O czym myśli facet: Przewodnik po zakamarkach męskiego umysłu

Jego zachowanie często wydaje Ci się dziwne? Kłócicie się? Znamy przyczynę problemu!
O czym myśli facet: Przewodnik po zakamarkach męskiego umysłu
Fot. Thinkstock
25.02.2017

Kobiety fascynują mężczyzn, a mężczyźni fascynują kobiety. Mimo wszystko jest pomiędzy nami wiele różnic w sposobie myślenia, postrzegania rzeczywistości, reagowania, podejmowania decyzji, itd. Dobrze jest się przyjrzeć męskiemu punktowi widzenia. Dzięki temu zachowanie Twojego faceta przestanie Ci się wydawać niczym z innej planety i łatwiej będzie Ci go zrozumieć. To jeden z kroków ku lepszej komunikacji w związku i zapobieganiu kłótniom.

Czas na prawdę. Czym różnią się kobiety od mężczyzn? Przeczytaj. Twój mężczyzna będzie pozytywnie zaskoczony!

Faceci mają inne ramy czasowe niż kobiety

Mężczyźni zastanawiają się znacznie dłużej nad tym, co czują i co powiedzieć, zanim to zrobią. Cechuje ich większa ostrożność niż kobiety. Rozważają nie tylko faktyczny stan swoich uczuć, ale konsekwencje wypowiedzi, czyli wszystkie za i przeciw. Kobiety są pod tym względem nieprzewidywalne oraz impulsywne. Jak tylko coś poczują lub pomyślą, zaraz opowiadają o swoim stanie innym. Mówią zanim pomyślą.

Zobacz także: MĘSKIM OKIEM: Bardzo drobne szczegóły wyglądu, którymi podpadniesz każdemu facetowi

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Faceci myślą o jednej rzeczy w danym czasie

Kobiety myślą w bardzo pogmatwany sposób, skaczą z jednego tematu na drugi. Oto przykład. Kobieta siedzi w pracy i wykonuje swoje zadanie, a jednocześnie zastanawia się, co przygotuje na obiad, jaką sukienkę założyć na randkę i czy na pewno wyłączyła żelazko przed wyjściem z domu. Faceci generalnie funkcjonują inaczej. Rozdzielają problemy, na których się skupiają. Po analizie jednego przechodzą do drugiego. Mają tendencję do myślenia o jednej rzeczy w danym czasie.

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Faceci mówią to, co czują poprzez czyny, a nie słowa

Mężczyźni nie są mistrzami oryginalnych, pięknych wyznań. Przeważnie ograniczają się one do „Kocham Cię”. Kobiety często są wtedy rozczarowane, bo liczą na rozwinięcie, np. na romantyczne porównania. Chociaż panowie pod tym względem są oszczędni, okażą uczucia poprzez czyny. Przyjadą do swojej wybranki w nocy, aby pocieszyć ją po okropnym dniu, podadzą jej pyszne śniadanie do łóżka i wstaną zamiast niej, żeby nakarmić w nocy dziecko. Czy to nie bardziej urocze? Zamiast narzekać, przyjrzyj się jego czynom. Poprzez nie zobaczysz prawdziwe dowody uczucia.

Zobacz także: Wreszcie wiemy, co robimy źle: Faceci wyznali, kiedy stajesz się w ich oczach NUDZIARĄ

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Faceci wycofują się z dyskusji, bo muszą przemyśleć swoje odczucia

Kobiety przeważnie dobrze wiedzą, co czują w danym momencie i od razu dają temu wyraz. Z kolei mężczyźni często wycofują się ze słownej utarczki, a my odbieramy to jako lekceważenie lub unikanie odpowiedzialności. Tymczasem oni nie chcą powiedzieć czegoś, co okaże się później nieprawdziwe. Potrzebują odrobinę czasu oraz przestrzeni, żeby przeanalizować problem. Rozpatrują go z rożnych stron. Dlatego nie miej pretensji do swojego faceta i nie zarzucaj mu niczego.

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Faceci mają zdolność do myślenia o niczym

- Kochanie, o czym Ty teraz myślisz? - pyta się kobieta. - O niczym – odpowiada mężczyzna. Jasne, o niczym – myśli w duchu ona. Znasz ten schemat? Na pewno analizowałaś go wiele razy i podejrzewałaś swojego faceta o różne rzeczy. Za każdym razem, gdy mówił „O niczym”, byłaś pewna, że kłamie. Nam kobietom trudno zrozumieć, że faceci potrafią wyłączyć się do tego stopnia, żeby nie myśleć o niczym. A jednak to prawda! Następnym razem spytaj po prostu, jak to robi.

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Faceci myślą w sposób logiczny, wyłączają emocje

To kolejna rzecz, którą trudno zrozumieć kobietom. My jesteśmy bardzo emocjonalne i w taki sposób reagujemy, a faceci są racjonalni. Jeżeli chcesz im zaimponować, najlepszym sposobem jest chłodna kalkulacja sytuacji i przedstawianie rozsądnych argumentów. Oni potrafią odsuwać emocje na bok. Pokaż, że dla Ciebie to też nie jest problem, a na pewno zrobisz wrażenie.

co myślą faceci

Fot. Thinkstock

Dla facetów najważniejszy jest szacunek

Nikt nie lubi być lekceważony, ale dla mężczyzn to naprawdę wielka sprawa. Kobiety często żyją z klapkami na oczach i nie mają pojęcia, jak ich zachowanie rani mężczyzn. Ty taki i owaki, jak Ty to zrobiłeś, dlaczego nie myślisz, ile razy mam Ci przypominać... itd. Zdarzyło Ci się tak mówić? Lepiej przestań. Oni oczekują szacunku i nie znoszą, gdy zwraca się do nich w podobny sposób. Możesz robić mu uwagi, ale zachowaj uprzejmy, chłodny ton.

Zobacz także: 8 oznak, że twój chłopak ma bzika na punkcie kontroli

 

Komentarze (3)

Ocena: 1.33 / 5
Anonimka (Ocena: 2) 25.02.2017 13:54
Mam wrażenie, że to o mnie nie o facetach...
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 25.02.2017 03:10
Misiu, zdradziłam Cię, nie wiem jak to się stało. "Kobiety przeważnie dobrze wiedzą, co czują w danym momencie ...". Prawda, że śmieszne?
odpowiedz
JaJas (Ocena: 1) 25.02.2017 03:03
"Mówią zanim pomyślą". Wniosek: Mówią a nie myślą (co mówią?). A czy jak pomyślą to potrafią wypowiedzieć słowa: Przepraszam, że nie myślałam zanim się wypowiedziałam?
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo