Przy tej piosence straciłam cnotę

Polki zdradzają, jakie utwory kojarzą im się z ich pierwszym razem. Zaskakujące tytuły!
Przy tej piosence straciłam cnotę
Fot. Thinkstock
15.12.2016

Cokolwiek by się nie wydarzyło, pierwszy raz zapamiętujemy na całe życie. Nic w tym dziwnego, bo to jeden z najbardziej przełomowych momentów w naszym życiu. Dobrze, gdy wspominamy to wydarzenie pozytywnie. Gorzej, kiedy na samą myśl dostajemy gęsiej skórki i zbiera nam się na płacz. Inicjacja seksualna rzadko przypomina scenę z bajki. Znaczenie ma nie tylko partner, ale i okoliczności.

Liczy się miejsce, czas, atmosfera, warunki i mnóstwo innych kwestii, które na pierwszy rzut oka wydają się bez znaczenia. Warto wspomnieć również o muzyce. Kiedy tracisz cnotę przy akompaniamencie jakiegoś utworu - ta piosenka już zawsze będzie ci się z tym kojarzyła. Już po kilku taktach wrócisz do tego niezwykłego momentu sprzed lat.

Postanowiłyśmy sprawdzić, czego słuchają Polki w czasie pierwszego razu. Namówiłyśmy na zwierzenia kilka z nich. Nie obyło się bez zaskoczeń!

Zobacz również: 7 piosenek idealnych do SEKSU. Ty, on i dobra muzyka = nieziemska rozkosz!

 

Ryszard Rynkowski - Szczęśliwej drogi już czas

- Miałam wtedy 20 lat i zabrałam swojego ówczesnego chłopaka na działkę. Byli tam też moi rodzice, ale wieczorem wyszli do znajomych i mieliśmy chwilę dla siebie. Nie planowaliśmy niczego, chociaż wiedziałam, że wreszcie musi to nastąpić. Zrobiliśmy to bez słowa i miło wspominam to do dzisiaj. Na pewno słyszałam wtedy wiele piosenek, bo cały czas było włączone radio ze starymi przebojami. Zapamiętałam piosenkę Ryszarda Rynkowskiego. Może dlatego, że początek refrenu tak pasował do tej chwili? - zastanawia się Marta.

Chris De Burgh - Lady In Red

- To nie był przypadek. Stary hit, który zawsze bardzo lubiłam. Miałam go na swojej autorskiej składance i często słuchałam tej płyty z chłopakiem. Wtedy też, ale dziwnym trafem coś się zacięło i odtwarzacz grał tylko to. Kawałek się kończył i od nowa. Muszę przyznać, że sprzyja intymnej atmosferze. Chociaż sam pierwszy raz nie był jakimś niesamowitym doświadczeniem, to dzięki tej piosence wspominam go lepiej, niż powinnam. Jak teraz czasem usłyszę ją w radiu, to znowu czuję się jak niedoświadczona licealistka - zdradza Paulina.

 

Kaczuchy

Utwór najgorszy z możliwych i ogólnie wstyd, ale wbrew pozorom nie było tak źle. To wydarzyło się kilka lat temu, kiedy pojechałam z rodzicami na wesele. Nie miałam partnera i ogólnie czułam się beznadziejnie. Na miejscu spotkałam chłopaka, którego znam od dzieciństwa. Sąsiad moich kuzynów. Coś zaiskrzyło i przez cały wieczór byliśmy praktycznie nierozłączni. W nocy wyszłam się przewietrzyć i spotkałam go przed lokalem. Wróciliśmy do środka, ale poszliśmy na piętro. No i stało się, a pod nami trzeszczały słynne Kaczuchy na zmianę z okrzykami gości - wspomina Agnieszka.

Zobacz również: 7 rzeczy, które powinnaś zrobić, jeżeli planujesz uprawiać seks rano

Jeden Osiem L - Jak zapomnieć

- Nigdy nie lubiłam tej piosenki i aż wstyd się przyznawać, że jest dla mnie tak sentymentalna. To był koniec 2003 roku albo początek 2004. Pierwsza poważna miłość. Mój chłopak lubił takie klimaty i u niego w domu nie grało nic innego. Chyba, że jeszcze gorszy hip hop. Byliśmy razem na imprezie, skończyło się bardzo późno, więc przenocowałam u niego. Rano jego matka wyszła do pracy i zrobiliśmy to pierwszy raz. Z tym momentem kojarzy mi się właśnie ten kawałek. Pewnie leciały też jakieś inne, ale tylko ten potrafię sobie przypomnieć z tytułu. Ogólnie nie ma się czym chwalić - twierdzi Kasia.

 

Michael Jackson - Billie Jean

- Piosenka zdecydowanie lepsza od seksu, chociaż nie było tak źle. Zawsze byłam wielką fanką Michaela Jacksona i na sam dźwięk zainicjowałam sytuację. Leżeliśmy wtedy razem po lekcjach i coś we mnie wstąpiło. Ten głos działa na mnie jak magnes, tempo jest odpowiednie, do tego zwroty akcji. Z tym utworem kojarzy mi się pierwszy raz i tego już nic nie zmieni. Myślę, że fajnie, bo przyjaciółka kiedyś mi się zwierzyła, że robiła to przy piosenkach z „Akademii Pana Kleksa”, a to już jest przesada - śmieje się Iwona.

 

Los Del Rio - Macarena

- Powiem tylko tyle - to był Sylwester i nie byliśmy sami w domu. W trakcie nie wiedziałam, co mam ze sobą zrobić, bo jak to słyszę, to zaczynam wykonywać ten taniec. Trudno było nie przeskakiwać z boku na bok. Nad resztą spuśćmy zasłonę milczenia - wspomina Karolina.

A Ty pamiętasz, czego wtedy słuchałaś?

Zobacz również: 36 piosenek idealnych do seksu

Komentarze (2)

Ocena: 5 / 5
gość (Ocena: 5) 16.12.2016 22:27
Oglądaliśmy film "The night at the Roxbury", a tam wiele utworów...
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 16.12.2016 15:58
Jolka, Jolka, Kołysanka, Zawsze tam gdzie ty, Nie płacz Ewka, Kocham cię jak Irlandię, Son of the blue sky, Sen o Viktorii, Imię deszczu, Moja baby, Zabiorę cię właśnie tam, i kilka podobnych. Pomyślicie, że jestem dziwna ale na tę okazję nagrałam specjalnie wybrane utwory (wtedy jeszcze na kasetę). Wszystko było starannie zaplanowane, ale taka już jestem 15 lat temu i dziś totalna perfekcjonistka. Nawet mnie to złości ale nie umiem inaczej.
odpowiedz

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo