Miłosna gra dla zakochanych. Koniecznie zagraj w nią ze swoim facetem (jeśli masz odwagę!)

Dzięki niej Wasz związek stanie się bardziej trwały.
Miłosna gra dla zakochanych. Koniecznie zagraj w nią ze swoim facetem (jeśli masz odwagę!)
Fot. Thinkstock
18.11.2016

Pełna harmonia w związku jest trudna do osiagnięcia i wymaga współpracy ze strony obojga partnerów. Opiera się raczej na wzajemnym poznaniu oraz kompromisie niż na samym uczuciu, które często bywa mylone z emocjami i zwykłym zauroczeniem. Do zbudowania zdrowej relacji potrzebne są odpowiednie starania.

Jeżeli chcesz, aby Twój związek przeszedł do bardziej zaawansowanej fazy i stał się silniejszy, niezbędna jest szczera rozmowa o Was samych i Waszych pragnieniach. Dzięki temu unikniecie niepotrzebnych nieporozumień czy kłótni. To może być  także świetna zabawa, którą zechcecie co jakiś czas powtarzać  (w końcu wraz z wiekiem zmieniamy poglądy, priorytety i plany na przyszlość). Oczywiście nie może dotyczyć  przypadkowych kwestii.

Podpowiadamy, jakie pytania powinniście zadać  sobie nawzajem i dlaczego jest to takie ważne. Załóżcie, że jest to miłosna gra. Udanej zabawy!

Zobacz także: Tak mężczyźni mszczą się za niewierność (To Ci grozi, jeśli go zdradzisz!)

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

1. `Gdyby ktoś zapytał Cię, co najbardziej we mnie cenisz i jakie cechy wydają się najbardziej pociągające – jak brzmiałaby Twoja odpowiedź?`

Dzięki temu oboje dowiecie się, co najbardziej Was w sobie zachwyca. Może będą to cechy, których nigdy w sobie nawet nie dostrzegliście. Zwróćcie  uwagę na uzasadnienia.

2. `Która cecha mojego charakteru lub jakie zachowanie jest dla Ciebie najbardziej niezrozumiałe?`

W ten sposób wyjaśnicie sobie to, co Wam przeszkadza albo wydaje się dziwne.

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

3. `Co mogłabym/mógłbym zacząć robić (regularnie), żebyś poczuł/poczuła większą troskę z mojej strony?` (Nie chodzi o wielkie gesty, ale pewne przejawy zachowania)

Wyjaśniając to sobie i wcielając w praktykę, na pewno poczujecie się bardziej kochani, a relacja stanie się bardziej trwała. W końcu będziecie widzieć  starania partnera, a to wywoła wzrost zaufania.

4. `Czy Twoim zdaniem powinniśmy robić pewne rzeczy we dwoje? A może czasami wolisz, żebyśmy w niektórych przypadkach działali osobno?`

Nie da się ukryć, że wspólne działanie zbliża. Są też sprawy, w które lepiej nie angażować  partnera (w imię zasady – co za dużo, to niezdrowo).

Zobacz także: Dziewczyny wyznają: „Usłyszałam od faceta, że JESTEM GŁUPIA”

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

5. Jak zaplanowałbyś/zaplanowałabyś swój idealny dzień, począwszy od poranka, aż do wieczora?

Odpowiedzi na to pytanie pozwolą lepiej Wam się poznać i ustalić, co Was łączy, a co dzieli.

6. Co myślisz o okazywaniu sobie uczuć  w miejscach publicznych? (całowanie, przytulanie, prawienie komplementów)

Jasno zdefiniowane reguły pozwolą Wam uniknąć  pretensji i nieporozumień.

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

7. Czy jest sposób albo miejsce, w które szczególnie lubisz być dotykany/dotykana? Czego nie lubisz?

Sfera fizyczna jest bardzo ważna. Dzięki niej możemy okazać  miłość  oraz czułość. Informacje pomogą Wam osiągnąć większą satysfakcję również w tym zakresie.

8. Czy jest jakaś rzecz, co do której – Twoim zdaniem – powinienem/powinnam okazać większe zrozumienie, akceptację lub empatię

W związkach często czujemy się nierozumiani, niedoceniani i często nie mamy odwagi o tym porozmawiać. Niech to będzie ten pierwszy krok. Partner nie czyta w Twoich myślach, a Ty w jego.

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

9. Czy jest sprawa, o którą nigdy nie zapytałeś/zapytałaś, a bardzo chciałeś/chciałaś to zrobić? Czy jest kwestia, której – Twoim zdaniem – nie uświadomiłem/uświadomiłam sobie w stopniu, na jaki liczyłeś/liczyłaś?

To kolejny moment na wykazanie się odwagą. Powiedzcie sobie o zranionych uczuciach, żalu, itp. Porozmawianie o uczuciach pomoże się z nimi uporać.

10. Powiedz, co takiego robię, że czujesz się kochany/kochana?

Oboje dowiecie się, co partner w Was docenia i w jaki sposób najlepiej okazywać mu swoje zaangażowanie.

gra dla zakochanych

Fot. Thinkstock

11. Co sprawia, że jesteś ze mną szczęśliwy?

Dajcie sobie trochę czasu na zastanowienie i uzasadnijcie, dlaczego ten sposób wywołuje w Was wyjątkowo pozotywne uczucia. Pomyślcie o co najmniej dwóch rzeczach.

12. Jak często potrzebujesz/chcesz słyszeć, że Cię kocham?

To jedno z najważniejszych pytań. Niektóre osoby przywiązują ogromną wagę do miłosnych wyznań i nie wystarczy im jednorazowe zapewnienie. Tymczasem druga połówka nie musi być tego świadoma. Lepiej wyjaśnić tę sprawę.

Zobacz także: Po czym poznać, że on NIE chce się z tobą ożenić?

Źródło: www.cosmopolitan.com

Komentarze (2)

Ocena: 4.5 / 5
gość (Ocena: 5) 18.11.2016 11:48
facet właśnie ze mną zerwał, bo stwierdził, że mam za małe cycki. Super.
zobacz odpowiedzi (1)

Polecane dla Ciebie

Polecane wideo