PSYCHOTEST: Czy faceci widzą w Tobie seksowną kobietę?

Naukowcy wiedzą, czy podobasz się płci przeciwnej. Albo sama sobie szkodzisz.
PSYCHOTEST: Czy faceci widzą w Tobie seksowną kobietę?
fot. iStock
23.11.2016

Każdy człowiek chce podobać się innym, zwłaszcza płci przeciwnej. Chęci to jednak jedno, a możliwości - drugie. Nie wystarczy być obiektywnie piękną. Na nasz wizerunek składa się wiele innych szczegółów, które dopiero razem tworzą nasz całkowity obraz. Liczą się maniery, zdrowie, język ciała, stan emocjonalny itd. Naprawdę niewiele trzeba, by sobie zaszkodzić.

Portal „Business Insider” przyjrzał się badaniom na ten temat i wyszczególnił 9 rzeczy, które oszpecają nas w oczach innych ludzi. Wszystkie poparte naukową wiedzą, dlatego warto wziąć to sobie do serca. Sprawdź, ile z tych kwestii dotyczy cię bezpośrednio i dowiedz się, jak przez ich pryzmat jesteś postrzegana. Masz coś na sumieniu z tej listy? Za każdy taki szczegół przyznaj sobie 1 punkt, by na końcu poznać ostateczny wynik

NIEDOBÓR SNU

Zmęczenie jest widoczne gołym okiem na twojej twarzy. Podkrążone i zaczerwienione oczy kojarzą się jednoznacznie źle i skutecznie odbierają atrakcyjność. Osoby niewyspane postrzegane są jako mniej zdrowe i smutniejsze.

Zobacz również: Typy kobiet, których pragną wszyscy mężczyźni

 

seksowna kobieta

fot. iStock

NIEUPRZEJMOŚĆ

Jeśli tylko podejrzewasz, że czasami możesz być tak odbierana - przyznaj sobie kolejny punkt. Ludzie lubią osoby przyzwoite, szczere i pozytywnie nastawione. Twarz i czyny, które wyrażają wściekłość automatycznie odbierają ci większość seksapilu.

NADMIAR STRESU

Ten ma wpływ nie tylko na twoje samopoczucie, ale także na to, jak widzą cię inni. Badania wykazały, że dla heteroseksualnych mężczyzn nie ma nic gorszego, niż zestresowana kobieta. Zdenerwowanie sprzyja produkcji kortyzolu w organizmie, który odstrasza od nas facetów.

seksowna kobieta

fot. iStock

ZAMKNIĘTA POSTAWA

Zastanów się, jaką przybierasz pozę najczęściej. Najlepiej kojarzone są osoby otwarte, które unikają zakładania nogi na nogę i nie krzyżują rąk na klatce piersiowej. W ten sposób dajesz wszystkim do zrozumienia, żeby się nie zbliżali.

NADMIAR SZCZĘŚCIA

Wbrew pozorom, nie tylko smutek działa na naszą niekorzyść. Zbyt szeroki uśmiech i cieszenie się ze wszystkiego także jest podejrzane. Bądź pozytywnie nastawiona, ale bez przesady. Mężczyzn szczególnie drażni, kiedy za bardzo okazujesz dumę z samej siebie.

 

seksowna kobieta

fot. iStock

BRAK POCZUCIA HUMORU

Nie rozumiesz żartów, rzadko się śmiejesz i mało co cię bawi? Fatalnie. Lubisz się pośmiać i czasami zdarza ci się kogoś rozśmieszyć? Nieźle, ale to wciąż za mało. Pozytywnie na naszą atrakcyjność wpływa dopiero sytuacja, kiedy jesteśmy odbierane jako dusza towarzystwa, która bawi wszystkich.

LENISTWO

Seksowna kobieta to kobieta aktywna. Możesz być najpiękniejszą istotą na świecie, ale jeśli ciągle migasz się przed obowiązkami, unikasz pomagania innym i nie jesteś zdolna do współpracy - wygląda to kiepsko. Od razu tracisz kilka punktów na skali atrakcyjności.

Zobacz również: Faceci szczerze o naszych wadach: Wymienili 12 zachowań, przez które mają do nas wstręt!

seksowna kobieta

fot. iStock

MOCNY ZAPACH

Kobiecość to subtelność. A tego na pewno nie można powiedzieć o bardzo silnym zapachu potu lub zbyt wyrazistych perfumach. Zastanów się, czy inni odruchowo nie odwracają głowy, kiedy jesteś w ich towarzystwie. Problemem może być właśnie charakterystyczny aromat.

NIEUCZCIWOŚĆ

Masz skłonność do zmyślania albo wręcz okłamywania innych? Zostałaś kilka razy przyłapana na braku prawdomówności lub zwykłym oszustwie? Nie obronisz się nawet najbardziej spektakularną urodą. Według mężczyzn kłamstwo z ust kobiety jest nawet gorsze od braku inteligencji.

seksowna kobieta

fot. iStock

WYNIKI

7-9 punktów: Musisz nad sobą popracować. Nawet jeśli jesteś obiektywnie piękna, twoje zachowanie zupełnie nie idzie w parze z urodą. Odpychasz mężczyzn. Nad wadami trzeba popracować.

4-6 punktów: Mogłabyś być odbierana jako ideał, ale niestety masz sporo na sumieniu. Z tego powodu jesteś postrzegana jako przeciętniak, a przecież masz warunki, by było lepiej. Wyeliminuj chociaż jedną słabą stronę.

2-3 punkty: Nie jest źle. Twoje ewentualne wady nie mają aż takiego wpływu na twój wizerunek. W męskich oczach uchodzisz na seksowną kobietę. Może nie idealną, ale dzięki temu bardziej prawdziwą.

0-1 punktów: Faceci ustawiają się do ciebie w kolejce, prawda? A jeśli jeszcze tego nie robią, to wkrótce zaczną. Masz wszystko, by się podobać.

Zobacz również: Co sposób, w jaki się całujecie mówi o Waszej relacji?

Komentarze

Ocena: 5 / 5

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo