Niech miłość Cię nie zaślepi: Z czym nie powinni spieszyć się zakochani?

Jak jest w Twoim przypadku? Zgadzasz się z tymi zasadami?
Niech miłość Cię nie zaślepi: Z czym nie powinni spieszyć się zakochani?
Fot. iStock
02.03.2017

Zakochani żyją w innym świecie. Czują bardziej intensywnie i inaczej postrzegają rzeczywistość. Wydaje im się, że spotkała ich niezwykła, jedyna w swoim rodzaju miłość, która przetrwa już na zawsze. Pragną spędzać ze sobą jak najwięcej czasu i już nie pamiętają, jak kiedyś mogli żyć bez drugiej połówki.

Niestety, ale miłość często pozbawia rozsądku i nie ma w tym przesady. Niektórzy wywołują w jej imię prawdziwe skandale i nie liczą się z opinią społeczeństwa. Nie ma znaczenia, czy miłosne szaleństwo dotyka osoby znane czy przeciętnych ludzi – działa tak samo. Przestaje się liczyć dobre imię, kariera i przyjaźń. Owo szaleństwo jest też związane z pośpiechem. Ludzie zupełnie naturalnie pragną ze sobą być w pełnym znaczeniu tego słowa, ale zapominają o jednym ważnym przysłowiu - „Co nagle, to po diable”. Dla dobra tej miłości zakochane osoby powinny postępować bardziej rozważnie i dawać sobie czas na zastanowienie przed podjęciem każdej decyzji. Inaczej mogą spaść z wielkim impetem... na ziemię i mocno się potłuc.

Z czym zakochani nie powinni się spieszyć? Zróbcie to dla własnego dobra...

Zobacz także: Jak rozpoznać prawdziwą miłość? PORADNIK DLA ZAUROCZONYCH

zakochani

Fot. iStock

Wyznanie miłości

Pierwsza zasada: Ty nie mów mu tego pierwsza. Poczekaj, aż on to zrobi. Dlaczego? Mężczyzna nie od razu jest gotowy na takie deklaracje, nawet jeżeli czuje, że rodzi się coś poważnego. Jeżeli pierwsza wyjdziesz z inicjatywą, przyprzesz go do muru. Będzie musiał coś odpowiedzieć, a reakcje facetów w tym przypadku nie zawsze są zgodne z oczekiwaniami kobiet.

zakochani

Fot. iStock

Pójście na pierwszą randkę

Być może znacie się od jakiegoś czasu, a nawet jesteście przyjaciółmi. Ty czujesz do niego coś więcej i chciałabyś spróbować przekształcić tę relację w związek, ale nie jesteś pewna jego uczuć. Czasami masz wrażenie, że podobasz mu się, jednak nie dałabyś uciąć sobie za to ręki. Nie naciskaj na niego, a gdy on zaproponuje inny rodzaj spotkania, mimo wszystko daj sobie czas na zastanowienie. Lepiej się nie spieszyć, bo można zniszczyć fajną przyjaźń. Oczywiście nie odrzucaj go, zostaw zielone światło.

Zobacz także: 7 sygnałów, że on ZBYT SZYBKO wyznał Ci miłość (i było to nieszczere)

 

zakochani

Fot. iStock

Posiadanie dzieci

Dzieci nie można się pozbyć, będą już zawsze. To normalne, że zakochani pragną owocu swojej miłości, ale naprawdę lepiej zaczekać, aż staniecie na ślubnym kobiercu. Przed tym momentem wszystko może się zdarzyć, a w każdym razie ryzyko rozstania jest większe. Jeżeli się pokłócicie i rozejdziecie w swoją stronę, dziecko najbardziej ucierpi. Poza tym ten mały człowiek już do końca życia będzie spoiwem pomiędzy Wami i będzie przypominał o nieudanym związku.

zakochani

Fot. iStock

Przedstawianie go rodzicom

Miłość unosi się w powietrzu, świat wiruje... Mniej więcej takim myśleniem kierują się zakochane kobiety. Co zatem stoi na przeszkodzie, aby przedstawić wybranka rodzicom? Tak naprawdę nie ma sensu, a nawet lepiej tego nie robić. Dla mężczyzny to sygnał, że myślisz o nim poważnie. Może się wystraszyć. Poza tym, sprowadzając do domu każdego faceta, narażasz się na ryzyko, że rodzice przestaną traktować Twoje związki poważnie. Gdy w końcu spotkasz wyjątkowego mężczyznę, prawdopodobnie nie zostanie wyjątkowo potraktowany. Rodzice nie przygotują się dobrze do wizyty, machną na nią rękę. Stwierdzą, że to „jeden z wielu, na pewno szybko się rozstaną”. Co bardziej dowcipni rodziciele jeszcze zażartują na temat Twoich eks (wierzcie, że tacy istnieją!).

zakochani

Fot. iStock

Branie ślubu

Z reguły ludzie decydują się na ślub po kilku latach znajomości, ale niektórzy są pod tym względem hardcorowcami. Zawierają związek małżeński nawet po kilku tygodniach bycia razem. Chyba nie trzeba przekonywać, że to bardzo nieodpowiedzialny ruch. Po tak krótkim czasie nie można dobrze poznać człowieka i przekonać się, czy będzie odpowiednim partnerem życiowym. Na pewno zdarzają się wyjątki, ale większość tych relacji kończy się rozwodem.

zakochani

Fot. iStock

Mieszkanie razem

To obecnie bardzo modne. Czasami pary ledwo się znają, a już postanawiają razem zamieszkać. Przez pierwsze kilka miesięcy bywa jak w bajce, ale urok często pryska. Mieszkanie z drugą osobą wymaga dojrzałości. Na początku idealizujemy facetów, a oni nas i nie dopuszczamy do siebie myśli, że wszyscy mają wady. Faceci bekają po posiłkach, brudzą, czasami pomijają prysznic. Kobiety natomiast nie zawsze wyglądają perfekcyjnie i również bywają brudaskami. Zbyt szybko podjęta decyzja może zakończyć się rozczarowaniem, dużym niesmakiem i koniecznością szukania innego lokum.

zakochani

Fot. iStock

Uprawianie seksu

Jeżeli on naprawdę Cię kocha, zrozumie. Nie będzie naciskał i poczeka do momentu, aż będziesz gotowa. Nie ma wyznaczonego okresu, po którym para powinna zacząć ze sobą sypiać. U niektórych trwa to kilka miesięcy, u innych lat, a u tych mocno zaprawionych w boju życie seksualne rozpoczyna się dopiero po ślubie. Dlaczego nie warto się spieszyć? Po pierwsze podajesz się mężczyźnie na tacy. Po drugie możesz tego żałować. Faceci traktują seks bardziej mechanicznie, a kobiety uczuciowo. Pamiętaj, szanuj się i nie daj wciągnąć w żaden emocjonalny szantaż. Ci, którym naprawdę zależy, czekają.

Zobacz także: Objawy zakochania u faceta! Dzięki tej liście nie będziesz już miała żadnych wątpliwości!

 

 

Komentarze (1)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 02.03.2017 08:53
Tak się zastanawiam czy ta strona aby na pewno jest dla kobiet bo czytając takie artykuły jak ten mam wrażenie że bardziej dla gimnazjalistek dorosła kobieta wie co ma robić i to co tu jest opisane to dla niej jest oczywiste to małolaty są przeważnie tak zakochane że robią takie rzeczy pod wpływem emocji !!
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo