Jakich typów kobiet nienawidzą teściowe? TOP 7

Zadbaj o dobre wrażenie już podczas pierwszej wizyty. Inaczej Wasza relacja będzie oparta na ciągłej walce.
Jakich typów kobiet nienawidzą teściowe? TOP 7
Fot. iStock
18.02.2017

Relacje pomiędzy synową i teściową są tematem dowcipów, a nawet rodzinnych legend. W przypadku gdy dwie kobiety walczą o uwagę mężczyzny, nie ma żartów. Mogą posypać się iskry. Jeżeli obie nie wezmą się w garść, ten stan „harmonii” będzie trwał nawet do końca ich życia. Czasami tylko jedna strona – zazwyczaj synowa – wyciąga białą flagę i próbuje zdobyć uznanie surowej kobiety, która jest matką jej ukochanego. Ona z kolei udaje, że tego nie widzi albo bierze za złe każdy gest. Zdarzają się też odwrotne sytuacje. To poczciwa staruszka pragnie sympatii partnerki swojego syna. Kieruje nią troska o dobro rodziny, szczęście dziecka i dobre serce. Na ogół jednak powtarza się pierwszy schemat. Dlaczego? Potomek jest dla matki najważniejszy, na myśl, że ktoś może go skrzywdzić jest nie do zniesienia. Będzie walczyć o niego wszystkimi dostępnymi sposobami (czytaj: złośliwymi uwagami i manipulacjami).

Niezależnie od tego, na jaką teściową trafisz, lepiej od razu zadbać o dobre wrażenie. Jeżeli zrobisz wszystko, co w Twojej mocy, nie będziesz mogła sobie zarzucić, że zaniedbałaś tę sprawę, a facet – chcąc nie chcąc – zostanie zmuszony do stanięcia w Twojej obronie.

Są typy kobiet, które facetów szczególnie przyciągają i takie, które odpychają. Podobnie jest w przypadku ich matek, szukających właściwych kandydatek do roli żony synka. Jakich synowych po prostu nie znoszą?

Zobacz także: „Nie chcę, żeby mój syn się ożenił” – czyli jak teściowa zrujnowała dzień mojego ślubu

zła teściowa

Fot. iStock

Luzaczka

Zbyt swobodny strój oraz zachowanie mogą Cię skreślić już na pierwszym spotkaniu. Pokazują, jakie masz podejście do sytuacji, czy zależy Ci na dobrym wrażeniu i czy się starasz. Na pewno nie powinnaś czuć się w domu ukochanego jak u siebie ani traktować członków jego rodziny jak swojej. Na to jeszcze przyjdzie czas. Lekki dystans jest wskazany. Luzactwo jest niemile widziane nie tylko na wizycie zapoznawczej, ale ogólnie. Matki nie chcą widzieć takiej partnerki u boku syna, bo jej zachowanie kojarzy się z nieodpowiedzialnością. Pamiętaj, że teściowa ocenia Cię także pod kątem roli matki swoich wnuków. Dlatego unikaj swobodnych wyrażeń, nieodpowiedniego stroju i nie myśl, że możesz czuć się w rodzinnym domu ukochanego jak u siebie, zanim staniesz z nim na ślubnym kobiercu.

Lalka Barbie

Wizerunek zazwyczaj jest odbiciem osobowości, pokazuje, co lubimy i jakimi wartościami kierujemy się w życiu. Matki nie chcą dla swoich synów kobiet przypominających lalki Barbie, czyli mocno wymalowanych i po operacjach plastycznych. Kojarzą im się z dziewczynami, które wykorzystują mężczyzn oraz skaczą z kwiatka na kwiatek. „Ta to miała duży przebieg” - mniej więcej taką myśl wywołasz, jeżeli Twój styl jest wzorowany na Barbie. Możesz mieć świetny charakter, ale wygląd lalki od razu kwalifikuje Cię do pewnej kategorii kobiet. Przy matce faceta postaraj się zawsze prezentować jak najskromniej.

