12 tematów, o których Twój facet nie ma zamiaru rozmawiać z Twoją rodziną

Mężczyźni nie znoszą, gdy pyta się ich o te sprawy.
12 tematów, o których Twój facet nie ma zamiaru rozmawiać z Twoją rodziną
Fot. iStock
30.12.2016

Dla niektórych osób Święta Bożego Narodzenia są jedną z nielicznych okazji, aby usiąść wspólnie z rodziną przy stole i porozmawiać. Pogawędki bywają bardzo przyjemne, ale także odrobinę krępujące. Faceci czasami muszą „spowiadać” się ze swoich życiowych osiągnięć, kobiety z liczby narzeczonych i planowanych ciąż, a dzieci z ocen. Co prawda panuje świąteczna atmosfera i co chwila wybuchają salwy śmiechu, jednak niekiedy trudno uniknąć małych spięć, a nawet stresu.

Chociaż większość z nas pewnie by tego nie podejrzewała, to mężczyźni w szczególny sposób przeżywają świąteczne rozmowy oraz obawiają się pewnych pytań. Przerażają ich zwłaszcza wizyty u rodziców swoich dziewczyn, nawet jeżeli bożonarodzeniowe spotkanie nie jest tym zapoznawczym. Po tegorocznych świętach przyznali to wszyscy nasi znajomi. Wiele podobnych wyznań na ten temat odnalazłyśmy także na zagranicznych forach internetowych. Publikujemy niektóre z nich.

Przeczytaj je i dowiedz się, co najbardziej stresuje i wprawia w zakłopotanie Twojego faceta. Dzięki temu następnym razem pomożesz mu uniknąć nieprzyjemnych przeżyć, za co na pewno okaże wdzięczność. Niewykluczone, że zapobiegniesz także małej katastrofie...

Nicki internetowe zamieniłyśmy na fikcyjne imiona.

Zobacz także: EXCLUSIVE: Nie obchodzę Świąt Bożego Narodzenia

trudne pytania

Fot. iStock

Adam

- Można powiedzieć, że obecnie polityka jest tematem numer jeden przez to, co dzieje się na świecie. Cały czas dochodzi do zamachów, a poza tym niedawno miały miejsce wybory w US. Niestety, pierwszego dnia świąt, kiedy byłem u rodziców mojej dziewczyny na obiedzie, zostałem zapytany, którą partię polityczną popieram. Moje poglądy nie są zbieżne z ich poglądami. Bardzo się stresowałam i momentami czułem dezaprobatę, ale na szczęście nie doszło do ostrej wymiany zdań.

Sebastian

- Kiedy dostałem zaproszenie na świąteczny obiad do rodziny mojej dziewczyny, nie byłem zachwycony. Moje podejrzenia okazały się słuszne. Próbowali wybadać moje intencje. Padło m. in. żartobliwe pytanie, czy w małym pudełeczku leżącym pod choinką nie ma pierścionka.

trudne pytania

Fot. iStock

Mariusz

- Wiem, że na razie nie mam czym się pochwalić, bo pracuję jako ochroniarz w znanej sieciówce, ale trudno o dobrą pracę. Już nie raz musiałem tłumaczyć się z tego przed rodzicami mojej narzeczonej. Tym razem też nie dali mi spokoju.

Patryk

- Niedługo chyba znienawidzę sposób, w jaki poznałem swoją dziewczynę. Opowiadałem o tym już wiele razy i naprawdę mam dość. W te święta musiałem po raz kolejny zdawać relację, jak wpadliśmy na siebie w sklepie, bo pojawiła się jedna osoba, która nigdy tego nie słyszała. Co w tym fascynującego?

Zobacz także: 12 krępujących pytań, które chciałby zadać facet (ale bardzo się boi!)

trudne pytania

Fot. iStock

Wojtek

- W tym roku zaprosiłem na świąteczny obiad swoją dziewczynę. Miałem nadzieję, że babcia wykaże się odrobiną zrozumienia i nie będzie opowiadać żenujących historii z mojego dzieciństwa. Niestety uraczyła moją dziewczynę opowieścią, jak będąc małym dzieciakiem, chowałem się w kącie i robiłem w portki, zamiast zawołać rodziców. Potem znajdowali zaschnięte bobki. Myślałem, że spalę się ze wstydu.

Michał

- Mój dziadek fascynuje się historią II wojny światowej i ma kolekcję rzeczy z tamtego okresu. Są to m. in. biżuteria, hełmy, przedmioty codziennego użytku, itd. Wszyscy krewni uważają, że to wspaniałe i pozwalają dziadkowi na kilkugodzinne relacje dotyczące historii tych przedmiotów podczas rodzinnych zlotów. Tym razem, chyba już po raz dziesiąty usłyszałem jedną z nich. Być może byłoby mu przykro, ale chciałbym, żeby ktoś go powstrzymał...

trudne pytania

Fot. iStock

Grzesiek

- Mam dopiero 22 lata. Naprawdę muszę wiedzieć, co będę robił przez resztę życia? Mam wrażenie, że inni ciągle czegoś ode mnie wymagają, a ja nie potrafię tych oczekiwań spełnić. Na razie nie mam pojęcia, kim będę i czego chcę od życia. Rozmowa na ten temat nie ominęła mnie podczas świąt.

Dominik

- Rozumiem, że dla niektórych dzieci są sensem życia, ale w tej chwili nie jestem na nie gotowy i nie wiem, czy kiedykolwiek będę. Rozmowy o dzieciach nie są śmieszne, w ogóle. Niezależenie od tego, czy mężczyzna niedawno zaczął się spotykać z kobietą, czy jest z nią od kilku lat.

trudne pytania

Fot. iStock

Kamil

- Rzeczywiście, to fascynujące, jaka była pogoda w tym roku w święta. Nie wierzę, że rozmawialiśmy o tym przy wigilijnym stole... Chyba oddaliliśmy się od siebie bardziej niż myślałem i nie potrafiliśmy znaleźć innych tematów, które nie byłyby niezręczne.

Jarek

- Nie znoszę niezręcznego milczenia. Moje święta upłynęły pod znakiem ciszy.

trudne pytania

Fot. iStock

Czarek

- Kocham swoich bratanków i swoje siostrzenice, ale nie mam ochoty słuchać podczas Wigilii, że urosły im ząbki, powiedzieli pierwsze słowo, dostali dobrą ocenę w szkole, itd. A ich mamy zachowywały się, jakby były bohaterkami, które wydały na świat takie wspaniale okazy. Przez to moja dziewczyna zaczęła snuć dziwne plany. Cieszę się, że te święta już minęły...

Tymoteusz

- Zawsze myślałem, że podczas Świąt Bożego Narodzenia powinno się przede wszystkim wspominać Jezusa. Tymczasem rodzina mojej dziewczyny dopytywała się, dlaczego nie dostałem się na studia prawnicze. Moje życiowe porażki były topowymi tematami. Czułem się przez to koszmarnie.

Zobacz także: Jeżeli on tak się zachowuje, to znak, że chce być Twoim chłopakiem!

 

Komentarze (1)

Ocena: 1 / 5
gość (Ocena: 1) 30.12.2016 17:51
Co jest niby żenującego w 2 wojnie światowej?! Mój ojciec też się tym pasjonuje, a moi znajomi, gdy mnie odwiedzają, z radością słuchają jego opowieści, często zapominając do kogo właściwie przyszli. Ten koleś musi być mocno pusty lub niedojrzały. Nawet ja, mimo że nie interesuję się 2 wś, uwielbiam słuchać jego historii. Żenujący gość.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo