7 sygnałów zdrady emocjonalnej. Dopuściłaś się jej?

Możesz nawet nie zdawać sobie z tego sprawy... Pamiętaj, że ryzykujesz swoim związkiem.
7 sygnałów zdrady emocjonalnej. Dopuściłaś się jej?
Fot. Thinkstock
19.02.2017

Zdrada emocjonalna przeważnie jest czynem niedostrzegalnym w związkach. Co prawda my kobiety często burzymy się, kiedy mężczyzna ma koleżanki, a zwłaszcza jedną przyjaciółkę, z którą regularnie się spotyka i nie ma zamiaru przestać. Ale on twierdzi, że nic niewłaściwego go z nią nie łączy, a partnerka dla świętego spokoju nie drąży tematu. W łóżku nie wylądowali, więc wydaje się, że większego problemu nie ma. Poza tym podobno wszyscy faceci fantazjują o innych kobietach. Najważniejsze, aby trzymać go na smyczy na tyle, żeby nie miał ochoty pójść o jeden krok za dużo. A jak jest z nami, kobietami? Czy zdradzamy emocjonalnie?

Tak naprawdę również bardzo często dopuszczamy się emocjonalnej zdrady, ale nie zawsze jesteśmy tego świadome. Czasami pojawiają się lekkie wyrzuty sumienia, wątpliwości, ale zagłuszamy je. Zdrada kojarzy się przede wszystkim z seksem, więc nietrudno udawać, że do niczego złego nie doszło.

Niestety psychologowie alarmują, że zdrada emocjonalna jest jeszcze gorsza, ponieważ niszczy duchową więź pomiędzy partnerami. Po jakimś czasie może doprowadzić do zdrady cielesnej albo nawet do rozpadu związku.

Spójrz prawdzie w oczy i odpowiedz na pytanie, czy dopuściłaś się zdrady emocjonalnej.

Zobacz także: Mężczyźni nie tacy święci: `Czy myślałem o zdradzie żony?`

zdrada

Fot. Thinkstock

Nie możesz przestać o nim myśleć i nie chcesz stracić tej znajomości

Ten konkretny chłopak bardzo często pojawia się w Twoich myślach. Zastanawiasz się, co w danej chwili robi, jak minął mu dzień... Czujesz wtedy miłe ciepło na sercu i wewnętrzną radość. Nie chcesz stracić tej znajomości, więc na wszelki wypadek nie mówisz o nim swojemu facetowi. Kontakt z tym kolegą jest dla Ciebie ważniejszy niż lojalność wobec partnera.

zdrada

Fot. Thinkstock

Robisz wszystko, aby spotykać go jak najczęściej

Spotkanie z nim zawsze jest niczym ożywczy powiew, dlatego starasz się widywać go jak najczęściej. Zmieniasz porę przerwy w pracy, tylko po to, aby go ujrzeć. Zaczynasz częściej wychodzić na imprezy pracownicze albo pojawiać się w lokalach, które on lubi. Jeżeli natomiast nie łączy Was praca, uczelnia lub inne miejsce, starasz się znaleźć sposoby, umożliwiające kontakt. Np. poznajesz więcej osób, z którymi on się trzyma, lub podpatrujesz, gdzie oznacza się na Facebooku.

Zobacz także: Dlaczego kobiety zdradzają?

zdrada

Fot. Thinkstock

Chcesz dla niego ładnie wyglądać

Przed każdym spotkaniem z nim albo taką możliwością starannie dobierasz strój. Zastanawiasz się, w czym najbardziej będziesz mu się podobać. Robisz wszystko, aby podkreślić swoje kobiece wdzięki. Dużo czasu poświęcasz fryzurze, makijażowi i jak nigdy nie zapominasz o perfumach.

zdrada

Fot. Thinkstock

Niepokoisz się, gdy przez dłuższy czas nie daje znaku życia

Przyzwyczaiłaś się, że macie regularny kontakt. Niepokoisz się, gdy on nie daje znaku życia po Waszym spotkaniu albo nie zadzwoni w ciągu tygodnia, podczas którego nie miałaś okazji się z nim zobaczyć. Podrywasz się przy każdym dźwięku telefonu. Jego wiadomości i SMS-y działają na Ciebie uspokajająco. Mają nawet większe znaczenie niż kontakt z Twoim facetem.

zdrada

Fot. Thinkstock

Mówisz mu rzeczy, o których nie wie Twój facet

On jest Twoją pokrewną duszą. Czujesz, że możesz powiedzieć mu o wszystkim. To do niego najpierw biegniesz lub dzwonisz, gdy dzieje Ci się krzywda. Wiesz, że możesz liczyć na jego akceptację, pocieszenie, zrozumienie i litość. Twój facet zdecydowanie przegrywa pod tym względem.

zdrada

Fot. Thinkstock

Porównujesz swojego faceta do niego

Chociaż robisz to bezwiednie, zdarza Cię się porównywać swojego faceta z tym chłopakiem. Najczęściej, gdy „ukochany” nawala pod jakimś względem. Wtedy od razu staje Ci przed oczami on i wyobrażasz sobie, co by powiedział, jakby się zachował. Porównania dotyczą nie tylko charakteru, ale także wyglądu. Wstyd Ci to przyznać, ale Twój facet podoba Ci się coraz mniej...

zdrada

Fot. Thinkstock

Interesuje Cię jego życie prywatne

Żywo interesuje Cię prywatność tego przyjaciela. Wiesz, że nie ma dziewczyny, ale chodzi na randki. Kiedy Ci opowiada o nowo poznanych kobietach, zawsze starasz się znaleźć w nich poważną wadę. Łapiesz się na tym, że nie chciałabyś, aby on miał dziewczynę. Oczywiście wmawiasz sobie, że to z troski o niego i w grę nie wchodzą inne uczucia, ale my znamy prawdę...

Zobacz także: Jak odratować związek po zdradzie?

Polecane wideo

Komentarze (4)
Ocena: 1.25 / 5
polka (Ocena: 2) 19.02.2017 12:03
Wychodzi na to ze zdradzam meza z przyjaciolka i partnerka biznesowa. Czaaad
zobacz odpowiedzi (3)

Polecane dla Ciebie