 

zła teściowa

Fot. iStock

Babochłop

Męski styl również nie jest mile widziany. Chodzi jednak bardziej o sposób bycia niż wygląd. Babochłop to kobieta dominująca, krytykująca faceta, mówiąca co jej ślina na język przyniesie oraz używająca wulgaryzmów. To ogólna charakterystyka. Są mężczyźni, którzy lubią być trzymani pod pantoflem i nie mają nic przeciwko takiemu zachowaniu, ale ich matki tak. Nie znoszą, gdy jakaś kobieta rządzi ich synem i wodzi go za nos. Poza tym kandydatka na matkę wnuków powinna być wcieleniem delikatności i kobiecości. Być może żadna teściowa nie powie tego na głos, ale właśnie tak myśli. Uważaj na sposób wyrażania się i demonstrowanie kontroli nad mężczyzną.

Lizus

Zdaniem teściowych nie ma nic gorszego niż udawana słodycz i próba wkupienia się w łaski. Dlatego daruj sobie wysyłanie bukietów kwiatów wraz z podziękowaniem za zaproszenie na wizytę i wysyłanie po wszystkim kartek z podziękowaniem za miłe spotkanie. To już przesada. Pochwały również powinny być oszczędne i szczere. Jeżeli posiłek naprawdę jest smaczny, wyraź swoje uznanie, ale nie przesadzaj. Bądź sobą, zwłaszcza, gdy nie poczujesz do niej sympatii. Sympatię bądź antypatię łatwo wyczuć, dlatego przy tej drugiej próby wkupienia się w łaski będą traktowane jako nieszczere.

Zobacz także: Jak ułożyć sobie relacje z teściową?

zła teściowa

Fot. iStock

Bluszcz

Matki chcą być dla swoich synów najważniejszymi kobietami na świecie i Twoim zadaniem jest podtrzymywać to wrażenie. Nie bądź jak kobieta-bluszcz, która za każdym razem mówi „my”, a nie „ja” i co sekundę patrzy na mężczyznę rozkochanym wzrokiem. Nie traktuj go, jakby był Twój, bo - zdaniem teściowej - zawsze powinien być jej. Nawet czterdziestoletniego syna będzie traktowała jak dziecko. Nie podkreślaj, jak wiele Was łączy i że masz ochotę się na niego rzucić.

Sexy girl

Sexy girl to jeden z najbardziej znienawidzonych przez matki typów dziewczyn. Kiedy widzą taką pannę, wyobraźnia od razu podsuwa im obraz uwodzicielki bez skrupułów. Boją się, że w przyszłości syn zostanie skrzywdzony: porzucony albo zdradzony. Poza tym zastanawiają się, jaką sexy girl będzie matką, skoro nosi biodrówki, koszulki odsłaniające pępek, a oprócz tego ma tatuaż na ramieniu.

 

zła teściowa

Fot. iStock

Panna idealna

Nie sprawiaj wrażenia ideału dla własnego dobra. Matki boją się takich kobiet, bo chcą być dla synów najważniejszymi kobietami. Wchodząc w rolę ideału, jawisz się jako konkurencja dla niej. Nie pokazuj, że jesteś pod jakimś względem lepsza niż ona. Inaczej zacznie na siłę wyszukiwać w Tobie wady, a to może nie być miłe doświadczenie. Na zawsze zrobisz z niej sobie wroga.

Zobacz także: TEŚCIOWA WIE LEPIEJ – 8 rad, które potrafią doprowadzić do szału!

 

Polecane wideo

Komentarze (9)
Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.10.2021 16:24
No to jestem o soba która doswiadcza jak moja teściowa mnie nienawidzi a robi to w tak profesjonalny sposób że pękłam..... wyciska psychicznie...a mój mąż niestety nie widzi tego tak zmanipulowała nim...
odpowiedz
Patrycja (Ocena: 5) 05.08.2021 19:55
Moja teściowa jest jebnieta Chce byc górą,ale nie pozwalam jej na to i łazi naburmuszona. No nienawidzę jej!!!!
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2017 19:34
Moja mama bardzo lubi moją bratową a argumenty są takie: mój brat zachowuje się przy niej tak jak zachowywał się zawsze, nigdy się nie zmienił, dużo się uśmiecha i ogólnie wyglądają na szczęśliwych. Niby proste ale wcale nie łatwe do osiągnięcia.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2017 14:40
Ja posiadam 2 tatuaże i jestem z moim facetem 1 rok 7 miesięcy, spodziewamy synka a moje relacje z jego mamą jest bardzo dobre. To co jest napisane wyżej to pewnie pisała gimnazjalistka :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 18.02.2017 11:48
Brzmi jak jakiś przedruk z amerykańskiego pisma lat 90
odpowiedz

Polecane dla Ciebie