spróbować po prsotu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 27.03.2017 20:39
Brzuchalcom i ciachożercom mówimy sztanowcze NIE.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 27.03.2017 09:54
Mój facet ma niecałe 20 lat a już sie dorobił brzucha. Co z tego, że chodzi na siłownie i ma ładne ręce skoro brzuch wszystko psuje ? Je i je a zazwyczaj są to niezdrowe rzeczy i gazowane słodkie napoje. Prośby i groźby, wszystkie możliwe sposoby wytłumaczenia mu że to już brzydko wygląda i jest niezdrowe nic nie dają. Już sama nie wiem co robić... A jeszcze mieszka z mamą która codziennie podaje mu średnio zdrowe obiady
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie