Romantyczka, żebraczka, egoistka... Jakim typem partnerki jesteś?

Masz tendencję do dawania czy brania? Lubisz kontrolować? A może jesteś egoistką?
Romantyczka, żebraczka, egoistka... Jakim typem partnerki jesteś?
Fot. Thinkstock
10.03.2017

Sposobów na rozumienie miłości jest tyle, ilu ludzi na całym świecie. Każdy zapewne podałby trochę inną definicję i każda byłaby w jakimś stopniu właściwa. Mimo to można wyróżnić pewne charakterystyczne postawy, które tę miłość wyrażają. Jedne są lepsze, inne gorsze, ale tak naprawdę żadna nie powinna dominować. Najlepiej, gdyby stanowiła zlepek wielu zachowań.

Przeważnie kobiety przybierają jedną z tych postaw i trzymają się jej kurczowo przez cały czas trwania związku. Niestety nie zdają sobie sprawy, że w ten sposób go nie wzmacniają. Przeciwnie – zmniejszają szanse, że zakończy się na ślubnym kobiercu. Relacja powinna polegać na stosunku wymiennym. Oboje partnerzy dają i biorą. Poza tym kobieta i mężczyzna mają takie same prawa i obowiązki. Żadne z nich nie jest lepsze od drugiego i zarówno jedno, jak i drugie powinno dawać z siebie wszystko. Oczywiście w praktyce bywa różnie, to niemożliwe, żeby wszyscy non stop mieli motywację, ale nie wolno się poddawać i przesadzać... To ostatnie dotyczy właśnie typu miłosnej osobowości. Przekonaj się, którym z nich jesteś. Dzięki temu będziesz mogła skorygować swoją postawę.

Ciągle dajesz

Zawsze stawiasz faceta na pierwszym miejscu. Najbardziej liczą się jego wartości, poglądy, rodzina i znajomi. Podporządkowujesz swoje priorytety jego priorytetom, nigdy na odwrót. Nawet w codziennych sytuacjach można dostrzec przejawy tej postawy. To jemu dajesz kanapkę, która ładniej wygląda. Jeżeli on w nocy ściąga z Ciebie kołdrę, bierzesz koc. W końcu książę musi się wyspać, nie można go obudzić. Nie pozwalasz mu również pomóc sobie przy domowych obowiązkach. Potem wszystko spada na Twoją głowę, czujesz, że zaczynasz się dusić, a on przestaje Cię szanować...

Zobacz także: 7 dowodów, że związek z JEDYNAKIEM to koszmar!

typy dziewczyn

Fot. Thinkstock

Jesteś nastawiona na branie

To zaprzeczenie poprzedniej postawy. Ty jesteś najważniejsza i wymuszasz na mężczyźnie pierwszeństwo we wszystkich sprawach. Zawsze wybierasz film, który będziecie oglądać, dodatki do pizzy, którą zamawiacie i znajomych, do których macie iść. Traktujesz faceta jak pazia do spełniania swoich zachicanek.

Jesteś romantyczką

Wszystko widzisz pod znakiem miłości. Doskonale pamiętasz dzień, kiedy po raz pierwszy poszliście na randkę, pocałowaliście się i kiedy on powiedział „Kocham Cię”. Oczywiście chcesz świętować każdą rocznicę. Twój romantyzm przejawia się też na inne sposoby. Jeżeli wychodzicie gdzieś razem, zawsze zwracasz uwagę, aby Wasze stylizacje do siebie pasowały. Ciągle męczysz ukochanego o dowody miłości. Najchętniej spędzasz z nim czas na romantycznych kolacjach i oglądaniu komedii romantycznych.

typy dziewczyn

Fot. Thinkstock

Żebrzesz...

Żebrzesz o jego miłość i uwagę. Uciekasz się do robienia mu wyrzutów sumienia, wypominania pomocy, której mu udzieliłaś, a nawet do kłamstw. Nie obchodzi Cię, że jego uczucie przygasło, po prostu musisz go mieć. Ta postawa bardzo szybko może przerodzić się w chorą relację.

Jesteś egoistką

Zawsze zastanowisz się kilka razy, zanim przystaniesz na jego propozycję. Najpierw musisz przekonać się, czy będzie dla Ciebie korzystna. Wszystkie wspólne decyzje postrzegasz przez pryzmat własnej osoby. Nigdy nie idziesz na ustępstwa, jeżeli coś może się dla Ciebie skończyć źle.

Zobacz także: 7 zachowań, które ZNISZCZĄ Twój związek!

 

typy dziewczyn

Fot. Thinkstock

Masz namiętną, porywczą naturę

Jesteś wybuchowa, a partnera traktujesz jak własność. Robisz mu awantury o każde spojrzenie na inną kobietą i wszędzie wietrzysz zdradę. Z drugiej strony cechuje Cię namiętność i potrafisz okazać swoje przywiązanie. Kiedy wszystko idzie po Twojej myśli, stajesz się wyrozumiała, romantyczna i zaskakujesz ukochanego niespodziankami.

Kontrolujesz 

Uważasz, że każdy facet jest zdolny do zdrady i każdego trzeba pilnować. Zawsze próbujesz wybadać, gdzie ukochany idzie i o której wróci. Wypytujesz dyskretnie jego znajomych, co robił i czy nikogo nie podrywał (oczywiście niby w żartach). Czujesz się silna i pewna siebie, dzięki ciągłej kontroli. Nic nie umyka Twojej uwadze. Jeżeli masz silne podejrzenia co do zdrady, przeglądasz zawartość telefonu i starasz się odkryć jego hasła.

Którym typem partnerki jesteś Ty?

Komentarze (12)

Ocena: 3.33 / 5
gość (Ocena: 5) 10.03.2017 22:14
Wybuchy zazdrości mam za sobą. Teraz niestety jestem taka trochę 'więcej bierze niż daje'. Ale nie tracę szacunku za to do chłopaka, wręcz przeciwnie - podziwiam jego stoicki spokój :P
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 10.03.2017 07:32
raczej nic do mnie nie pasuje. może trochę egoistka, ale uważam, że egoizm jest zdrowy w pewnym stopniu.
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 10.03.2017 04:14
Zabrakło jednego typu "normalna".
zobacz odpowiedzi (9)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo