Mamy 7 fajnych pomysłów na postanowienia noworoczne dla zakochanych!

Dzięki nim Wasza relacja wkroczy na bardziej zaawansowany poziom!
Mamy 7 fajnych pomysłów na postanowienia noworoczne dla zakochanych!
Fot. iStock
28.12.2016

Wiele osób ma zwyczaj podsumowywania swojego życia, kiedy zbliża się końcówka roku i robienia planów na kolejny. To świetny pomysł, żeby przemyśleć, czego nie udało się zrobić, jakiej sprawie mogłyśmy poświęcić więcej czasu i pracy, a co okazało się tego nie warte. Z kolei wyznaczanie sobie nowych celów daje nam motywację do działania i napawa optymizmem, zwłaszcza jeśli chodzi o marzenia. Plany mogą obejmować podróż do jakiegoś egzotycznego kraju, ale równie dobrze doskonalenie umiejętności (np. naukę języka) albo charakteru (np. okazywanie większej cierpliwości w stosunku do rodziców). Niezależnie od tego, co zdecydujesz się zmienić, dobrze jest podejmować wyzwania.

Jeżeli jesteś w związku, Twoje postanowienia powinny też obejmować faceta. Zastanów się, nad czym chciałabyś popracować i jakie zmiany przydałyby się Twojemu związkowi. Skonsultuj je z ukochanym i stwórzcie wspólną listę.

Podpowiadamy, co pomoże odbudować Waszą relację i pozwoli odświeżyć romantyzm.

Zobacz także: Miłość na całe życie – jak to się robi?

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Wspólne ćwiczenia

Wspólne pasje i angażowanie się w różne przedsięwzięcia scalają związek. Jeżeli trudno jest Wam znaleźć hobby, które satysfakcjonowałoby Was oboje, pomyślcie o aktywności fizycznej. Przemawiają za nią różne argumenty, choćby ten o lepszej kondycji i poprawie wyglądu ciała. Na pewno zarówno Ty, jak Twój facet chcecie dobrze się prezentować. Trzeba tylko ustalić, co będziecie robić. Mogą to być wspólne wyjścia na basen, bieganie czy długodystansowe wycieczki rowerowe.

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Rozmowa przed kłótnią

Obiecajcie sobie, że wszelkie pretensje będziecie sobie wyjaśniać. Bez fochów, bez oskarżania. Zanim doprowadzicie do kłótni, poprosicie partnera o chwilę rozmowy i wyłożycie, w czym leży problem. Obiecajcie sobie również, że druga osoba wykaże się wyrozumiałością i nie potraktuje prośby jako ataku. Dzięki temu Wasza relacja wzmocni się i nauczycie się rozwiązywać problemy w pokojowy sposób. Nawet nie zauważycie, kiedy wejdzie Wam to w krew.

Zobacz także: Kiedy zakochanie zmienia się w miłość?

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Randka raz w tygodniu

Postanówcie, że zrobicie wszystko co w Waszej mocy, aby raz w tygodniu iść na prawdziwą randkę i nie zorganizujecie jej w mieszkaniu jednego z Was, ale poza domem. Kino, restauracja w jakiejś knajpie, romantyczny wypad nad morze... Jeżeli się wysilicie, pomysłów będzie o wiele więcej. Tak naprawdę randki powinny być Waszą misją, ponieważ to dzięki nim podtrzymujecie romantyzm i tę iskrę.

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Wspólne czytanie książek

Jeżeli oboje lubicie czytać, zacznijcie robić to razem na głos. Wspólne czytanie jest fajnym i oryginalnym sposobem na spędzenie czasu, tym bardziej, gdy przejadło Wam się oglądanie filmów. Najpierw niech czyta jedno z Was na głos, a potem drugie. Wybierajcie dzieła wartościowe, o których można potem porozmawiać. Dzięki temu lepiej się poznacie, a wymiana myśli zacieśni więź między Wami. Wspólne czytanie książek pozwoli również na zapoznanie faceta z Twoimi ulubionymi dziełami i na odwrót, ale możecie wybrać na warsztat także te, które są Wam nieznane.

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Koniec z przeszłością

Wiele par ma zwyczaj wypominania sobie nawzajem błędów z przeszłości czy wspominania kłótni. Wracanie do przeszłości nie przynosi żadnego pożytku, za to może zaszkodzić Waszej relacji. Niewykluczone, że odżyją dawne pretensje i znowu zaczniecie żywic do siebie urazę. Dlatego to jedno z najbardziej toksycznych zachowań. Uświadomcie sobie, że nie cofniecie tego, co było i po prostu trzeba żyć dalej. Oboje zróbcie postanowienie, że nie będziecie powracać do tego, co minęło.

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

Para przyjaciół

Najlepszych przyjaciół dla pary stanowią inne pary. Single nigdy nie będą czuć się z Wami wystarczająco swobodnie i nie zrozumieją Was tak, jak inni zakochani. Możecie organizować wspólne randki i wyjazdy. To fajna alternatywa na spędzenie czasu, ponieważ zupełne zamykanie się na innych ludzi nie wpłynie dobrze na Waszą relację. Po jakimś czasie po prostu zaczniecie mieć siebie dość. Koniecznie zróbcie postanowienie, że postaracie się dobrać sobie na przyjaciół jakąś fajną parę.

postanowienia noworoczne zakochanych

Fot. iStock

„Kocham Cię”

Takie proste słowa, a tak rzadko je wypowiadamy. Tym bardziej, że w jednej sekundzie mogą zakończyć każdą waśń i wprowadzić romantyczny nastrój. Poza tym kobiety, nie słysząc od ukochanego wyznania przez dłuższy czas, bardzo często zaczynają myśleć, że nie są kochane, co prowadzi do nieporozumień. Każdy człowiek potrzebuje regularnych zapewnień o miłości. Ale muszą one płynąć prosto z serca, bo „Kocham Cię” wypowiedziane bez uczucia nic nie znaczy.

Zobacz także: Zaskakujące fakty dotyczące postanowień noworocznych!

 

 

Polecane wideo

Komentarze
Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie