Czy to naprawdę koniec? 12 sygnałów, że on chce rozwodu

Koniec małżeństwa jest prawie pewny...
Czy to naprawdę koniec? 12 sygnałów, że on chce rozwodu
Fot. Thinkstock
14.03.2017

Ludzie, wstępując w związek małżeński, raczej rzadko myślą o tym, że może się on zakończyć rozwodem. Pierwsze niepokojące wrażenie pojawia się, gdy kontakt z drugą osobą zanika, a problemy piętrzą się na coraz grubszym stosie. Ale nawet wtedy niektórzy odsuwają od siebie strach, że relacja się rozpada i wkrótce będzie za późno, aby cokolwiek zmienić.

Nie jest przyjemnie być określaną mianem rozwódki. Dla kobiet rozwód jest większą porażką niż dla mężczyzny. To właśnie płeć piękną obwinia się najczęściej, chyba że doszło do zdrady ze strony faceta. Chociaż wtedy również zdarzają się przypadki oskarżania o wszystko partnerki. Zaniedbała się, poświęciła się karierze, nie było jej w domu... Powód zawsze się znajdzie, a kobieta cierpi. Jeżeli kochała mężczyznę, tym bardziej.

Rozwodom czasami można zapobiec. W końcu z jakiegoś powodu ten mężczyzna się z Tobą ożenił. Czy nie warto przynajmniej spróbować mu go przypomnieć? Problemy pojawiają się i będą pojawiać w każdej relacji, ale walka może dużo zmienić, o ile zostanie podjęta wystarczająco wcześnie. Czasami jest już po prostu za późno. Kiedy możesz być pewna, że rozwód zbliża się wielkimi krokami?

Zobacz także: REPORTAŻ: Długi związek, szybki rozwód

rozwód

Fot. Thinkstock

On ignoruje problemy

Jedna sprawa to nie dostrzegać pewnych problemów, a druga nie interesować się nimi bądź udawać, że nie istnieją. Jeżeli Twój mężczyzna w ogóle nie reaguje na prośby i nie chce rozmawiać, prawdopodobnie nie widzi się w tym małżeństwie. Skreślił je i planuje rozwód.

Zawsze jest zajęty

To jasny sygnał, że małżeństwo zwyczajnie go nie interesuje. Woli spędzać czas w pracy albo wychodzi z domu i nawet nie informuje Cię, gdzie się wybiera. Unika przebywania w domu oraz kontaktu z Tobą.

Nie ma ochoty na igraszki w łóżku

Faceci mają swoje potrzeby, więc kiedy on w ogóle nie wykazuje inicjatywy w tym kierunku, prawdopodobnie ma kogoś na boku. Powinnaś się zaniepokoić zwłaszcza wtedy, gdy przeniósł się z wspólnego łóżka na kanapę do drugiego pokoju.

Bez reszty poświęca się pracy

Pracoholizm, podobnie jak każdy nałóg, nie pojawia się bez powodu. Facet czuje braki w innych sferach życia i nadrabia to większym zaangażowaniem w pracy. Sygnalizuje tym samym, że poddał się w walce o małżeństwo.

rozwód

Fot. Thinkstock

W domu wszystko wyprowadza go z równowagi

Dom i wszystko, co się z nim wiąże, jest punktem zapalnym i wyprowadza go z równowagi. Prace domowe, zobowiązania, nierozwiązane sprawy – w ogóle nie da się z nim rozmawiać, bo awantura natychmiast gotowa.

W ogóle nie angażuje się w sprawy domowe

Prosisz go o pomoc, a on ciągle się wymawia i ma w nosie Twoje uwagi. Ignoruje Twoje prośby albo zamyka się w drugim pokoju, aby tylko mieć święty spokój. Masz wrażenie, że wszystko jest na Twojej głowie.

Nie chce kompromisu

W ten sposób pokazuje, jak mało go obchodzisz. Kochający i szanujący partnerkę małżonek stara się wziąć pod uwagę jej poglądy oraz potrzeby. Egoistyczne podejście potwierdza, że on czuje się już na wylocie z tego związku.

Ukrywa przed Tobą swój telefon

W ogóle ukrywanie czegokolwiek jest złe, ale w tym przypadku szczególnie powinnaś się martwić. On ma kochankę albo obsmarowuje Cię za plecami z kumplami lub krewnymi. Prawdopodobnie już obmyśla plan, jak zwinąć manatki.

Zobacz także: Rozwód – tragedia czy wybawienie?

rozwód

Fot. Thinkstock

Pojawiły się u niego złe nawyki

Zaglądanie do kieliszka, przesiadywanie do późna w pubach, hazard – coś złego dzieje się w jego życiu. Jeżeli jesteś pewna, że to nie praca i zdrowie, masz gotową odpowiedź... Potwierdzeniem jest niechęć do jakiejkolwiek interakcji z Tobą i izolowanie się od życia rodzinnego.

Zmienił swój wizerunek

Ludzie często zmieniają swój wizerunek, gdy w ich życiu coś się zmienia. Może chodzić o związek na boku albo przygotowywanie się do roli singla. Nowocześniejszy look to prawie 100 proc. gwarancja.

Nie chce spędzać z Tobą czasu

On za każdym razem ma jakąś wymówkę? A może nawet nie stara się jej znaleźć, tylko otwarcie mówi Ci, żebyś dała spokój? Jeżeli od dłuższego czasu zupełnie nie obchodzi go Twoja obecność lub jej brak, prawdopodobnie przymierza się do wyrzucenia Cię ze swojego życia.

Ciągle robi Ci nieprzyjemne uwagi

Mężczyzna, który nie przejmuje się, czy zrobi Ci przykrość, nie kocha Cię. Nie łudź się. Robienie nieprzyjemnych uwag jest okrutne. Czasami może się zdarzyć, ale to jednorazowe przypadki i mężczyzna powinien przeprosić. Inaczej możesz być pewna, że jesteś mu obojętna, a może nawet zawadzasz.

 

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 5) 14.03.2017 12:57
już tytuł mnie bawi. Chciał sie oświadczyć, chciał ślubu to niech się męczy i marzy o rozwodzie, po co mu ułatwiać?
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 14.03.2017 03:47
Silna, niezależna i "wyzwolona" kobieta nie ma takich zmartwień (bo nie ma męża).
zobacz odpowiedzi (2)

Polecane dla Ciebie