On wysyła Ci sprzeczne sygnały? Poznaj 7 najczęstszych powodów (i w razie czego rzuć go pierwsza)

Faceci bywają niezdecydowani. Przekonaj się, czy warto zawracać sobie nim głowę...
On wysyła Ci sprzeczne sygnały? Poznaj 7 najczęstszych powodów (i w razie czego rzuć go pierwsza)
Fot. Thinkstock
09.01.2017

Facet, który Ci się podoba, wypisuje do Ciebie przez kilka dni z rzędu, zaprasza na randki i wyraźnie daje do zrozumienia, że chciałby, aby pomiędzy Wami było coś więcej, nagle przestaje się odzywać? W ten sposób wysyła sprzeczne sygnały i trudno powiedzieć, czego można się po nim spodziewać. Niewykluczone, że po prostu chce Cię sprawdzić. Jest ciekawy, jak bardzo Ci na nim zależy i będzie czekał, czy odezwiesz się pierwsza. Niestety to bardziej optymistyczna perspektywa. Powody mogą być zupełnie inne.

Lepiej nie łudzić się, że on już niedługo znowu napisze, ponieważ łatwo można się rozczarować. Podpowiadamy, jakie są najbardziej prawdopodobne pobudki jego zachowania. Sama zdecyduj, która z nich dotyczy Twojego przypadku.

On nie jest gotowy na poważną relację

Jeżeli on tylko Cię lubi, ale jeszcze nie jest gotowy na poważną relację z Tobą, będzie wysyłał mieszane sygnały. Wszystko po to, aby wprowadzić pewien dystans. Nie ma znaczenia, że bardzo podobasz mu się fizycznie. Z jednej strony pociąg pcha go w Twoją stronę, a z drugiej strach przed oddaniem Ci się, powstrzymuje go przed działaniem. Daj mu trochę luzu, pokaż, że potrafisz być świetną kumpelą i nie wywieraj na nim presji, a być może za jakiś czas dojrzeje do poważnej decyzji. Ale nie czekaj zbyt długo, szkoda czasu na niezdecydowanych facetów.

Zobacz także: 8 sygnałów, że ON do Ciebie nie pasuje

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Nie jest zainteresowany spotykaniem się Tobą...

Niestety, to jedna z opcji, która doskonale pokazuje, jak bardzo wyrachowani potrafią być faceci. Dla nich flirt nie musi oznaczać tego, co dla większości dziewczyn. Mężczyźni czasami traktują go wyłącznie jako zabawę i flirtują z kilkoma dziewczynami naraz, a nawet „trenują” w ten sposób przed większym wyzwaniem. Ty widzisz w wyobraźni, jak jesteście razem, a tymczasem on już o Tobie nie myśli i zajmuje się zaglądaniem w dekolt innej dziewczynie.

Jest wielce prawdopodobne, że nawet nie zdaje sobie sprawy z ignorowania Ciebie. Po prostu traktuje flirt bardzo niezobowiązująco.

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Nie chce Cię zranić

Są też faceci, którzy mają serce i do tego stopnia przejmują się nawiązaną relacją, że aż stają się zdystansowani. W tym przypadku po prostu nie chcą skrzywdzić dziewczyny, ponieważ mają świadomość, że nie są najlepszym materiałem na faceta.

Prawda jest taka, że pociągasz go i dlatego zaczął z Tobą flirtować, jednak po jakimś czasie odzywa się sumienie, które go hamuje. Zastanów się, czy pasujecie do siebie i czy faktycznie on jest dobrym kandydatem na partnera. Niewykluczone, że z niektórych faktów z jego życia po prostu nie zdajesz sobie sprawy. W przyszłości być może poczujesz wdzięczność, że on nie dopuścił do nawiązania bliższej relacji.

Zobacz także: Związek ze zranionym mężczyzną: 7 rzeczy, o których musisz pamiętać

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Flirtuje z kilkoma dziewczynami naraz

Bywa, że mężczyźnie podoba się kilka dziewczyn naraz. Oczywiście jest ta, która wzbudza w nim największe emocje, ale on nie wie, czy będzie skłonna do nawiązania bliższej znajomości. Dlatego najpierw flirtuje z wszystkimi, a dopiero potem dokonuje wyboru.

Okrutne? Niestety musisz sobie uświadomić, że mężczyźni nie dążą do stworzenia ciepłego gniazdka rodzinnego, ale kontaktów seksualnych z jak największą liczbą partnerek. Oczywiście są wyjątki, ale zrób wywiad na temat tego faceta, zanim zaangażujesz się emocjonalnie. I nie dawaj wiary we wszystko, co mówi.

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Już ma dziewczynę

To jeden z najbardziej klasycznych przypadków. Facet ma dziewczynę, ale na boku flirtuje z inną. Może to robić z dwóch powodów. Ma ochotę na miłą odmianę, ale romans nie jest celem samym w sobie. On chce się tylko rozerwać i miło spędzić czas. W drugim przypadku jest zainteresowany poznaniem innej dziewczyny, ale jeszcze nie podjął wyboru, czy nie zostanie przy aktualnej partnerce. Nic dziwnego, że wprowadza dystans i waha się, co zrobić.

Dowiedz się, czy on na pewno nie ma dziewczyny. Faceci to nieźli krętacze.

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Chce jedynie atencji

Mężczyźni są bardzo łasi na pochlebstwa i lubią, gdy kobiety okazują im swoje zainteresowanie. Nieważne, czy ta osoba jest w ich typie. Liczy się atencja i wiążący się z nią wzrost ego.

Facet, który chce się jedynie podbudować Twoim kosztem, celowo wprowadza dystans. Stworzenie relacji nie jest jego celem. Uważaj, bo on może łudzić Cię w ten sposób przez długi czas.

sprzeczne sygnały

Fot. Thinkstock

Nie jest pewien, czego chce

Mówi się, że to kobiety są niezdecydowanie. Niestety mężczyźni też. Potrafią skakać z kwiatka na kwiatek i nie wiedzą, na którą dziewczynę się zdecydować albo flirtują tylko z jedną i też nie mają pojęcia, czy chodzi o poważniejsze uczucie. Czasami czują coś wyjątkowego, ale za kilka godzin im przechodzi.

W takim przypadku jesteś zdana na jego humory i samopoczucie. Niezdecydowany mężczyzna jest jeszcze gorszy niż niezdecydowana kobieta. Musisz jednak uświadomić sobie, że jemu nie zależy na Tobie wystarczająco mocno, a w każdym razie nie tak, jak Tobie. Inaczej dążyłby prosto do celu.

Zobacz także: Nie pakuj się w związek zanim nie zrobisz tych rzeczy!

 

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 10.01.2017 21:36
W końcu jakiś dobry artykuł. Spotykałam się z takim niezdecydowanym jegomościem i to prawda. Niby chce, ale coś go hamuje / nie jest gotowy / chce się bawić /boi się zaangażowania bla bla bla... Spotykałam sie też z takim, co ma dziewczynę, ale szukał chyba wrażeń na boku. Myślał, że z czasem nie odkryję, że ma kogoś ,,, Udawał takiego porządnego, poukładanego, że głowa mała... Tak naprawdę był taki jak większość. Współczuć tylko dziewczynie :)
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 09.01.2017 23:39
jakie to prawdziwe..
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo