Jesteś piękna, ale żaden facet Cię nie chce? Prawdopodobnie robisz TO...

Naukowcy wskazali 5 cech, przez które stajesz się nieatrakcyjna.
Jesteś piękna, ale żaden facet Cię nie chce? Prawdopodobnie robisz TO...
Fot. iStock
10.03.2017

Chyba każda z nas zna (lub sama nią jest) piękną kobietę, która pomimo fizycznej atrakcyjności nie cieszy się zbyt dużym powodzeniem u płci przeciwnej. Mężczyźni omijają ją szerokim łukiem, chociaż wizualnie niczego jej nie brakuje. W czym tkwi problem? Skoro może się pochwalić spektakularną urodą, to prawdziwa przyczyna tego stanu rzeczy skrywa się głębiej. I chyba wiemy już gdzie dokładnie.

Portal „The Sun” przyjrzał się wynikom badań, z których jasno wynika, kiedy kobiety postrzegane są jako niegodne męskiej uwagi. Okazuje się, że ładna buzia, duże piersi i kształtna pupa nie wystarczą, jeśli twój charakter i nastawienie do świata pozostawiają wiele do życzenia. Wskazano 5 najbardziej odpychających zachowań, które radykalnie zmniejszają twoje szanse na odnalezienie szczęścia w miłości.

Naprawdę powinnaś się z nimi zapoznać. I jak najszybciej wyeliminować je ze swojego życia!

Zobacz również: 6 cech fizycznych, którym faceci nie potrafią się oprzeć (udowodnione NAUKOWO)

 

jak być atrakcyjną

fot. Thinkstock

Wydajesz się wredna

I nie chodzi wyłącznie o twój styl bycia. Niektóre z nas stwarzają takie wrażenie wyłącznie na podstawie wyglądu. W Chinach przeprowadzono ciekawy eksperyment - mężczyźni mieli za zadanie ocenić atrakcyjność kobiet uwiecznionych na fotografiach. Okazało się, że te, które wydają się bardziej złośliwe, nieprzyzwoite, mało szczere, sztuczne i zwyczajnie wredne uzyskały znacznie gorszy wynik od pań wyglądających na sympatyczne, uczciwe i naturalne.

Wyglądasz na zmęczoną

To kolejny dowód na to, że wypoczynek jest nie tylko przyjemny, ale zwyczajnie się opłaca. Z badania przeprowadzonego w 2010 roku wynika, że jeśli sprawiasz wrażenie niewyspanej - mężczyźni oceniają twoją urodę o wiele gorzej, niż gdybyś emanowała energią. Jak to sprawdzono? Mężczyznom zaprezentowano zdjęcia kobiet, które minionej nocy przespały 8 godzin i tych, które nie spały od ponad doby. Brak snu jest widoczny gołym okiem.

 

jak być atrakcyjną

fot. Thinkstock

Nie masz poczucia humoru

Śmiech to nie tylko zdrowie, ale także gwarancja powodzenia. Chyba nikogo nie zaskoczy, że wesołe i skłonne do żartów kobiety oceniane są przez mężczyzn jako bardziej atrakcyjne. Smutna piękność nie może się równać z uśmiechniętą dziewczyną o przeciętnej urodzie. Powinnaś nie tylko dobrze reagować na dowcipy opowiadane przez potencjalnego partnera, ale wykazać również własną inicjatywę. Poprawiając humor facetowi - zwiększasz swoje szanse.

Jesteś zestresowana

Wszyscy powtarzają, że powinnaś wreszcie wyluzować i nie traktować życia zbyt poważnie? To poważne ostrzeżenie, które warto wziąć sobie do serca. Kiedy się stresujesz, w twoim organizmie wzrasta poziom hormonu o nazwie kortyzol. Mężczyźni potrafią go wyczuć i raczej nie działa to na twoją korzyść. Znerwicowane kobiety postrzegane są jako mniej atrakcyjne. Dlaczego? Bo stres kojarzy się z gorszym zdrowiem i mniejszą płodnością.

Zobacz również: Jak być kobietą 10/10?

jak być atrakcyjną

fot. Thinkstock

Kłamiesz

Na początku znajomości często koloryzujemy rzeczywistość, żeby zaimponować drugiej stronie. To dobre tylko na krótką metę. Z czasem prawda wyjdzie na jaw, a facet poczuje się oszukany. Mężczyźni bardzo nie lubią kłamczuch. Idealna partnerka kojarzy im się ze szczerością, prostolinijnością i prawdomównością.

Wiesz już czego nie robić, a jak zwiększyć swoją atrakcyjność? Badacze podpowiadają kilka sprawdzonych sposobów: ruszaj biodrami, często nachylaj się w stronę mężczyzny, stawaj zawsze po jego lewej stronie, utrzymuj kontakt wzrokowy, postaraj się mówić wysokim głosem i ubierz się na czerwono.

Zobacz również: 5 rzeczy, które kobiety uważają za atrakcyjne dla facetów, a wcale tak nie jest

Komentarze (14)

Ocena: 3.57 / 5
ja (Ocena: 1) 08.07.2017 04:43
jestem znerwicowana, a mam powodzenie
odpowiedz
efwe (Ocena: 5) 10.03.2017 20:52
Wygląda na to, że jestem brzydka :D
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2017 09:50
A ja jestem ładna i jestem sama, wszedzie wlasnie staram sie wygladac na wredną i zmęczoną żeby zniechęcic potencjalnych podrywaczy, na co mi jakiś tam facet? Zrobili oni kiedys coś dobrego dla nas, kobiet?
zobacz odpowiedzi (4)
gość (Ocena: 5) 10.03.2017 03:33
I co mam poradzić na to, że z twarzy wydaje się wredna? Zrobić sobie operację plastyczną czy co?
zobacz odpowiedzi (6)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo