Wasze wyznania: „Straciłam dziewictwo w wieku...”

Kiedy jest najlepszy czas na pierwszy raz?
Wasze wyznania: „Straciłam dziewictwo w wieku...”
Fot. Thinkstock
14.03.2017

Szacuje się, że w Polsce utrata dziewictwa następuje średnio w wieku 18-19 lat. Przeważnie ze stałym partnerem, ale zdarzają się też przelotni kochankowie. Co trzeba podkreślić, młode dziewczyny nie utożsamiają już błony dziewiczej ze skarbem i cennym podarunkiem dla tego jedynego, ale problemem, którego należy się pozbyć jak najszybciej. Dziewice w pewnym wieku są nawet wyśmiewane i obrażane. Ich bardziej zaznajomione z tematem koleżanki drwią, że najwyraźniej żaden mężczyzna ich nie chciał, więc coś musi być z nimi nie tak. One same czują się dojrzałe, kobiece i są bardzo pewne siebie.

Można też zauważyć inną tendencję. Dziewczyny często kłamią, że mają pierwszy raz za sobą. Po co? Żeby nie stracić twarzy wśród towarzystwa. Presja otoczenia bywa silna. Czasami to właśnie pod jej wpływem dziewice decydują się przyspieszyć przebieg wydarzeń. Cnotę tracą w klubowych toaletach, na siedzeniach samochodów, w lasach, przydrożnych parkach... Często żałują, ale nie wszystkie. Są takie, które czują ulgę.

Postanowiłyśmy przyjrzeć się temu tematowi bliżej. Zebrałyśmy internetowe wyznania, w których kobiety przyznają, w jakim wieku straciły dziewictwo, jak do tego doszło, i jak było. Czy dziś postąpiłyby podobnie?

Zobacz także: Jak odzyskać dziewictwo?

pierwszy raz

Fot. Thinkstock

Marcelina

„Straciłam cnotę w wieku 15 lat na szkolnej wycieczce z kolegą z równoległej klasy. Bardzo bolało, ale chciałam to mieć jak najszybciej za sobą. Następnego dnia wszyscy wiedzieli, że już nie jestem dziewicą. Koleżanki pogratulowały mi dołączenia do grona prawdziwych kobiet. Nie żałuję”.

Daria

„Miałam 19 lat. Dobrał się do mnie sąsiad, taki przyszywany wujek. Podszczypywał, podszczypywał i w końcu dałam się przekonać. Teraz mam 22 lata i chłopaka, którego kocham. Wolałbym mieć pierwszy raz z nim”.

Zuzanna

„Zrobiłam to w 18. urodziny z kolegą. Myślę, że nie mogłam w lepszy sposób upamiętnić tego dnia. Było rewelacyjnie!”

Gosia

„Uległam chłopakowi. Miałam wtedy 17 lat. Do dziś żałuję. Uważam, że nie byłam gotowa i mogłam jeszcze poczekać”.

Róża

„Miałam 20 lat i byłam bardzo zakochana w sąsiedzie. Właściwie trochę go sprowokowałam. Myślałam, że potem będziemy razem, ale mnie wyśmiał. Przez kilka lat czułam awersje do facetów. Dopiero jako 25-latka stworzyłam prawdziwy związek”.

pierwszy raz

Fot. Thinkstock

Martyna

„Teraz już wiem, że nie ma co się z tym spieszyć. Dziewictwo straciłam jako 15-latka w wyniku zakładu z koleżankami. Do dziś nie wiem, z kim. Zrobiłam to z przypadkowym facetem poznanym w klubie. Poszliśmy do toalety i po kilku minutach było po wszystkim. Czułam do siebie niesmak”.

Ula

„Długo czekałam ze stratą cnoty. Zrobiłam to z chłopakiem, z którym jestem do dziś. Miałam 26 lat”.

Sylwia

„Zrobiłam to po dwóch latach związku z moim pierwszym chłopakiem. Myślę, że czas był najlepszy. Akurat skończyłam 18 lat. Dziś postąpiłabym tak samo”.

Anita

„Wspominam to z rozrzewnieniem. Miałam 17 lat, a on 18. Dziś jest moim mężem i śmiejemy się z tego, jak nieporadnie zabieraliśmy się wtedy do tych rzeczy. Grunt to odpowiednia osoba i przekonanie, że jesteśmy gotowe. Nie ma co ulegać presji”.

Roksana

„Miałam 17 lat i uważam, że późno straciłam dziewictwo. Moje koleżanki z klasy w większości były już po. Przysługę wyświadczył mi kolega. Dla niego to też był pierwszy raz. Zachował się jak należało. Był czuły i delikatny”.

Zobacz także: 7 rzeczy, które kręcą facetów w dziewicach

pierwszy raz

Fot. Thinkstock

Patrycja

„Koleżanki upiły mnie na dyskotece i zajął się mną ich znajomy. Miałam 17 lat. Przez dwa lata chodziłam do psychologa, bo nie mogłam się po tym pozbierać. Na szczęście kolejny raz przeżyłam z facetem, którego kochałam. Uważam, że do tego trzeba dojrzeć”.

Marta

„Zrobiłam to ze swoim ukochanym. Oboje mieliśmy po 21 lat. Obyło się bez rewelacji, ale mam miłe wspomnienia. Nie cofnęłabym czasu”.

Jola

„Zrobiłam to jako 16-latka. Przez rok cieszyłam się seksem. Potem wpadłam. Teraz jestem samotną matką. Myślę, że moje życie potoczyłoby się inaczej, gdybym tak nie szalała w młodości. Rozsądek przyszedł za późno”.

Wiktoria

„Miałam 15 lat. Wtedy byłam dumna z tego, że straciłam dziewictwo tak szybko. Dziś się wstydzę. Swojemu mężowi powiedziałam, że zrobiłam to w wieku 17 lat. Gdybym wyznała prawdę, wziąłby mnie za jakąś patologię. Rodzice pilnujcie swoich córek!”

Aleksandra

„Miałam 22 lata i uważam, że to było dla mnie za wcześnie. Chciałam jednak mieć to za sobą. Poznałam faceta przez czata i umówiliśmy się. Potraktował mnie dobrze, ale seks bez miłości nie ma najmniejszego sensu. Żałuję, że nie poczekałam jeszcze dwóch lat. Wtedy poznałam obecnego faceta”.

Komentarze (10)

Ocena: 4.6 / 5
kk (Ocena: 5) 18.03.2017 00:26
Boże jak czytam o 15,16,17 latkach upitych albo zdesperowanych bo koleżanki to mają za sobą to mi ręce opadają, ja miałam 23,5 zrobiłam to z chłopakiem, którego kochałam i nie cofnęłabym tego pomimo, że nie jesteśmy już razem, ale byliśmy 2 lata ze sobą
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2017 21:10
Mam 27 lat i nadal dziewica, nigdy nie miałam faceta....
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 14.03.2017 17:51
Prawie 20 lat z chłopakiem z którym byłam kilka miesięcy, a potem lat. Jakoś nie żałuję, że się z tym nie śpieszyłam :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2017 17:28
17 lat po 1,5 roku zwiazku. Aktualnie 20 lat i nadal jestemy razem
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 14.03.2017 16:33
Ja w wieku 19 lat a chłopak w wieku 20 lat, oboje byliśmy "czyści". Obecnie mam 24 lata i nadal jestem z tym facetem, nawet planuje przyszłość. Widocznie tak się zdarza, że od razu trafi się na tę właściwą osobę. W sumie jest to bardzo intrygujące gdy odkrywa się razem od samego początku coraz to nowe sfery życia seksualnego. Nie twierdzę, że rozwiązły tryb życia jest zły. Ale ochota nadal na tego jednego nie mija.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo