Jak zareagować, kiedy rodzina wciąż dopytuje CZY KOGOŚ MASZ? Te proste odpowiedzi zakończą temat!

Przydadzą się zwłaszcza w okresie świątecznym.
Jak zareagować, kiedy rodzina wciąż dopytuje CZY KOGOŚ MASZ? Te proste odpowiedzi zakończą temat!
Fot. Thinkstock
08.12.2016

Święta Bożego Narodzenia to okres wyjątkowy. Czas wyciszenia, spotkań rodzinnych, dobrego jedzenia, prezentów i zwolnienia tempa. Brzmi jak sielanka? Pod warunkiem, że nie jesteś wieczną singielką, która co roku musi tłumaczyć się ze swoich miłosnych niepowodzeń. „Masz kogoś?”, „kiedy poznamy twojego chłopaka?”, „nie jesteś za bardzo wybredna?”, „planujesz w ogóle założenie rodziny?”…

Trudno odpowiadać na takie oczywiste zaczepki. Zwłaszcza, jeśli niedyskretne pytanie zadaje ktoś z rodziny. Zazwyczaj plączemy się w zeznaniach i wychodzimy na jeszcze większe ofiary losu, niż w rzeczywistości jesteśmy. Dlatego już teraz warto zastanowić się nad prawidłową reakcją. Z tak przygotowaną odpowiedzią żadne świąteczne spotkanie nie będzie ci straszne.

Oto kilka naszych propozycji…

Zobacz również: LIST: „Nie ma czegoś takiego jak singielka z wyboru! One wszystkie udają, tak jak ja...”

 

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Jestem w związku sama ze sobą

Brzmi filozoficznie i nie do końca wiadomo o chodzi, ale może dzięki temu zakończysz ten wątek rozmowy. Gdyby ktoś dopytywał - na razie wolisz się wsłuchiwać we własne potrzeby i szukać swojego miejsca na ziemi, zamiast użerać się z facetami. Nie masz ciśnienia na związek, a posiadanie chłopaka nie jest dla ciebie celem samym w sobie.

 

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Mężczyźni boją się odpowiedzialności

Możesz także zaprezentować się jako ofiara postępujących przemian społecznych. Marzysz o wiernym partnerze, z którym mogłabyś wziąć ślub i urodzić mu dzieci, ale twoich rówieśników interesuje tylko zabawa i niezobowiązujące relacje. Ty oczekujesz czegoś więcej. Chcesz kochać i być kochaną. W XXI wieku to jednak rzadkość, więc wciąż czekasz na cud.

 

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Jestem feministką

Nie każdego rozmówcę ucieszy takie wyznanie, ale przecież masz prawo do własnych poglądów. Zamiast przyznawać się do tego, że nie potrafisz budować relacji albo zwyczajnie nikt cię nie chce - lepiej pokazać siebie jako osobę zdecydowaną, stanowczą i z zasadami. Jesteś sama, bo tego chcesz. A jak tylko zmienisz zdanie, to natychmiast ktoś się trafi.

Zobacz również: 30-letnia singielka: „Nie współczujcie mi, że jestem sama. Po prostu to zaakceptujcie!”

 

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Nie. A jak tam twoje dolegliwości z…?

Wyjątkowo bezczelne zagranie, ale jeśli druga strona nie przejmuje się konwenansami - ty też nie powinnaś. Związek to sprawa bardzo intymna. Jeśli sama o nim nie wspominasz, to znaczy, że nie chcesz. Skoro ktoś jest na tyle wścibski, że jednak dopytuje - zrób to samo. Najlepiej zapytać o jakąś wstydliwą chorobę albo inną przypadłość, o której rozmówca wolałby nie dyskutować. Będzie po temacie.

 

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Mam kogoś na oku

Sprawa jest zbyt świeża, więc na tym wypadałoby zakończyć. Jeśli pojawią się kolejne, bardziej szczegółowe pytania - masz prawo stwierdzić, że za wcześnie, by o tym mówić. Powiedz, że to ktoś wyjątkowy i dopiero się poznajecie. Jeśli coś z tego wyjdzie - na pewno przedstawisz go rodzinie. Nawet jeśli to tylko blef - na jakiś czas uspokoi sytuację.

odpowiedz na pytanie czy masz chłopaka

fot. iStock

Miałam kogoś, ale mnie zranił

Chyba najbardziej skuteczny sposób na zakończenie dyskusji. Dla wzmocnienia efektu możesz nawet uronić łzę albo chociaż złapać się za głowę. Wścibski rozmówca poczuje się głupio i prędko nie poruszy tego tematu. A może nawet ukradkiem poradzi innym, by nie drążyli kwestii i przez całe święta będziesz miała… święty spokój.

Zobacz również: Co zrobić, kiedy jesteś jedyną singielką w towarzystwie?

Polecane wideo

Komentarze (6)
Ocena: 2.33 / 5
gość (Ocena: 5) 10.12.2016 00:05
A ja nie mam nikogo bo jestem głupia, gruba i brzydka :(
odpowiedz
gość (Ocena: 5) 08.12.2016 19:01
A co to kogo obchodzi? Moje życie, moja sprawa! Ja jakoś nie pytam zamężnych kobiet: Dlaczego kogoś masz?
zobacz odpowiedzi (1)
gość (Ocena: 1) 08.12.2016 11:27
Jest jakis konkurs na najgorszy portal? Jak tak, to mozecie liczyc na moj szczery glos! :)
odpowiedz
gość (Ocena: 1) 08.12.2016 11:01
jestem feministką? co to za durna odpowiedz? co feminizm ma wspólnego z niechęcią do bycia w związku? dlaczego na portalu dla kobiet powiela się krzywdzące i nieprawdziwe stereotypy na temat feminizmu? ja też jestem feministką, a właśnie się zaręczyłam, moja matka też jest feministką, a ma męża od prawie trzydziestu lat i trójkę dzieci, także pudło papilicie.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie