Czemu nie warto być singielką? Lista największych męskich zalet, którym nie potrafimy się oprzeć

Mężczyźni czasami nas denerwują, ale bez nich byłoby nam po prostu źle!
Czemu nie warto być singielką? Lista największych męskich zalet, którym nie potrafimy się oprzeć
Fot. iStock
16.12.2016

Mężczyźni lubią dominować, nierzadko narzucają nam swoje zdanie i wychodzą z założenia, że nasza uwaga i zainteresowanie im się po prostu należy. Mimo tych kilku irytujących cech trzeba przyznać facetom jedno – bez nich byłoby nam po prostu… źle.

Z tego względu postanowiłyśmy dzisiaj nieco dowartościować płeć męską i wynotować kilka kwestii, w których panowie są naprawdę świetni.

Który znak zodiaku ma największe powodzenie u facetów?

Potrafią zachować zimną krew

Kiedy dzieje się coś niespodziewanego, co zupełnie wytrąca cię z równowagi i doprowadza do rozpaczy, mężczyzna - zamiast panikować - zachowuje zimną krew. Na szybko szuka najlepszego rozwiązania i wprowadza je w życie. Nie traci czasu na rozpaczanie i biadolenie. Po prostu działa.

męskie zalety

Fot. iStock

Mężczyźni są świetnymi kierowcami

Ile razy zdarzyło ci się w trakcie prowadzenia samochodu malować usta? Albo wsiadać do auta w niebotycznie wysokich szpilkach? A może chcąc skręcić w lewo, włączasz prawy kierunkowskaz? No właśnie. Facetom się to nie zdarza, a za kółkiem czują się jak ryba w wodzie. Potrafią perfekcyjnie zaparkować tyłem, wcisnąć się przy wyprzedzaniu w miniaturową szczelinę między dwoma tirami i błyskawicznie zapanować nad samochodem w razie niebezpieczeństwa.

Drobne naprawy to dla nich błahostka

Wymiana żarówki, naprawienie kapiącego zlewu, pomalowanie ścian, wbicie gwoździa w ścianę… To, co przerasta większość kobiet, facetom nie sprawia żadnego problemu. Niewątpliwą zaletą takiego stanu rzeczy jest fakt, że mężczyzna, który pręży się przy domowych naprawach, wygląda wyjątkowo seksownie!

męskie zalety

Fot. iStock

Są silni

Faceci nie muszą spędzać wielu godzin na siłowni, żeby bez problemu przenieść ciężki fotel z jednego kąta pokoju w drugi (na przykład wtedy, gdy nagle zapragniemy nieco przemeblować i odświeżyć mieszkanie). Poza tym to oni dźwigają najcięższe torby z zakupami.

Coś dla fanów horoskopów: NASA zmienia daty znaków zodiaku i dodaje jeden nowy! (Kim jesteś teraz?)

Mają doskonały zmysł orientacji

Panowie mają lepiej rozwiniętą wyobraźnię przestrzenną i orientację w terenie. Cechy te wykształciły się u nich w drodze ewolucji – podczas gdy mężczyźni polowali i zdobywali pożywienie, kobiety siedziały przecież w domu i czekały na ich powrót. Dzisiaj z tego właśnie powodu dla płci pięknej często problematyczne okazuje się poprawne odczytanie mapy, czy odnalezienie się w nieznanym terenie.

męskie zalety

Fot. iStock

Są racjonalistami

Mężczyźni podchodzą do wszystkiego  racjonalnie, kobiety – emocjonalnie. Dzięki temu panowie potrafią na chłodno rozważyć wszystkie możliwe rozwiązania i, w razie potrzeby, od razu przystąpić do działań. Poza tym mamy tendencję do zamartwiania się szczegółami, na które faceci nigdy nie zwróciliby uwagi.

Czasami płaczą

Silni, władczy, dominujący - za takich chcą uchodzić w naszych oczach. A jednak czasem zdarza im się wzruszyć na filmie lub zaszlochać na widok bezdomnego kotka. I to jest w nich najcudowniejsze. Skrywana przed światem wrażliwość.

 

męskie zalety

Fot. iStock

Nie są plotkarzami

Podczas gdy kobiety nie potrafią funkcjonować bez plotek, mężczyznom obgadywanie innych przychodzi z wielkim trudem. Nie lubią obmawiać innych za plecami i tworzyć na ich temat zwariowanych historii wyssanych z palca.

Dochowują tajemnic

`Tylko błagam cię, nikomu o tym nie mów` - szepczesz przyjaciółce na ucho. Ona obiecuje dyskrecję, a potem o twojej tajemnicy wiedzą wszyscy wokół. Zupełnie inaczej jest w męskim świecie. Słowo dane kumplowi to świętość. Twój chłopak nigdy nie zdradzi tego, co w zaufaniu powiedział mu najlepszy kolega.

męskie zalety

Fot. iStock

Pewność siebie

Podczas gdy ty zadręczasz się kompleksami, twój facet - mimo że też je posiada - raczej nie zawraca sobie nimi głowy. Grunt to pewność siebie! Przyznaj szczerze, że ta cecha jest niezwykle pociągająca!

Dorzucicie coś do naszej listy? Za co Wy kochacie płeć męską, drogie Papilotki?

Komentarze (5)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.12.2016 11:22
zaraz zacznę wymieniać argumenty dlaczego warto, i uwierzcie mi, jest ich więcej
zobacz odpowiedzi (2)
gość (Ocena: 5) 16.12.2016 09:26
Akurat z plotkowaniem się nie zgodzę. Pracuję i pracowałam w pokoju zawsze z mężczyznami, którzy non stop kogoś obsmarowywali od góry do dołu i to nawet gorzej, niż czasami my kobiety.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo