„On ze mną zerwał, a ja…” Jakie kłamstwa wmawiamy sobie, gdy rzuca nas facet?

Im szybciej przestaniesz się okłamywać, tym szybciej o nim zapomnisz.
„On ze mną zerwał, a ja…” Jakie kłamstwa wmawiamy sobie, gdy rzuca nas facet?
Fot. iStock
21.03.2017

Każda z nas miała kiedyś złamane serce. Niestety nie zawsze da się skierować uczucia do mężczyzn, którzy je odwzajemniają. Często obdarzamy nimi innych. I choć wkładamy wysiłek w to, żeby ich sobą zainteresować, przedsięwzięcie nierzadko kończy się fiaskiem. Rozczarowania pojawiają się także wtedy, gdy ukochany mężczyzna kończy z nami znajomość albo zdradza. W każdym przypadku nie pozostaje nic innego, jak wyleczyć to złamane serce.

Najgorsza rzecz, jaką możemy zrobić, to okłamywać same siebie, a robimy to bardzo często. Portal elitedaily.com wyróżnił kilkanaście klasycznych kłamstw, które sobie wmawiamy za każdym razem, gdy mamy złamane serce. Jeżeli uświadomisz sobie, o co chodzi, możesz tego uniknąć, stawić czoła cierpieniu i szybciej przez nie przebrnąć.

„Skończyłam z nim”

Już samo powtarzanie tej frazy świadczy, że nie skończyłaś z facetem, ponieważ go wspominasz. Właściwie to utwierdzasz się w przekonaniu, że tak jest. Gdybyś naprawdę z nim skończyła, wyrzuciłabyś go ze swoich myśli i w ogóle nie wspominała. Zauważyłaś u siebie podobną tendencję? Pierwsza rzecz, jaką musisz zrobić, to zająć czymś swoje myśli na dobre. Pomyśl o nowym hobby i zacznij częściej wychodzić ze znajomymi.

„Nigdy więcej się z nim nie skontaktuję”

Mówi się, że nadzieja umiera ostatnia. Poza tym zakochane kobiety często wyolbrzymiają miłe gesty mężczyzn i odbierają je jako przejawy zainteresowania. Nawet wtedy, gdy facet stwierdza wprost, że nic z tego nie będzie.

Takie zapewnienia często są zaprzeczeniem późniejszych działań. Po jakimś czasie kobieta decyduje się na kontakt i tylko przedłuża swoją mękę, bo gdy facet powie „nie”, naprawdę tak jest. W słowach mężczyzn nie ma dwuznaczności.

„Już nawet go nie lubię”

Oj lubisz, lubisz. Gdyby tylko była taka możliwość, od razu poleciałabyś na jego skinienie. Kolejne typowe zaprzeczenie. Gdybyś naprawdę o nim zapomniała, byłby Ci obojętny. W końcu od miłości niedaleko do nienawiści i na odwrót.

Zobacz także: „Moja dziewczyna zrobiła się strasznie brzydka. Wstyd mi przed kumplami!”

po zerwaniu

Fot. iStock

„Daję sobie jeden dzień na bycie smutną, a potem zostawiam to za sobą”

Skoro dajesz sobie czas na smutek, to znaczy, że coś jeszcze jest na rzeczy. Warto przy tym pamiętać, że użalanie się nad sobą nie pomaga. Nieważne, jak bolesny moment w życiu przeżywamy, nie ma sensu go rozpamiętywać, bo tylko same siebie ranimy. Najlepszym lekarstwem jest zajęcie, które skieruje myśli na inny tor.

„Wiedziałam, że on mnie zostawi”

Nie wiedziałaś. Inaczej próbowałabyś z nim rozmawiać albo przekonywać go w inny sposób. No i nie byłabyś teraz taka zaskoczona.

„Tak czy siak, miałam zamiar z nim zerwać”

Nie miałaś takiego zamiaru. Kobieta, która chciała zerwać ze swoim facetem, nie rozpacza, gdy on ją w tym wyprzedza. Co prawda może ucierpieć zraniona duma, ale akurat to nie jest powodem do podobnego załamania.

po zerwaniu

Fot. iStock

„W każdym razie on na pewno do mnie wróci”

Może wróci, a może nie. Nie możesz tego przesądzić. Poza tym nikt nie zrywa z drugą połówką bez powodu. Coś musiało być na rzeczy. Najpierw przemyśl swoje zachowanie i dowiedz się, czy on nie ma już innej.

„Nie byłam z nim szczęśliwa”

Owszem, byłaś. Jeżeli nie, dlaczego cierpisz? Na pewno zdarzały Wam się gorsze i lepsze momenty, kłótnie i wspaniałe chwile sam na sam, ale ogólnie byłaś szczęśliwa.

„On tego pożałuje”

To moment, w którym kobiecie włącza się pragnienie odwetu. Ma nadzieję, że facet będzie cierpiał tak samo jak ona. Niestety wcale nie musi tak być. Chociaż to przykre on jeszcze może stwierdzić, że to najlepsza rzecz, jaką zrobił. 

Zobacz także: Dylemat Weroniki: „Podoba mi się kumpel mojego faceta. Przespać się z nim?”

po zerwaniu

Fot. iStock

„On popełnił największy błąd w swoim życiu”

Komuś tu chyba brakuje pokory. Oczywiście być może to on okazał się podłym draniem, ale w niektórych przypadkach dziewczyny same są sobie winne. Ich zachowanie sprawia, że facet daje krok w tył. I w ogóle nie uważa, że popełnił błąd.

„W przyszłości nie będę porównywać do niego innych facetów”

Niestety, prawdopodobnie będziesz. To po prostu nieuchronne. Wszyscy tak robią. Fantazja o nim będzie żyła w Twojej świadomości i to zapewne ta składająca się z samych dobrych cech. Wraz z upływem czasu bardziej pamiętamy dobre rzeczy niż te złe.

„On sobie beze mnie nie poradzi”

Jak na razie to Ty sobie nie radzisz. On zapewne dobrze przemyślał swoją decyzję i zajmuje się układaniem sobie życia od nowa. Czas najwyższy pogodzić się ze stratą.

„On nigdy nie znajdzie sobie dziewczyny, z którą będzie mu tak dobrze jak ze mną”

No niestety różnie bywa. Wszystko zależy od jego preferencji i oczekiwań, a nie Twoich przewidywań. Poza tym na świecie jest mnóstwo dobrych, inteligentnych i atrakcyjnych dziewczyn, która dbają o swoich facetów. On może trafić na jedną z nich.

Polecane wideo

Komentarze (4)

Ocena: 3 / 5
gość (Ocena: 1) 24.03.2017 10:34
Kobieta, która nie daje sobie czasu na smutek po rozstaniu to kobieta, która sobie nie radzi z porzuceniem. Nie chodzi o to, żeby rozpamiętywać, ale o to, żeby podsumować poprzedni związek, przemyśleć swoje błędy i sygnały wysyłane przez partnera przed rozstaniem, ktore ignorowała. Jak inaczej wejść w nowy, wartościowszy związek? Zresztą kto po nieoczekiwanym usłyszeniu przykrych słów nie odczuwa gwałtownych emocji, ktore trzeba uspokoić? Tylko po zakończeniu toksycznej relacji lub związku, który wypalal sie powoli nie odczuwamy smutku. Ta pseudoanaliza "psychologiczna" to raczej stek zlosliwosci i stereotypów, którymi będą karmić sie koleżanki uradowane naszym niepowodzeniem niż rzeczywiste powody tego typu kobiecych myśli. Gratuluje autorowi, ze jest jednym z tych zlosliwcow, którzy nie maja pojęcia co to prawdziwy ból po rozstaniu z osobą, która okazała się zwykłym "graczem", tchórzem czy oszustem.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 21.03.2017 14:07
Tak, kopcie leżącego, kretyni...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2017 13:50
Tak, kopcie leżącego, chore pojeby...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.03.2017 08:06
Ale bzdury....
odpowiedz

Polecane dla Ciebie