EXCLUSIVE: Jak rozpoznać geja?

Przeczytaj, zanim ulokujesz swoje uczucia w niewłaściwym mężczyźnie.
EXCLUSIVE: Jak rozpoznać geja?
Fot. Thinkstock
21.01.2017

Serce nie sługa. Czasami wbrew oczywistym przesłankom lokujemy swoje uczucia w niewłaściwym człowieku. Ten po czasie okazuje się być zupełnie inny, niż nam się wydawało. Miłosna chemia odbiera zdrowy rozsądek i dochodzi do ogromnego rozczarowania. Wyobraź sobie np. sytuację, kiedy zabiegasz o mężczyznę, a on zupełnie nie odwzajemnia zainteresowania. Tracisz wiarę w siebie i dochodzisz do wniosku, że już nikt nigdy cię nie pokocha.

To nie musi jednak oznaczać, że coś z tobą nie tak. Mogłaś przecież trafić na faceta, który zwyczajnie nie gustuje w kobietach. Geje mają to do siebie, że potrafią się podobać. Ale nie zawsze znajdują w sobie odwagę, by głośno powiedzieć o swoich preferencjach. Żeby uniknąć rozczarowania - najlepiej posłuchać jednego z nich. Dziś rozmawiamy z Aleksandrem, który zdradza, po czym poznać przedstawiciela mniejszości seksualnej i uniknąć podobnych rozterek.

Nie chodzi o to, aby kogokolwiek piętnować czy wytykać palcami. Dzięki jego radom dowiesz się jednak, kiedy lepiej zaprzestać flirtu, bo ten z góry skazany jest na niepowodzenie.

Zobacz również: TEST: Ile ON ma w sobie z geja?

 

 

jak rozpoznać geja

fot. Thinkstock

Papilot.pl: Podobno geje mają wbudowany radar, który pomaga im rozpoznać innych homoseksualistów. Czy osoba heteroseksualna też może się tego nauczyć?

Aleksander: Nie wiem czy to kwestia do nauki. Potwierdzam, że w 80-90 procentach przypadków wiem, że mam do czynienia z jednym z nas. Nawet nie potrafię wytłumaczyć, na czym to polega. Po prostu czuję specyficzną więź, a czasami też chemię. Osoby hetero mają utrudnione zadanie, bo niemal za naturalne uznają, że wszyscy wokół są podobni do nich, a geje i lesbijki istnieją w jakimś innym świecie.

Czy kiedykolwiek zakochała się w tobie dziewczyna?

Żeby to raz… Regularnie jestem podrywany w czasie różnego rodzaju imprez. Ostatnio jadłem obiad w barze mlecznym i nawet tam przysiadła się do mnie adoratorka. W takich sytuacjach naprawdę nie wiem co robić. Zazwyczaj odpowiadam uśmiechem, mówię że się spieszę i tyle. Jak jest szczególnie natarczywa, to mówię że jestem zajęty.

Dlaczego nie przyznasz się wtedy otwarcie, że nie gustujesz w kobietach? Może dzięki temu nauczyłybyśmy się was rozpoznawać.

Wolę nie wzbudzać sensacji. Poza tym, na każdym kroku słyszę, że tym nie należy się obnosić. No to siedzę cicho.

jak rozpoznać geja

fot. Thinkstock

Podobno nie ma nic gorszego dla kobiety, niż dowiedzieć się, że jej były jest gejem. Jakim cudem niektóre takie związki trwają długie lata, a prawda wychodzi na światło dzienne tak późno?

Granice się coraz bardziej zacierają. Wcześniej był stereotyp, że tylko gej jest wrażliwy, dba o higienę, lubi się ładnie ubrać i potrafi rozmawiać o uczuciach. To oczywiście bzdura. Faceci hetero coraz bardziej „miękną” i nagle okazuje się, że orientacja nie ma tu nic do rzeczy. Uważam jednak, że będąc ze sobą przez długi czas, można jednoznacznie stwierdzić, czy zadajemy się z homo czy hetero. Wystarczy nie zamykać oczu na ewidentne przesłanki.

Sugerujesz, że kobieta w związku z gejem ma klapki na oczach i nawet jeśli go o to podejrzewa, to nie chce się do tego przed sobą przyznać?

Bardzo często tak to wygląda. Skoro ma u swojego boku fajnego faceta, z którym się dobrze czuje, ten na dodatek dobrze wygląda i dba o nią, to trudno wyjść z takiego układu. Podejrzewam, że wiele kobiet prędzej czy później poznaje prawdę, ale ze strachu i lenistwa nic z tym nie robi. Myślą sobie „może i jest gejem, ale lepszego mężczyzny i tak nie znajdę”. A potem kiedy partner wycofuje się z takiego układu, to mają żal do całego świata, bo przecież nic nie wiedziały.

Czy można rozpoznać geja „na oko”?

To coraz trudniejsze. Stereotypy dotyczące wyglądu homo mają niewielkie zastosowanie w XXI wieku. Znam wielu zniewieściałych hetero i bardzo męskich gejów.

Zobacz również: LIST: „Jestem pewna, że mój syn jest gejem! Myślę tylko o tym, że nie da mi wnuków, czymś się zarazi!”

 

jak rozpoznać geja

fot. Thinkstock

Mimo wszystko, zacznijmy od wyglądu. Co powinno wzbudzić naszą czujność?

To prawda, że statystyczny gej dba o siebie bardziej, niż facet hetero. Lubimy się dobrze ubrać, nie chodzimy w brudnych ciuchach, pachniemy dobrymi perfumami i zwracamy uwagę na szczegóły. Warto spojrzeć np. na buty. Nie na to, jakie są, bo nie istnieje typowo gejowskie obuwie. Ale czy są czyste. Może to dziwne, ale mam wrażenie, że faceci hetero rzadziej o to dbają.

Jak dba o urodę statystyczny gej?

Tak samo jak statystyczny heteryk. Bardzo różnie. To z mojej strony skrót myślowy, ale facet homo na pewno przejmuje się swoim wyglądem. Szczególną uwagę poświęca twarzy. Ta ma być nawilżona, ale niezbyt się świecić. Do tego starannie zgolony zarost lub misternie przycięty. Wydaje mi się też, że geje częściej noszą dłuższe włosy. Nie golą się maszynką na 5 mm, ale lubią je sobie układać.

A co ze słynnymi różowymi ubraniami?

Naprawdę nie wiem o co tyle krzyku. Nigdy nie miałem na sobie niczego w tym odcieniu. Ale np. mój brat hetero regularnie nosi różowe t-shirty i koszulki polo.

 

jak rozpoznać geja

Czy geja można poznać po głosie?

Stereotypowo oczywiście tak - każdy gej ma glos jak przed mutacją i mówi z ogromną manierą. To oczywiście bzdura, bo barwa nie zależy od orientacji. Większość moich kolegów z „branży” wysławia się dokładnie w ten sam sposób, co każdy inny heteroseksualny mężczyzna. Trochę prawdy może być w tej manierze. Zdarza nam się mówić bardziej miękko, częściej zdrabniać i modulować głos, żeby brzmiał delikatniej. Ale to rzadkie.

Jakieś specyficzne gesty?

Słynny „złamany nadgarstek”, czyli bardzo miękkie ruchy i przesadzona gestykulacja? To też się zdarza, ale 99 procent gejów naprawdę zachowuje się tak, jak przedstawiciele większości seksualnej. No, może częściej poprawiamy sobie ubrania, wciągamy brzuch albo robimy dzióbek do aparatu.

To może rozmowa?

Warto zapytać o zainteresowania. To oczywiście nie reguła, ale prawdą jest, że większość gejów nie interesuje się sportem. Pewnie dlatego, że sport nie interesuje się nami i często nas potępia. Wolimy kulturę, sztukę, interesujemy się mediami i polityką, pasjonują nas podróże i przyroda.

jak rozpoznać geja

fot. Thinkstock

Co zrobić, kiedy obiekt naszych westchnień prawdopodobnie jednak jest gejem, a my mamy już niemal pewność?

Można spróbować go o to zapytać. Tylko bez krzyku i pretensji. Wbrew pozorom, to wcale nie jest taki niewygodny temat. Często czekamy na ten moment, bo wolimy się przyznać, niż żyć w ukryciu. Przecież nie wyjdę na ulicę i nie zacznę krzyczeć, że jestem gejem. Jeśli ktoś mi to zasugeruje, a ja czuję się bezpiecznie w towarzystwie tej osoby, to potwierdzę. Ale błagam - niech na wymianie informacji się zakończy. Nie wmawiajcie gejowi, że podstępnie was uwiódł, bo naprawdę w to wątpię. Same to sobie wmówiłyście.

Czy geje rzeczywiście peszą się, kiedy w rozmowie porusza się temat dziewczyn, planów na przyszłość, małżeństwa, potomstwa?

Nie wiem jak inni, ale ja tak. Wiem, że moje życie będzie wyglądało trochę inaczej, niż większości. Nie mogę się pochwalić byłymi partnerkami i głosić wszem i wobec, że czekam na żonę, która urodzi mi gromadkę dzieci. W takich momentach czuję się zakłopotany i staram się zmienić wątek. To akurat prawda.

Dlaczego, kiedy jesteście podrywani przez dziewczyny, nie potraficie powiedzieć wprost, że to nie wasza bajka?

Bo boimy się reakcji. Żyjemy w kraju, w którym jeszcze nie o wszystkim można mówić.

Zobacz również: Kobiety mają "nosa" do gejów

Komentarze (6)

Ocena: 4 / 5
SewerynKubina (Ocena: 3) 20.07.2018 02:28
A wlasnie ze mozna koledzy od razu mnie rozpoznaja
odpowiedz
Anonim (Ocena: 1) 30.01.2017 14:15
Nic z tego artykułu nie wynika. Dalej nie wiadomo jak poznać.
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 21.01.2017 23:27
a co jeśli facet przez cały okres narzeczeństwa nie próbował namiętnie pocałować kobiety, nie dążył do zbliżenia? a po ślubie sytuacja nie ulega zmianie? jesteśmy pół roku po ślubie, małżeństwo nie zostało skonsumowane. on mnie mocno przytula, całuje w policzek i na tym koniec. żadnego chwytania za nogę, dotykania biustu itd. słowem nic. gej, as czy impotent?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 5) 21.01.2017 11:11
Zachowanie po alkoholu. Homo traktuje wszystkie kobiety z uprzejmością, zagada, zatańczy, pożartuje tyle. Będzie taki dla Ani, Wiesi, Moniki i Jolki. Kulturalny, grzeczny, nie przekroczy granicy. I kobiety często na to lecą. A facet hetero? Jednak jest nieco inaczej zainteresowany kobietami :P
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo